Menu
×
Co hledáte?
#

TERRALAND TN

Nesený dlátový pluh pro hloubkové zpracování půdy až do 65 centimetrů

DLÁTOVÝ PLUH PRO KVALITNÍ HLOUBKOVÉ ZPRACOVÁNÍ PŮDY

Nesený dlátový pluh TERRALAND TN je stroj pro hloubkové zpracování půdy až do 65 centimetrů. Úspěch tohoto stroje spočívá v tom, že dokáže nahradit orbu a ve srovnání s pluhem provést tuto operaci hlouběji, rychleji a s menšími požadavky na výkon traktoru. Dlátový pluh TERRALAND TN se vyrábí ve dvou pracovních záběrech 3 a 4 metry. TERRALAND TN je svými vlastnostmi vhodný pro hloubkové kypření a zapravení velkého množství organické hmoty.

#

15-65 cm

#

3-4 m

#

150-350 k

Klíčové vlastnosti

Dlátový pluh TERRALAND TN pro hloubkové kypření včetně možnosti výměny pracovních radlic a válce na profesionální podrývák.

DVĚ VERZE STROJE TERRALAND TN

Dvě rozdílné hloubky zpracování půdy, dva typy jištění.

TERRALAND TN se vyrábí ve dvou verzích, verzi TN_D, která umožňuje maximální hloubku práce 65 cm a verzi TN_M umožňující maximální hloubku práce 55 cm. Jištění slupic u obou verzí je mechanické pomocí tržných šroubů nebo hydraulické.

DVĚ VERZE STROJE TERRALAND TN
NOVÝ TERRALAND TN 4000 HD9

Pracovní záběr 4 m, přepravní šířka 3 m.

Nesený dlátový pluh TERRALAND TN 4000HD9 je osazen 9 slupicemi s roztečí 45 cm. Jednotlivé slupice jsou vybaveny hydraulickým jištěním proti přetížení. Dlátový pluh TERRALAND TN 4000 HD9 nabízí přepravní šířku 3 m, která zabezpečuje bezproblémovou přepravu po silnicích. Dlátový pluh TN 4000 HD9 je možné osadit i zadním V-RING pěchem.

NOVÝ TERRALAND TN 4000 HD9 NOVÝ TERRALAND TN 4000 HD9 NOVÝ TERRALAND TN 4000 HD9
JEDEN RÁM, DVĚ MOŽNOSTI VÝBAVY

TERRALAND TN jako dlátový pluh nebo profesionální podrývák.

Dlátový pluh TERRALAND TN v kombinaci s radlicemi Active-Mix a hrotovými válci je vhodný pro hloubkové kypření. Speciální tvar radlic umožňuje snadný vstup do půdy a především výborný kypřící a mísící efekt. Během jednoho přejezdu dochází k hloubkovému prokypření půdního profilu, intenzivnímu míchání a finálnímu urovnání povrchu půdy.

Rám stroje TERRALAND TN je možné osadit speciálními radlicemi Zero-Mix s negativním úhlem a těžkým ocelovým pěchem Cutpack pro podrývání bez aktivního míchání půdy. Tato pracovní operace je vhodná pro narušení zhutnělých vrstev půdy, provzdušnění půdního profilu a vytvoření správného půdního prostředí.

Hloubkové kypření Podrývání
MONTOVANÉ ČÁSTI

Výhoda pro vás? Delší životnost.

Jednotlivé části dlátových pluhů TERRALAND TN jsou montované, nikoli svařované. Montované části (slupice k rámům, vnitřní rámy k nosníkům slupic) mají několikanásobně delší životnost než svařování těchto exponovaných částí k sobě.

MONTOVANÉ ČÁSTI
HLOUBKOVÉ KYPŘENÍ A ROZDROBENÍ PŮDY

Dvě operace v jednom přejezdu šetří čas a peníze.

Dlátový pluh TERRALAND TN se skládá ze dvou řad pracovních radlic, za kterými jsou umístěny tandemové hrotové válce. Aktivní radlice se starají o hloubkové prokypření půdy, tandemové hrotové válce se vzájemně překrývají a nabízejí skvělý drobící účinek. Výhodou válců je, že je možné je vzájemným posunem přizpůsobit práci, například v kamenitých půdách.

HLOUBKOVÉ KYPŘENÍ A ROZDROBENÍ PŮDY
5, 7 NEBO 9 RADLIC NA RÁMU

Pro ještě intenzivnější kypřící efekt.

Rám stroje TERRALAND TN 3000 může být osazen pěti nebo sedmi radlicemi. V provedení s pěti radlicemi činí jejich rozteč 60 centimetrů. Při osazení rámu stroje TERRALAND TN sedmi radlicemi je rozteč 40 centimetrů. Toto řešení nabízí ještě lepší prokypření a promíchání půdního profilu.

Rám stroje TERRALAND TN 4000 je osazen sedmi nebo devíti radlicemi. Rozteč při 7 radlicích činí 56,5 centimetrů. Provedení s 9 radlicemi pak nabízí rozteč 42,5 centimetrů.

TERRALAND TN 3000 TERRALAND TN 4000
ŠIROKÁ ŠKÁLA KYPŘÍCÍCH DLÁT A KŘÍDEL

Přizpůsobte svůj stroj daným podmínkám.

Pracovní radlice Active-Mix je možné osadit dláty o šířce 70 mm pro intenzivní kypření nebo dláty o šířce 40 mm pro náročné podmínky a hlubokou práci. Křídla radlic podřezávají narušenou spodní vrstvu tak, aby eliminovala tvorbu hrud. K dispozici je i vysoce odolné provedení dlát a křídel LONG LIFE (40 mm, 55 mm a 70 mm). Čím hlouběji pracujete, tím užší dláto je vhodné pro kypření použít.

ŠIROKÁ ŠKÁLA KYPŘÍCÍCH DLÁT A KŘÍDEL
KOMBINACE SE ZÁSOBNÍKY NA HNOJIVO

Přesné dávkování hnojiva díky přetlakovému řešení zásobníků BEDNAR je vhodné pro zásobní hnojení do půdního profilu během jednoho přejezdu.

Nesený čelní zásobník FERTI-BOX FB_F je určený primárně k zásobnímu hnojení přímo do půdního profilu a nabízí objem 1900–2200 litrů. Hnojivo je z čelního zásobníku dopravováno pneumaticky k rozvodové hlavě umístěné na dlátovém pluhu.

Tažený zásobní vůz FERTI-CART FC nabízí objem zásobníku 3500 litrů. Ústí plastového zásobníku má velký sklon, aby mohlo být aplikováno i hnojivo nižší kvality. Dlátový pluh TERRALAND TN se agreguje snadno pomocí tříbodového závěsu.

Tažený zásobní dvoukomorový vůz COMBO SYSTEM CS nabízí objem zásobníku 5000 litrů. Secí lišta se agreguje do tříbodového závěsu zásobního vozu. Dvoukomorové provedení zásobníku umožňuje v jednom přejezdu aplikovat dva druhy hnojiva nebo využít obě komory pro jedno hnojivo.

FERTI-BOX_FB_F FERTI-CART FC COMBO SYSTEM CS

ZAUJAL VÁS TENTO STROJ? MÁTE DOTAZ?

Neváhejte nás kontaktovat, nebo si rovnou najděte nejbližšího dealera.

Kontaktujte nás Najít dealera

Popis stroje

Hlavní pracovní části neseného dlátového pluhu stručně a přehledně.

TERRALAND TN Dlátový pluh

Prohlédněte si váš budoucí stroj.

# # # # # #
Dlátová pracovní sekce

Uspořádání dlátové sekce zaručuje výborný kypřící efekt a promíchání rostlinných zbytků s půdou až do hloubky 65 centimetrů. K dispozici jsou dva typy radlic pro hloubkové kypření nebo podrývání.

Jištění pracovní slupice

Každá pracovní slupice je individuálně jištěna hydraulicky nebo mechanicky pomocí tržného šroubu.

Boční clony

Udržují zpracovávanou půdu v pracovním záběru stroje bez rizika tvorby bočních hrůbků.

Přídavné boční válce

Přídavné boční hrotové válce dokonale urovnají případné hrůbky vzniklé po stranách stroje.

Zadní hrotové pěchy

Tandemové zadní pěchy o průměru 245 mm mají hroty, které se vzájemně překrývají, proto vynikají výborným samočistícím efektem.

Naše inovativní technologie

PROFILOVÉ HNOJENÍ A HLOUBKOVÉ KYPŘENÍ V JEDNOM PŘEJEZDU

Jedním z účinných způsobů, jak udržovat dostatečně vyrovnanou zásobu živin v půdě nejen v horizontu ornice, ale i v hlubších vrstvách půdního profilu, je systém profilového hnojení. Tento inovativní způsob aplikace hnojiv spojený s hlubokým zpracováním půdy je vhodný nejen k doplnění deficitních živin v půdě do harmonické úrovně dobré zásoby, ale zároveň pro zlepšení přístupnosti živin rostlinám a také má pozitivní vliv na růst kořenové soustavy.

PROFILOVÉ HNOJENÍ A HLOUBKOVÉ KYPŘENÍ V JEDNOM PŘEJEZDU

DLÁTA A KŘÍDLA LONG - LIFE

Otěrové dláto má špici a celou otěrovou plochu pokrytou destičkami ze slinutých karbidů. Křídla mají přední část z karbidových plátků, které minimalizují opotřebení v šířce a udržují tak po celou dobu tvar a samozřejmě i funkčnost. Provedení LONG LIFE nabízí až 10× vyšší životnost oproti standardnímu provedení, zaručuje stálou pracovní hloubku a kvalitu práce, zlepšené zahlubování a menší náklady i úsporu času na výměnu pracovních částí.

DLÁTA A KŘÍDLA LONG - LIFE

RÁM Z VYSOKOPEVNOSTNÍ OCELI

Vysoká robustnost a odolnost rámu dlátových pluhů TERRALAND je dána použitím vysokopevnostní oceli Alfrom, díky tomu mohou dlátové pluhy zprácovávat půdu do maximální pracovní hloubky.

RÁM Z VYSOKOPEVNOSTNÍ OCELI
TERRALAND TN_reference

CO NA TO ŘÍKAJÍ FARMÁŘI?

„Dlátový pluh TERRALAND TN jsme měli možnost nejprve vyzkoušet, vybírali jsem z pěti různých výrobců podrýváků a dlátových pluhů. Kvalita práce nás přesvědčila a roli sehrály i reference okolních podniků, které TERRALAND TN využívají, například právě pod brambory. Dlátový pluh odvádí výbornou práci. Momentálně máme slupice osazeny LONG LIFE karbidovými dláty, ukázalo se, že mají delší životnost než standardní provedení. Do našich kamenitých podmínek jsou určitě vhodnějším řešením.“

Ing. Michal Vaněk, hlavní agronom,
VOD Kámen (Česká republika)

Příslušenství

Víme, že každý má jiné požadavky na výbavu stroje a jeho předpokládané pracovní využití. Proto vám umožňujeme naspecifikovat si svůj TERRALAND TN přesně tak, jak požadujete.

Typ jištění

Hydraulické jištění

Komfortní hydraulické NON – STOP pro náročné kamenité podmínky a extrémně utužené půdy. Jistící síla každé radlice začíná na 1000 kg a končí na 1500 kg.

Hydraulické jištěníHydraulické jištění

Mechanické jištění

Mechanické jištění pomocí tržného šroubu. Vhodné řešení pro lehké typy půd bez kamení.

Mechanické jištěníMechanické jištění

Válce a pěchy

TANDEMOVÝ HROTOVÝ pěch

Tandemové zadní pěchy o průměru 245 mm mají hroty, které se vzájemně překrývají. Překrytí hrotů vyvolává samočistící efekt válců. Stroj může pracovat i v těch nejextrémnějších podmínkách bez ucpávání. Válce je možné posouvat, např. v kamenitých půdách. Hmotnost pěchu 157 kg/m.

TANDEMOVY_STAVITELNYDVOUVALEC_00129871TANDEMOVY_STAVITELNYDVOUVALEC_00129871

CUTPACK pěch + stěrky

CUTPACK je těžký ocelový pěch s vysokou řezací schopností a výborným zpětným utužovacím efektem. Vhodný pěch do těžkých půd. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 222 kg/m.

CUTPACK pěchCUTPACK pěch

Dlátová sekce

ACTIVE-MIX radlice

Jsou určené pro intenzivní hloubkové kypření až do 55/65 centimetrů. Radlice Active-Mix půdu naruší, intenzivně prokypří a promíchají s posklizňovými zbytky.

ACTIVE-MIX radliceACTIVE-MIX radlice

ZERO-MIX radlice

Negativní úhel umožňuje podrývání bez aktivního míchání do hloubky 55/65 centimetrů. Negativní úhel radlic půdu nemísí, dochází k intenzivnímu narušení utužených vrstev a provzdušnění půdního profilu.

ZERO-MIX radliceZERO-MIX radlice

Válce a pěchy

TANDEMOVÝ HROTOVÝ pěch

Tandemové zadní pěchy o průměru 245 mm mají hroty, které se vzájemně překrývají. Překrytí hrotů vyvolává samočistící efekt válců. Stroj může pracovat i v těch nejextrémnějších podmínkách bez ucpávání. Válce je možné posouvat, např. v kamenitých půdách. Hmotnost pěchu 157 kg/m.

TANDEMOVY_STAVITELNYDVOUVALEC_00129871TANDEMOVY_STAVITELNYDVOUVALEC_00129871

CUTPACK pěch + stěrky

CUTPACK je těžký ocelový pěch s vysokou řezací schopností a výborným zpětným utužovacím efektem. Vhodný pěch do těžkých půd. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 222 kg/m.

CUTPACK pěchCUTPACK pěch

Zadní válce

V-RING pěch + stěrky

V-RING je těžký ocelový pěch vhodný pro intenzivní drobení a zpětné utužení půdy. Vhodný do všech typů půd. Průměr pěchu 630 mm. Pěch je vybaven stěrkami, které zamezují ucpávání pěchu. V-RING pěch je k dispozici pouze pro model TERRALAND TN 4000HD9.

V-RING pěch + stěrky (630 mm)V-RING pěch + stěrky (630 mm)

Další kategorie

Přídavné boční clony - hydraulicky ovladatelné

Udržují zpracovanou půdu v pracovním záběru stroje bez rizika tvorby bočních hrůbků. Boční clony nabízí komfortní sklopení do pracovní polohy z pohodlí kabiny traktoru pomocí hydrauliky.

Přídavné boční clony - hydraulicky ovladatelnéPřídavné boční clony - hydraulicky ovladatelné

Podpěrná kola

Podpěrná kola slouží k dodržené nastavené pracovní hloubky a k odlehčení závěsu tažného prostředku.

Podpěrná kolaPodpěrná kola

Přídavné boční clony - mechanicky ovladatelné

Udržují zpracovanou půdu v pracovním záběru stroje bez rizika tvorby bočních hrůbků. Sklopení do pracovní pozice se provádí mechanicky.

Přídavné boční clonyPřídavné boční clony

Přídavné boční válce

Přídavné boční hrotové válce dokonale urovnají případné hrůbky vzniklé po stranách stroje.

Přídavné boční válcePřídavné boční válce

NAKONFIGURUJTE SI SVŮJ
TERRALAND TN Dlátový pluh

Jste zase o krok blíže ke svému novému stroji.
Veškeré příslušenství si můžete vyzkoušet v našem konfigurátoru,
nebo si o něm přečíst detailněji v prospektu.

Konfigurovat Prospekt

AGRONOMICKÝ RÁDCE

HLOUBKOVÉ ZPRACOVÁNÍ PŮDY

Hloubkové zpracování půdy má své prokazatelné výhody a dokáže plnohodnotně nahradit klasickou orbu, je-li prováděno správně a ve správný čas. Hloubkové zpracování umožnuje rozvinutí kořenových systémů, narušení utužených vrstev a plužní pánve a vytváří optimální půdní prostředí pro správný funkční vodní a vzdušný režim půdy. Stroje značky BEDNAR umožnují provádět hloubkové kypření až do maximální hloubky 65 centimetrů. Během jednoho přejezdu je vhodné kypření doplnit profilovým hnojením a dodat do půdy potřebné živiny.

Více o bezorebném zpracování půdy

Technická data

Tabulkou lze procházet posouváním do stran.
TERRALAND TNTN 3000 M5RTN 3000 D5R TN 3000 M7R TN 3000 D7R TN 4000 M7R TN 4000 D7R TN 4000 M9R
Pracovní šířkam3333444
Přepravní šířkam3333444
Přepravní délkam2,92,92,92,92,92,92,9
Přepravní výškam1,61,71,61,71,61,71,6
Počet radlic ks5577779
Pracovní hloubka radlic* cm55655565556555
Rozteč radlic cm6060404056,556,542,5
Jištění radlic mechanickémechanickémechanickémechanickémechanickémechanickémechanické
Vzdálenost mezi dvěma řadami radlic cm85858586858685
Typ radlic cmActive - Mix / Zero - MixActive - Mix / Zero - MixActive - Mix / Zero - MixActive - Mix / Zero - MixActive - Mix / Zero - MixActive - Mix / Zero - MixActive - Mix / Zero - Mix
Světlost rámucm79867986798679
Doporučený výkon tažného prostředkukoní150 - 180200 - 250180 - 220220 - 280200 - 260250 - 300220 - 300
Typ rámupevnýpevnýpevnýpevnýpevnýpevnýpevný
Celková hmotnost**kg1 850 - 2 200 1 950 - 2 3501 950 - 2350 2 250 - 2620 2 220 - 2600 2 520 - 2890 2 480 - 2860
Tabulkou lze procházet posouváním do stran.
TN 4000 D9R TN 3000 HM5R TN 3000 HM7R TN 3000 HD7R TN 4000 HM9R TN 4000 HD9R TN 4000 HD9
Pracovní šířkam4333444,2
Přepravní šířkam4333443
Přepravní délkam2,93,13,13,13,13,13,9
Přepravní výškam1,71,61,61,71,61,72,4
Počet radlic ks9577999
Pracovní hloubka radlic* cm65555565556565
Rozteč radlic cm42,560404042,542,545
Jištění radlic mechanickéhydraulickéhydraulickéhydraulickéhydraulickéhydraulickéhydraulické
Vzdálenost mezi dvěma řadami radlic cm86858586858685
Typ radlic cmActive - Mix / Zero - MixActive - Mix / Zero - MixActive - Mix / Zero - MixActive - Mix / Zero - MixActive - Mix / Zero - MixActive - Mix / Zero - MixActive - Mix / Zero - Mix
Světlost rámucm86797986798680
Doporučený výkon tažného prostředkukoní280 - 350150 - 180180 - 220220 - 280220 - 300280 - 350280 - 350
Typ rámupevnýpevnýpevnýpevnýpevnýpevnýsklopný
Celková hmotnost**kg2 800 - 3180 1 800 - 2150 2 625 - 2980 2 700 - 3 0803 360 - 37603 470 - 3 850 3 670 - 4 200

* závisí na půdních podmínkách **dle výbavy stroje

Galerie / Média

Reference a zkušenosti

picture 1775
14.
Prosinec
2016

Atlas v ZOD Potěhy

V červenci tohoto roku jsme zachytili při práci soupravu traktoru John Deere 9570RT v agregaci s diskovým podmítačem Atlas AM 12000. Oba stroje…

Přečtěte si více

picture 2485
24.
Září
2012

Obnova luk s Terralandem

Akciová společnost Pivkovice hospodaří na cca 900 ha půdy jejíž převážnou většinu tvoří trvalé trarní porosty. Hlavním zdrojem příjmů společnosti je rozsáhlá živočišná…

Přečtěte si více

picture 2518
04.
Leden
2012

Testování strojů v Gamotě

V závěru letošních žní uspořádala jedna z největších zemědělských společností na Slovensku GAMOTA v.d. srovnání strojů pro hlubších zpracování půdy a to i…

Přečtěte si více

picture 2562
18.
Listopad
2010

Příprava půdy pro cukrovku

Cukrová řepa je pro pěstitele poslední dva roky profitabilní zemědělskou komoditou. Zvýšení výnosu popř. cukernatosti je cestou ke zvýšení ziskovosti rostlinné výroby. Dlátový…

Přečtěte si více

TYPOVĚ PŘÍBUZNÉ KATEGORIE

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Potřebujete poradit s výběrem, máte zájem o předvádění stroje? Kontaktujte nás!

  zde.*

  JOY OF FARMING
  #
  Shop BEDNAR
  #
  Posklizňové linky
  #
  Vyhledejte distributora
  #
  Objednejte předvádění
  #
  Dealer Area