Novinky

Farma Opatov pracuje mnoho let se stroji BEDNAR

Spolupráce společnosti BEDNAR s Farmou Opatov začala pořízením diskových podmítačů DOWLANDS DC 4000, PRECISER PE 5000 a následně ATLAS AO 5000. Od té doby uplynulo již mnoho let a na farmě nyní využívají mnoho strojů značky BEDNAR. Jaké stroje to jsou a další informace o farmě se dočtete v následují reportáži.

Starší model ATLAS AO 5000

Starší model ATLAS AO 5000

BEDNAR Terraland TN 3000 na Farmě Opatov

BEDNAR Terraland TN 3000 na Farmě Opatov

Farma Opatov

Zemědělský podnik obhospodařuje celkovou zemědělskou plochu 1 500 ha. Pěstují tradiční plodiny jako například ozimou pšenici, řepku a kukuřici na siláž. V areálu farmy se několik let provozuje bioplynová stanice o výkonu 1 200 kW. V menší míře se také věnují živočišné výrobě, jež čítá kolem 80 ks masného plemene skotu, který se stará o spásání travních ploch kolem podniku.

Nový tip diskového podmítače ATLAS AO 6000 PROFI

Nový tip diskového podmítače ATLAS AO 6000 PROFI

Pracovní hloubka diskového podmítače se pohybuje od 6 do 16 cm

Pracovní hloubka diskového podmítače se pohybuje od 6 do 16 cm

Stroje BEDNAR na Farmě Opatov

S prvním strojem BEDNAR byli na farmě natolik spokojeni, že se rozhodli pořídit si další. Aktuálně na farmě využívají diskový podmítač ATLAS AO 5000, předseťový kompaktor SWIFTER a prozatím nejnovějším přírůstkem je dlátový pluh TERRALAND TN 3000.

V současné době mají objednaný nejnovější diskový podmítač ATLAS AO 6000 PROFI, který měli možnost v průběhu hlavní sezóny vyzkoušet. Stroj na farmě odváděl výbornou práci a byli s ním naprosto spokojení, což vedlo k rychlému rozhodnutí o modernizaci a rozšíření strojového parku o novou generaci diskového podmítače ATLAS.

Moderní ATLAS AO_PROFI

Farma Opatov měla možnost se účastnit testů stroje ATLAS AO 6000 PROFI. Společnost BEDNAR se před samotným prodejem věnuje intenzivnímu testování svých strojů, do kterého zapojuje zemědělské podniky. Jedním z nich byla i Farma Opatov. Ihned jak stroj společnost BEDNAR na farmu přivezla, zapojil se do práce. Diskový podmítač na Farmě Opatov agregovali s kolovým traktorem značky John Deere 8250R. Souprava se pohybovala rychlostí 10 km/h, hloubka podmítky byla nastavena na 10 cm.

ATLAS AO 6000 PROFI povrch pole dokonale urovná

ATLAS AO 6000 PROFI povrch pole dokonale urovná

Za tímto přejezdem se ihned sela kukuřice

Za tímto přejezdem se ihned sela kukuřice

Obsluha stroje pan Daniel Vyšín se s námi podělil o své hodnocení: ,,Na stroji ATLAS se mi líbí hydraulické nastavení hloubky, které mi nejen usnadňuje práci, ale také šetří čas. Dále stroj nedriftuje díky speciálně postavených disků do písmene „X“. To jsou plusy z mého pohledu obsluhy.“ Doplníme jen, že stroj měl každou slupici disku vybavenou NON-STOP hydraulickým jištěním pomocí pružiny.

S námi je radost hospodařit
BEDNAR FMT s.r.o.

Galerie