Menu
×
Co hledáte?
#

ATLAS AO_PROFI

Těžký diskový podmítač pro zpracování velkého množství posklizňových zbytků

TĚŽKÝ PODMÍTAČ ROBUSTNÍ KONSTRUKCE

ATLAS AO_PROFI patří do kategorie těžkých diskových podmítačů. Robustní podmítač krátké koncepce je zkonstruován pro naříznutí, promíchání s půdou a zapravení velkého množství posklizňových zbytků a organické hmoty i při práci za vlhka. Tato klíčová výhoda podmítačů ATLAS AO_PROFI je dána robustní konstrukcí, vysokou průchodností rámu, vzdáleností jednotlivých pracovních sekcí od sebe a velkým průměrem disků.

#

6-16 cm

#

5-7 m

#

250-400 k

Klíčové vlastnosti

Modelová řada ATLAS AO_PROFI patří do řady těžkých diskových podmítačů, které jsou svými vlastnostmi vhodné pro zpracování velkého množství posklizňových zbytků.

X-PRECISE SYSTÉM

Dokonale přesné vedení diskového podmítače ve správné stopě.

Modely ATLAS AO_PROFI mají diskové sekce uloženy do tvaru písmene „X“. Toto inovativní technické řešení eliminuje boční posun stroje, takzvané driftování. Diskový podmítač díky tomu přesně kopíruje stopu traktoru. Středový dvoudisk snižuje možné riziko tvorby hrůbků.

Dokonale přesné vedení diskového podmítače ve správné stopě.
INTEGROVANÁ NÁPRAVA A ROZLOŽENÍ PĚCHŮ

Vysoce stabilní i při vyšších pracovních rychlostech.

Rozložení zadních pěchů do dvou řad poskytuje větší stabilitu při vysokých rychlostech než u jedné řady, a také eliminuje mezeru, která vzniká u diskových podmítačů s dvěma válci v jedné řadě. Integrovaná náprava zabezpečuje rovnoměrné rozložení váhy stroje a eliminuje jeho houpání. Navíc umožňuje bezpečnější přepravu během transportu a zmenšuje poloměr otáčení traktoru s podmítačem na souvrati.

INTEGROVANÁ NÁPRAVA A ROZLOŽENÍ PĚCHŮ
ROBUSTNÍ DISKOVÝ PODMÍTAČ

Snadné pronikání do půdy i za sucha.

Diskový podmítač ATLAS AO_PROFI je těžkou řadou diskových podmítačů. Díky své robustnosti je podmítač těžký a vytváří tak rovnoměrný přítlak na diskovou pracovní sekci, která bez problému proniká do půdy i za sucha. Robustnost stroje přispívá i k výbornému zapravení velkého množství hmoty.

ROBUSTNÍ DISKOVÝ PODMÍTAČ
VELKÁ VZDÁLENOST MEZI SEKCEMI

Pro zpracování velkého množství hmoty bez rizika ucpání.

Těžké diskové podmítače ATLAS AO_PROFI jsou svými vlastnostmi předurčeny ke zpracování velkého množství posklizňových zbytků, meziplodin a jiného organického materiálu (kejda, hnůj). Pro bezproblémovou práci a eliminaci možného ucpávání stroje, a to i při práci za vlhka, nabízí tato modelová řada dostatečnou vzdálenost mezi jednotlivými pracovními sekcemi. Přední a zadní řada diskové sekce jsou od sebe více než 145 centimetrů a vzdálenost disků k zadní ose pěchu je až 145 cm. Světlá výška rámu je přibližně 70 centimetrů a zaručuje bezproblémovou průchodnost.

VELKÁ VZDÁLENOST MEZI SEKCEMI
TRASH CUTTER

Řezací válec na houževnaté rostlinné zbytky.

Diskový podmítač ATLAS AO_PROFI lze v přední části osadit řezacím válcem Trash Cutter, který je ideální volbou pro nařezání rostlinných zbytků a houževnatých stonků. Takto nařezené posklizňové zbytky se v půdě lépe rozkládají a usnadňují následné zpracování půdy, během kterého nedochází k ucpávání stroje.

TRASH CUTTER
SNADNÉ NASTAVENÍ PRACOVNÍ HLOUBKY

Snadná obsluha.

Diskové podmítače ATLAS AO_PROFI jsou již v základním provedení vybaveny snadným nastavením pracovní hloubky bez použití hydroklipsů. Pracovní hloubka se nastavuje pomocí hydrauliky na zadních válcích a předních podpěrných kolech.

SNADNÉ NASTAVENÍ PRACOVNÍ HLOUBKY
BEDNAR EASY CONTROL

Plně elektro-hydraulické ovládání všech funkcí.

ATLAS AO_PROFI může být na přání vybaven funkcí elektro-hydraulického ovládání stroje. Vlastní software BEDNAR EASY CONTROL umožňuje plně automatické ovládání diskového podmítače a nastavení pracovní hloubky snadno a jednoduše z pohodlí kabiny pomocí vlastního monitoru nebo propojením pomocí ISO BUS kabelu s monitorem traktoru.

ISOBUS
HYDRAULICKÁ TAŽNÁ OJ

Dokonalé kopírování terénu – vždy a všude.

Diskový podmítač ATLAS AO_PROFI je vybaven hydraulickou tažnou ojí. Toto technické řešení využíváme, protože usnadňuje připojení k tažnému prostředku a především zvyšuje kvalitu práce, protože diskový podmítač výborně kopíruje terénní nerovnosti.

HYDRAULICKÁ TAŽNÁ OJ
VÝSEVNÍ JEDNOTKA ALFA-DRILL

Jednoduché a snadné založení porostů meziplodin diskovým podmítačem v kombinaci s výsevní jednotkou.

Již při výrobě lze diskový podmítač ATLAS AO_PROFI osadit jednotkou BEDNAR ALFA DRILL pro výsev meziplodin a drobnosemenných rostlin při podmítce během jednoho přejezdu. Úspora času a nafty je v tomto případě nezanedbatelná. Výsevní jednotka poskytuje objem zásobníku 400 litrů.

ALFA-DRILL

ZAUJAL VÁS TENTO STROJ? MÁTE DOTAZ?

Neváhejte nás kontaktovat, nebo si rovnou najděte nejbližšího dealera.

Kontaktujte nás Najít dealera

Popis stroje

Hlavní pracovní části diskového podmítače stručně a přehledně.

ATLAS AO_PROFI Těžký diskový podmítač

Prohlédněte si váš budoucí stroj.

# # # # # # #
Tažná oj

Hydraulicky nastavitelná tažná oj přispívá k výbornému kopírování terénu a vyrovnání nerovností.

Dvojitá přední podpěrná kola

Zaručují výborné kopírování terénu a udržení nastavené pracovní hloubky v celém pracovním záběru stroje.

Disková sekce

Disková sekce se zubatými nebo Agressive disky o průměru 620 × 6 mm s NON-STOP pružinovým jištěným.

Integrovaná náprava

Zabezpečuje rovnoměrné rozložení váhy stroje, přispívá k vyšší stabilitě a omezuje riziko houpání stroje při vyšší pracovní rychlosti. Další výhoda spočívá ve snížení poloměrů otáčení na souvrati a vysoké manévrovatelnosti i v členitém terénu.

Zadní pěchy

Široká nabídka zadních pěchů umožňuje přizpůsobení stroje daným podmínkám. Uspořádání pěchů do dvou řad zabraňuje houpání stroje při práci. Pěchy napomáhají ke zpětnému uzavření povrchu a zamezují tak výparu půdní vláhy.

Zavlačovač

Účinně srovná drobné nerovnosti a rovnoměrně rozprostírá hroudy v celém záběru stroje.

Naše inovativní technologie

HORIZONTÁLNÍ NON - STOP JIŠTĚNÍ SLUPICE

NON-STOP jištění je tvořeno horizontální pružinou na 200 kg, která zajišťuje ideální zahlubovací sílu a tlak na každý disk. Toto provedení je určeno zejména do těžších a suchých typů půd.

HORIZONTÁLNÍ NON - STOP JIŠTĚNÍ SLUPICE (AE_PROFI, AO_PROFI)

X-PRECISE SYSTÉM POSTAVENÍ DISKOVÉ SEKCE

Unikátní technické řešení zaručuje vedení stroje v přesné stopě. Díky tomu je využit celý záběr diskového podmítače, protože nedochází k bočním posunům stroje, takzvanému driftování.

X-PRECISE SYSTÉM POSTAVENÍ DISKOVÉ SEKCE

FLEXI-BOX UCHYCENÍ SLUPIC K RÁMU

FLEXI-BOX představuje bezúdržbové uchycení slupic k rámu. Každý čep je fixován v pouzdře se speciálními segmenty. Toto řešení jednak nevyžaduje mazání a jednak tlumí mikrovibrace přenášené z disků na rám stroje.

FLEXI-BOX UCHYCENÍ SLUPIC K RÁMU

BEZÚDRŽBOVÉ ŘEŠENÍ LOŽISEK

Disky jsou uloženy v kuličkových bezúdržbových ložiskách s doživotní náplní. Těsnost ložiska je zaručena kazetovým guferem. Jejich naddimenzování je zárukou bezproblémového provozu.

BEZÚDRŽBOVÉ ŘEŠENÍ LOŽISEK

DVOUŘADÉ POSTAVENÍ ZADNÍCH PĚCHŮ

Rozložení zadních pěchů do dvou řad poskytuje větší stabilitu při vysokých rychlostech než u jedné řady a také eliminuje mezeru, která vzniká u strojů s dvěma válci v jedné řadě. Pro dosažení rovného pozemku bez vln musí stroj pracovat klidně a stabilně.

DVOUŘADÉ POSTAVENÍ ZADNÍCH PĚCHŮ
ATLAS AO_PROFI

CO NA TO ŘÍKAJÍ FARMÁŘI?

„Práce podmítače se mi líbí, proto jsme si jej vybrali. Hlavní výhody stroje ATLAS AO_PROFI pro nás vidím ve vysoké průchodnosti rámu, ta je nezbytná z důvodu velkého množství zbytků po zelenině. Hodně se mi z uživatelského hlediska líbí i odpružení každého z disků non-stop pružinovým jištěním a integrovaná náprava uprostřed stroje. Transport je tak díky tomu při přejezdech bezpečný a s podmítačem se v zatáčkách krásně vytočím. Agressive disky o průměru 620 × 6 mm dělají krásnou práci.“

Hak, spolumajitel, PLOTIŠŤSKÁ ZELENINA – HAK s.r.o., (okr. Hradec Králové, ČR)

Příslušenství

Víme, že každý má jiné požadavky na výbavu stroje a jeho předpokládané pracovní využití. Proto vám umožňujeme naspecifikovat si svůj diskový podmítač ATLAS AO_PROFI přesně tak, jak požadujete.

Válce a pěchy

DVOUVÁLCOVÝ pěch

Tento pěch se skládá z prutového a lištového pěchu o rozdílném průměru. Pěch je vhodný pro zpracování středních a lehkých typů půd v sušších podmínkách. Průměr pěchu 630 a 370 mm. Hmotnost pěchu 132 kg/m.

Dvouválcový pěchDvouválcový pěch

CUTPACK pěch + stěrky

CUTPACK je těžký ocelový pěch s vysokou řezací schopností a výborným zpětným utužovacím efektem. Vhodný pěch do těžkých půd. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 222 kg/m.

CUTPACK pěchCUTPACK pěch

RUBBERPACKER pěch + stěrky

Rubberpacker pěch je plný pěch z tvrdé přírodní pryže vhodný do všech podmínek. Rovnací efekt díky hmotnosti pěchu je přímo excelentní. Přilnavost půdy na pěch je díky gumě a stěrkám téměř nulová. Průměr pěchu 590 mm. Hmotnost pěchu 217 kg/m.

RUBBERPACKER pěch + stěrkyRUBBERPACKER pěch + stěrky

V-RING pěch + stěrky

V-RING je těžký ocelový pěch vhodný pro intenzivní drobení a zpětné utužení půdy. Pěch je vhodný do všech typů půd. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 169 kg/m.

V-RING pěch + stěrkyV-RING pěch + stěrky

Dvojitý V-RING pěch

V-RING je obručový pěch s tvarem jednotlivých obručí do písmene „V“. Díky tomu pěch vyniká nízkou přilnavostí, které zabraňují ucpávání pěchu za vlhka. Předsazení jedné řady oproti druhé zabezpečuje výborný samočistící efekt. Dvojitý pěch zvyšuje stabilitu stroje při práci. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 162 kg/m.

Dvojitý V-RING pěchDvojitý V-RING pěch

Dvojitý U-RING pěch (600 mm)

U-RING pěch je dvouřadý ocelový pěch. Předsazení jedné řady oproti druhé zabezpečuje výborný samočistící efekt. Pěch vyniká excelentním drobením a díky tvaru obruče do písmene „U“ i nízkým rizikem zalepení i při práci ve vlhkých podmínkách. Dvojitý pěch zvyšuje stabilitu stroje při práci. Průměr pěchu 600 mm. Hmotnost pěchu 230 kg/m.

DOUBLE U-RINGDOUBLE U-RING

SEGMENTOVÝ pěch + stěrky

Segmentový pěch je tvořený masivními ocelovými díly pro dokonalé utužení, vhodný je do všech typů půd. Jednotlivé segmenty dokonale drobí hroudy. Průměr pěchu 530 mm. Hmotnost pěchu 202 kg/m.

SEGMENTOVÝ pěch + stěrkySEGMENTOVÝ pěch + stěrky

Trubkový pěch

Trubkový pěch je tvořen masivními ocelovými pruty s dobrým drobícím efektem, zejména při dosažení vyšší pracovní rychlosti. Vhodné řešení pro lehké půdy. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 121 kg/m.

Prutový pěchPrutový pěch

Přední příslušenství

Dvojitá přední podpěrná kola

Zaručují výborné kopírování terénu a udržení nastavené pracovní hloubky v celém pracovním záběru stroje.

Dvojitá podpěrná kolaDvojitá podpěrná kola

Jednoduchá přední podpěrná kola

Slouží k udržení nastavené pracovní hloubky v celém pracovním záběru stroje, kopírování terénu a zamezují houpání stroje.

Jednoduchá přední podpěrná kolaJednoduchá přední podpěrná kola

Přední řezací válec Trash Cutter

Řezací válec ve tvaru šroubovice je tvořen ostrými břity. Malý průměr válce umožňuje dosahovat vysoké obvodové rychlosti. Válec poskytuje výborný řezací efekt při zpracování stonků řepky, slunečnice nebo meziplodiny. Tím se snáze dosáhne lepšího promíchání zbytků s půdou a dochází k jejich rychlejšímu rozkladu. Přítlak válce je ovládán hydraulicky z kabiny traktoru.

TRASH_CUTTER_02584247TRASH_CUTTER_02584247

Disková sekce

Agressive disky

Speciálně tvarované disky nabízí vyšší řezací a míchací efekt. Za sucha umožnují také lepší pronikání do půdy. Agressive disky jsou po obvodu zakončeny velkým množstvím břitů pro snadné zapravení většího množství rostlinného materiálu. Ostré břity velmi efektivně krájí rostlinné zbytky. Profilovaný tvar navíc umožňuje vynášet větší množství půdy. K dispozici je provedení 620 x 6 mm.

Agressive diskyAgressive disky

Zubaté disky

Disková sekce je standardně osazena zubatými disky o průměru 620 x 6 mm.

Zubaté diskyZubaté disky

Příslušenství před pěchy

Páskový smyk Crushbar

Páskový smyk před zadními dvojitými pěchy slouží k urovnání nerovností po diskových sekcích. Pěchy půdu pouze konsolidují a již nerovnají. Výsledkem je dokonale rovný pozemek.

Crushbar_levelling_bar_2024Crushbar_levelling_bar_2024

Válce a pěchy

DVOUVÁLCOVÝ pěch

Tento pěch se skládá z prutového a lištového pěchu o rozdílném průměru. Pěch je vhodný pro zpracování středních a lehkých typů půd v sušších podmínkách. Průměr pěchu 630 a 370 mm. Hmotnost pěchu 132 kg/m.

Dvouválcový pěchDvouválcový pěch

CUTPACK pěch + stěrky

CUTPACK je těžký ocelový pěch s vysokou řezací schopností a výborným zpětným utužovacím efektem. Vhodný pěch do těžkých půd. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 222 kg/m.

CUTPACK pěchCUTPACK pěch

RUBBERPACKER pěch + stěrky

Rubberpacker pěch je plný pěch z tvrdé přírodní pryže vhodný do všech podmínek. Rovnací efekt díky hmotnosti pěchu je přímo excelentní. Přilnavost půdy na pěch je díky gumě a stěrkám téměř nulová. Průměr pěchu 590 mm. Hmotnost pěchu 217 kg/m.

RUBBERPACKER pěch + stěrkyRUBBERPACKER pěch + stěrky

V-RING pěch + stěrky

V-RING je těžký ocelový pěch vhodný pro intenzivní drobení a zpětné utužení půdy. Pěch je vhodný do všech typů půd. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 169 kg/m.

V-RING pěch + stěrkyV-RING pěch + stěrky

Dvojitý V-RING pěch

V-RING je obručový pěch s tvarem jednotlivých obručí do písmene „V“. Díky tomu pěch vyniká nízkou přilnavostí, které zabraňují ucpávání pěchu za vlhka. Předsazení jedné řady oproti druhé zabezpečuje výborný samočistící efekt. Dvojitý pěch zvyšuje stabilitu stroje při práci. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 162 kg/m.

Dvojitý V-RING pěchDvojitý V-RING pěch

Dvojitý U-RING pěch (600 mm)

U-RING pěch je dvouřadý ocelový pěch. Předsazení jedné řady oproti druhé zabezpečuje výborný samočistící efekt. Pěch vyniká excelentním drobením a díky tvaru obruče do písmene „U“ i nízkým rizikem zalepení i při práci ve vlhkých podmínkách. Dvojitý pěch zvyšuje stabilitu stroje při práci. Průměr pěchu 600 mm. Hmotnost pěchu 230 kg/m.

DOUBLE U-RINGDOUBLE U-RING

SEGMENTOVÝ pěch + stěrky

Segmentový pěch je tvořený masivními ocelovými díly pro dokonalé utužení, vhodný je do všech typů půd. Jednotlivé segmenty dokonale drobí hroudy. Průměr pěchu 530 mm. Hmotnost pěchu 202 kg/m.

SEGMENTOVÝ pěch + stěrkySEGMENTOVÝ pěch + stěrky

Trubkový pěch

Trubkový pěch je tvořen masivními ocelovými pruty s dobrým drobícím efektem, zejména při dosažení vyšší pracovní rychlosti. Vhodné řešení pro lehké půdy. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 121 kg/m.

Prutový pěchPrutový pěch

Příslušenství za zadní válce

Jednořadý prutový zavlačovač

Slouží k rovnoměrnému rozprostření větších půdních částic v celém záběru stroje.

JEDNORADY_ZAVLACOVAC_00063510JEDNORADY_ZAVLACOVAC_00063510

Další kategorie

Výsevní jednotka ALFA DRILL

Slouží pro výsev meziplodin, přísev travin nebo plošnou aplikaci hnojiv. V jednom přejezdu tak dokážete provést dvě pracovní operace a snížíte tak své náklady.

Výsevní jednotka ALFA DRILLVýsevní jednotka ALFA DRILL

NAKONFIGURUJTE SI SVŮJ
ATLAS AO_PROFI Těžký diskový podmítač

Jste zase o krok blíže ke svému novému stroji.
Veškeré příslušenství si můžete vyzkoušet v našem konfigurátoru,
nebo si o něm přečíst detailněji v prospektu.

Konfigurovat Prospekt

AGRONOMICKÝ RÁDCE

Podmítka
Kvalitní a rychlá podmítka je jedna z nejdůležitějších operací ve zpracování půdy. Podle správných agrotechnických postupů by se měla provádět co nejdříve po sklizni porostu. Podmítka zajistí správné hospodaření s půdní vláhou, rychlé vzcházení plevelů a tím se dokáže předejít pozdějšímu zaplevelení pozemků.

Podmítka

Technická data

Tabulkou lze procházet posouváním do stran.
ATLAS AO_PROFIAO 5000 PROFIAO 6000 PROFIAO 7000 PROFI
Pracovní šířkam567
Přepravní šířkam2,92,92,9
Přepravní délkam9,19,19,1
Přepravní výškam3,53,94
Počet diskůks404856
Pracovní hloubka disků*cm6-166-166-16
Pracovní úhel disků° přední 18 / zadní 15přední 18 / zadní 15přední 18 / zadní 15
Průměr diskůmm620620620
Šířka diskůmm666
Typ jištění diskůindividuální pružinovéindividuální pružinovéindividuální pružinové
Rozteč diskůcm252525
Vzdálenost mezi dvěma řadami diskůcm145145145
Světlost rámucm707070
Doporučený výkon tažného prostředkukoní250 - 300300 - 350350 - 400
Typ závěsupravítko, kat. III, K80, oko 40, 51pravítko, kat. III, K80, oko 40, 51pravítko, kat. III, K80, oko 40, 51
Zatížení na nápravukg8 5009 0009 500
Zatížení na závěskg1 9002 3703 000
Rozměr transportních pneumatik400/70-24400/70-24400/70-24
Celková hmotnost**kg10 40011 37012 500

* závisí na půdních podmínkách **dle výbavy stroje

Galerie / Média

Reference a zkušenosti

TYPOVĚ PŘÍBUZNÉ KATEGORIE

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Potřebujete poradit s výběrem, máte zájem o předvádění stroje? Kontaktujte nás!

  zde.*

  JOY OF FARMING
  #
  Shop BEDNAR
  #
  Posklizňové linky
  #
  Vyhledejte distributora
  #
  Objednejte předvádění
  #
  Dealer Area