Menu
×
Co hledáte?
#

SWIFTERDISC XO_PROFI

Kompaktní diskový podmítač určený pro podmítku a předseťovou přípravu

PROFESIONÁLNÍ DISKOVÝ PODMÍTAČ KRÁTKÉ KONCEPCE

SWIFTERDISC XO_PROFI je novou modelovou řadou diskových podmítačů krátké koncepce v portfoliu značky BEDNAR. Označení PROFI přináší zákazníkům řadu výhod v podobě nových technických řešení. Modely SWIFTERDISC XO_PROFI vynikají vysokou pracovní rychlostí, prvotřídním zpracováním a výbornou kvalitou výsledné práce.

#

2-14 cm

#

6-7.25 m

#

250-350 k

Klíčové vlastnosti

Modelová řada SWIFTERDISC XO_PROFI je profesionální řadou diskových podmítačů, které jsou svými vlastnostmi vhodné pro zpracování půdy po sklizni, ale i pro předseťovou přípravu půdy.

UNIVERZÁLNOST

Jeho pravé jméno. Přesvědčte se.

Podmítka je jednou z nejdůležitějších pracovních operací. Podle správných agrotechnických postupů by se měla provádět co nejdříve po sklizni. SWIFTERDISC XO_PROFI je možné pro tuto operaci vybavit typem zubatých disků nebo Agressive disků o průměru 520 × 5 / 560 × 5 mm, které zajištují výborné nařezání, promíchání s půdou a zapravení rostlinných zbytků. Zadní pěchy pak zpětně utužují a uzavírají zpracovaný půdní profil pro rovnoměrné vzcházení plevelů a výdrolu.

Malý průměr disků v kombinaci s vysokou pracovní rychlosti umožňuje dosahovat vysoké obvodové rychlostí, díky tomu je zaručen výborný drobící a mísící efekt diskové sekce. Zejména pro častější využívání při přípravě půdy doporučujeme vybavit diskový podmítač SWIFTERDISC XO_PROFI předním páskovým smykem Crushbar, který slouží pro srovnání nerovností a strhnutí hrubé brázdy.

Podmítka po sklizni Předseťová příprava
X-PRECISE SYSTÉM

Dokonale přesné vedení diskového podmítače ve správné stopě.

Modely SWIFTERDISC XO_PROFI mají diskové sekce uloženy do tvaru písmene „X“. Toto inovativní technické řešení eliminuje boční posun stroje, takzvané driftování. Diskový podmítač díky tomu přesně kopíruje stopu traktoru. Středový disk eliminuje možné riziko tvorby hrůbků.

SWIFTERDISC XO_PROFI x - precise
INTEGROVANÁ NÁPRAVA A ROZLOŽENÍ PĚCHŮ

Vysoce stabilní i při vyšších pracovních rychlostech.

Rozložení zadních pěchů do dvou řad poskytuje větší stabilitu při vysokých rychlostech než u jedné řady a také eliminuje mezeru, která vzniká u diskových podmítačů s dvěma válci v jedné řadě. Integrovaná náprava zabezpečuje rovnoměrné rozložení váhy stroje a eliminuje jeho houpání. Navíc umožňuje bezpečnější přepravu během transportu a zmenšuje poloměr otáčení traktoru s podmítačem na souvrati.

INTEGROVANÁ NÁPRAVA A ROZLOŽENÍ PĚCHŮ
VELKÁ VZDÁLENOST MEZI SEKCEMI

Umožňuje pracovat rychleji a eliminuje riziko ucpání.

Při podmítce nebo zapravování většího množství posklizňových zbytků může často docházet k ucpávání stroje, které je dáno malou průchodností, popřípadě je limitována pracovní rychlost, aby nedocházelo k vytváření vln. Diskové podmítače SWIFTERDISC XO_PROFI nabízejí v této třídě diskových podmítačů dostatečnou vzdálenost mezi přední a zadní řadou diskové sekce 140 centimetrů, vzdálenost disků k zadní ose pěchu je až 160 cm. Průchodnost rámu 60 centimetrů umožňuje zapravování i velkého množství organické hmoty nebo hnoje.

VELKÁ VZDÁLENOST MEZI SEKCEMI
DISKY JAKO KYPŘIČE STOP TRAKTORU

PROFI řešení v každém detailu.

SWIFTERDISC XO_PROFI může být vybaven systémem konzol, které tvoří kypřiče stop za koly traktoru pro dokonalé nakypření utužené vrstvy půdy. Pomocí podložek je možné zvýšit pracovní hloubku 4 až 8 diskům oproti ostatním v přední řadě v rozmezí 2-4 cm.

HYDRAULICKÁ TAŽNÁ OJ

Dokonalé kopírování terénu – vždy a všude.

Diskový podmítač SWIFTERDISC XO_PROFI je vybaven hydraulickou tažnou ojí. Toto technické řešení využíváme, protože usnadňuje připojení k tažnému prostředku a především zvyšuje kvalitu práce, protože diskový podmítač výborně kopíruje terénní nerovnosti.

SWIFTERDISC XO_PROFI hydraulic drawbar
TRASH CUTTER

Řezací válec na houževnaté rostlinné zbytky.

Diskový podmítač SWIFTERDISC XO_PROFI lze v přední části osadit řezacím válcem Trash Cutter, který je ideální volbou pro nařezání rostlinných zbytků a houževnatých stonků. Takto nařezené posklizňové zbytky se v půdě lépe rozkládají a usnadňují následné zpracování půdy, během kterého nedochází k ucpávání stroje.

VÝSEVNÍ JEDNOTKA ALFA DRILL

Založení porostů meziplodin v průběhu jednoho přejezdu.

Již při výrobě lze diskový podmítač SWIFTERDISC XO_PROFI osadit jednotkou BEDNAR ALFA DRILL pro výsev meziplodin a drobnosemenných rostlin při podmítce během jednoho přejezdu. Úspora času a nafty je v tomto případě nezanedbatelná. Výsevní jednotka poskytuje objem zásobníku 400 litrů.

ALFA_400_Plastova_key_features_830x470px

ZAUJAL VÁS TENTO STROJ? MÁTE DOTAZ?

Neváhejte nás kontaktovat, nebo si rovnou najděte nejbližšího dealera.

Kontaktujte nás Najít dealera

Popis stroje

Hlavní pracovní části diskového podmítače stručně a přehledně.

SWIFTERDISC XO_PROFI Profesionální diskový podmítač

Prohlédněte si váš budoucí stroj.

# # # # # #
Tažná oj

Hydraulická tažná oj přispívá k výbornému kopírování terénu.

Dvojitá přední podpěrná kola

Zaručují výborné kopírování terénu a udržení nastavené pracovní hloubky v celém pracovním záběru stroje.

Disková sekce

Disková sekce se zubatými nebo Agressive disky o průměru 520 / 560 × 5 mm.

Integrovaná náprava

Zabezpečuje rovnoměrné rozložení váhy stroje, přispívá k vyšší stabilitě a omezuje riziko houpání stroje při vyšší pracovní rychlosti. Další výhoda spočívá ve snížení poloměrů otáčení na souvrati a vysoké manévrovatelnosti i v členitém terénu.

Zadní pěchy

Široká nabídka zadních pěchů a válců umožňuje přizpůsobení stroje daným podmínkám. Uspořádání pěchů do dvou řad zabraňuje houpání stroje při práci.

Naše inovativní technologie

X-PRECISE SYSTÉM POSTAVENÍ DISKOVÉ SEKCE

Unikátní technické řešení zaručuje vedení stroje v přesné stopě. Díky tomu je využit celý záběr diskového podmítače, protože nedochází k bočním posunům stroje, takzvanému driftování.

X-PRECISE SYSTÉM POSTAVENÍ DISKOVÉ SEKCE

DVOUŘADÉ POSTAVENÍ ZADNÍCH PĚCHŮ

Rozložení zadních pěchů do dvou řad poskytuje větší stabilitu při vysokých rychlostech než u jedné řady a také eliminuje mezeru, která vzniká u strojů s dvěma válci v jedné řadě. Pro dosažení rovného pozemku bez vln musí stroj pracovat klidně a stabilně.

DVOUŘADÉ POSTAVENÍ ZADNÍCH PĚCHŮ

TWIN-DISC SYSTÉM UCHYCENÍ DISKŮ

Jedna slupice pro dva disky poskytuje vysokou průchodnost materiálu. Posklizňové zbytky mohou lehce protékat strojem (velké množství slámy, posklizňové zbytky po kukuřici na zrno). Většina ostatních diskových podmítačů má jednu slupici pro jeden disk. Takové řešení omezuje průtok materiálu zejména ve vlhkých podmínkách nebo při velkém množství posklizňových zbytků.

TWIN-DISC_System

JIŠTĚNÍ DISKŮ GUMOVÝMI SEGMENTY

Uchycení dvou disků pomocí jedné slupice poskytuje dvojnásobný prostor pro jištění pryžovými segmenty. Gumové segmenty pohlcují rázy vznikající při zpracování půdy. Podmítač pracuje rychle a bez údržby i ve velmi náročných podmínkách. Guma je vysoce kvalitní s dlouhou životností.

JIŠTĚNÍ DISKŮ GUMOVÝMI SEGMENTY

BEZÚDRŽBOVÁ LOŽISKA

Kuličková ložiska s kosoúhlým stykem jsou uzavřena dvěma statickými a jedním dynamickým kazetovým těsněním se čtyřmi těsnícími žebry a běhají v pevném kovovém tělese. Ložiska jsou k disku připevněna pomocí 6 šroubů. Jejich naddimenzování je zárukou bezproblémového provozu.

BEZÚDRŽBOVÁ LOŽISKA (XE, XE_Profi, XN, XO_F, AO_L)

HYDRAULICKÁ TAŽNÁ OJ

Hydraulický píst oje umožňuje excelentní kopírování terénu. Odstraňuje napětí působící na oj stroje, a pohlcuje rázy i při vysokých pracovních rychlostech.

HYDRAULICKÁ TAŽNÁ OJ

Příslušenství

Víme, že každý má jiné požadavky na výbavu stroje a jeho předpokládané pracovní využití. Proto vám umožňujeme naspecifikovat si svůj diskový podmítač SWIFTERDISC XO_PROFI přesně tak, jak požadujete.

Přední příslušenství

Dvojitá přední podpěrná kola

Zaručují výborné kopírování terénu a udržení nastavené pracovní hloubky v celém pracovním záběru stroje.

Dvojitá podpěrná kolaDvojitá podpěrná kola

Jednoduchá přední podpěrná kola

Slouží k udržení nastavené pracovní hloubky v celém pracovním záběru stroje, kopírování terénu a zamezují houpání stroje.

Jednoduchá přední podpěrná kolaJednoduchá přední podpěrná kola

Páskový smyk CRUSHBAR

Hydraulicky ovládaný páskový smyk Crushbar je vhodný zejména pro prvotní urovnání povrchu a strhnutí hrubé brázdy před diskovou sekcí. Jednotlivé pásky smyku jsou zesílené. Ovládání probíhá snadno pomocí hydraulického okruhu z pohodlí kabiny.

CRUSHBARCRUSHBAR

Přední řezací válec Trash Cutter

Řezací válec ve tvaru šroubovice je tvořen ostrými břity. Malý průměr válce umožňuje dosahovat vysoké obvodové rychlosti. Válec poskytuje výborný řezací efekt při zpracování stonků řepky, slunečnice nebo meziplodiny. Tím se snáze dosáhne lepšího promíchání zbytků s půdou a dochází k jejich rychlejšímu rozkladu. Přítlak válce je ovládán hydraulicky z kabiny traktoru.

TRASH_CUTTER_02584247TRASH_CUTTER_02584247

Disková sekce

Agressive disky

Speciálně tvarované disky nabízejí vyšší řezací a míchací efekt. Za sucha umožnují také lepší pronikání do půdy. Agressive disky jsou po obvodu zakončeny velkým množstvím břitů pro snadné zapravení většího množství rostlinného materiálu. Ostré břity velmi efektivně krájí rostlinné zbytky. Profilovaný tvar navíc umožňuje vynášet větší množství půdy. K dispozici je průměr disků 520 × 5 a 560 × 5 mm.

Agressive diskyAgressive disky

Zubaté disky

Disková sekce je standardně osazena zubatými disky o průměru 520 x 5 mm, na přání je k dispozici provedení 560 x 5 mm.

Zubaté diskyZubaté disky

Válce a pěchy

SEGMENTOVÝ pěch + stěrky

Segmentový pěch je tvořený masivními ocelovými díly pro dokonalé utužení, vhodný je do všech typů půd. Jednotlivé segmenty dokonale drobí hroudy. Průměr pěchu 530 mm. Hmotnost pěchu 202 kg/m.

SEGMENTOVÝ pěch + stěrkySEGMENTOVÝ pěch + stěrky

CUTPACK pěch + stěrky

CUTPACK je těžký ocelový pěch s vysokou řezací schopností a výborným zpětným utužovacím efektem. Vhodný pěch do těžkých půd. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 222 kg/m.

CUTPACK pěchCUTPACK pěch

RUBBERPACKER pěch + stěrky

Rubberpacker pěch je plný pěch z tvrdé přírodní pryže vhodný do všech podmínek. Rovnací efekt díky hmotnosti pěchu je přímo excelentní. Přilnavost půdy na pěch je díky gumě a stěrkám téměř nulová. Průměr pěchu 590 mm. Hmotnost pěchu 217 kg/m.

RUBBERPACKER pěch + stěrkyRUBBERPACKER pěch + stěrky

Dvojitý PRESSPACK pěch

PRESSPACK je těžký ocelový pěch složený ze dvou řad ocelových prstenců. Tento typ pěchu je vhodný pro těžké typy půd. Nabízí skvělý drobící a utužovací efekt. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 310 kg/m.

Dvojitý PRESSPACK pěch + stěrkyDvojitý PRESSPACK pěch + stěrky

DVOUVÁLCOVÝ pěch

Tento pěch se skládá z trubkového a lištového pěchu o rozdílném průměru. Pěch je vhodný pro zpracování středních a lehkých typů půd v sušších podmínkách. Průměr pěchu 470 a 370 mm. Hmotnost pěchu 132 kg/m.

Dvouválcový pěchDvouválcový pěch

V-RING pěch + stěrky

V-RING je těžký ocelový pěch vhodný pro intenzivní drobení a zpětné utužení půdy. Pěch je vhodný do všech typů půd. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 169 kg/m.

V-RING pěch + stěrkyV-RING pěch + stěrky

Dvojitý V-RING pěch

V-RING je obručový pěch s tvarem jednotlivých obručí do písmene „V“. Díky tomu pěch vyniká nízkou přilnavostí, které zabraňují ucpávání pěchu za vlhka. Předsazení jedné řady oproti druhé zabezpečuje výborný samočistící efekt. Dvojitý pěch zvyšuje stabilitu stroje při práci. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 162 kg/m.

Dvojitý V-RING pěchDvojitý V-RING pěch

Dvojitý U-RING pěch (600 mm)

U-RING pěch je dvouřadý ocelový pěch. Předsazení jedné řady oproti druhé zabezpečuje výborný samočistící efekt. Pěch vyniká excelentním drobením a díky tvaru obruče do písmene „U“ i nízkým rizikem zalepení i při práci ve vlhkých podmínkách. Dvojitý pěch zvyšuje stabilitu stroje při práci. Průměr pěchu 600 mm. Hmotnost pěchu 230 kg/m.

DOUBLE U-RINGDOUBLE U-RING

Trubkový pěch

Trubkový pěch je tvořen masivními ocelovými pruty s dobrým drobícím efektem, zejména při dosažení vyšší pracovní rychlosti. Vhodné řešení pro lehké půdy. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 121 kg/m.

Prutový pěchPrutový pěch

Příslušenství za zadní válce

Jednořadý prutový zavlačovač

Slouží k rovnoměrnému rozprostření větších půdních částic v celém záběru stroje.

JEDNORADY_ZAVLACOVAC_00063510JEDNORADY_ZAVLACOVAC_00063510

Další kategorie

Výsevní jednotka ALFA DRILL

Slouží pro výsev meziplodin, přísev travin nebo plošnou aplikaci hnojiv. V jednom přejezdu tak dokážete provést dvě pracovní operace a snížíte tak své náklady.

Výsevní jednotka ALFA DRILLVýsevní jednotka ALFA DRILL

Přední příslušenství

Dvojitá přední podpěrná kola

Zaručují výborné kopírování terénu a udržení nastavené pracovní hloubky v celém pracovním záběru stroje.

Dvojitá podpěrná kolaDvojitá podpěrná kola

Jednoduchá přední podpěrná kola

Slouží k udržení nastavené pracovní hloubky v celém pracovním záběru stroje, kopírování terénu a zamezují houpání stroje.

Jednoduchá přední podpěrná kolaJednoduchá přední podpěrná kola

Páskový smyk CRUSHBAR

Hydraulicky ovládaný páskový smyk Crushbar je vhodný zejména pro prvotní urovnání povrchu a strhnutí hrubé brázdy před diskovou sekcí. Jednotlivé pásky smyku jsou zesílené. Ovládání probíhá snadno pomocí hydraulického okruhu z pohodlí kabiny.

CRUSHBARCRUSHBAR

Přední řezací válec Trash Cutter

Řezací válec ve tvaru šroubovice je tvořen ostrými břity. Malý průměr válce umožňuje dosahovat vysoké obvodové rychlosti. Válec poskytuje výborný řezací efekt při zpracování stonků řepky, slunečnice nebo meziplodiny. Tím se snáze dosáhne lepšího promíchání zbytků s půdou a dochází k jejich rychlejšímu rozkladu. Přítlak válce je ovládán hydraulicky z kabiny traktoru.

TRASH_CUTTER_02584247TRASH_CUTTER_02584247

Příslušenství před pěchy

Páskový smyk Crushbar

Páskový smyk před zadními dvojitými pěchy slouží k urovnání nerovností po diskových sekcích. Pěchy půdu pouze konsolidují a již nerovnají. Výsledkem je dokonale rovný pozemek.

Crushbar_levelling_bar_2024Crushbar_levelling_bar_2024

Válce a pěchy

SEGMENTOVÝ pěch + stěrky

Segmentový pěch je tvořený masivními ocelovými díly pro dokonalé utužení, vhodný je do všech typů půd. Jednotlivé segmenty dokonale drobí hroudy. Průměr pěchu 530 mm. Hmotnost pěchu 202 kg/m.

SEGMENTOVÝ pěch + stěrkySEGMENTOVÝ pěch + stěrky

CUTPACK pěch + stěrky

CUTPACK je těžký ocelový pěch s vysokou řezací schopností a výborným zpětným utužovacím efektem. Vhodný pěch do těžkých půd. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 222 kg/m.

CUTPACK pěchCUTPACK pěch

RUBBERPACKER pěch + stěrky

Rubberpacker pěch je plný pěch z tvrdé přírodní pryže vhodný do všech podmínek. Rovnací efekt díky hmotnosti pěchu je přímo excelentní. Přilnavost půdy na pěch je díky gumě a stěrkám téměř nulová. Průměr pěchu 590 mm. Hmotnost pěchu 217 kg/m.

RUBBERPACKER pěch + stěrkyRUBBERPACKER pěch + stěrky

Dvojitý PRESSPACK pěch

PRESSPACK je těžký ocelový pěch složený ze dvou řad ocelových prstenců. Tento typ pěchu je vhodný pro těžké typy půd. Nabízí skvělý drobící a utužovací efekt. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 310 kg/m.

Dvojitý PRESSPACK pěch + stěrkyDvojitý PRESSPACK pěch + stěrky

DVOUVÁLCOVÝ pěch

Tento pěch se skládá z trubkového a lištového pěchu o rozdílném průměru. Pěch je vhodný pro zpracování středních a lehkých typů půd v sušších podmínkách. Průměr pěchu 470 a 370 mm. Hmotnost pěchu 132 kg/m.

Dvouválcový pěchDvouválcový pěch

V-RING pěch + stěrky

V-RING je těžký ocelový pěch vhodný pro intenzivní drobení a zpětné utužení půdy. Pěch je vhodný do všech typů půd. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 169 kg/m.

V-RING pěch + stěrkyV-RING pěch + stěrky

Dvojitý V-RING pěch

V-RING je obručový pěch s tvarem jednotlivých obručí do písmene „V“. Díky tomu pěch vyniká nízkou přilnavostí, které zabraňují ucpávání pěchu za vlhka. Předsazení jedné řady oproti druhé zabezpečuje výborný samočistící efekt. Dvojitý pěch zvyšuje stabilitu stroje při práci. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 162 kg/m.

Dvojitý V-RING pěchDvojitý V-RING pěch

Dvojitý U-RING pěch (600 mm)

U-RING pěch je dvouřadý ocelový pěch. Předsazení jedné řady oproti druhé zabezpečuje výborný samočistící efekt. Pěch vyniká excelentním drobením a díky tvaru obruče do písmene „U“ i nízkým rizikem zalepení i při práci ve vlhkých podmínkách. Dvojitý pěch zvyšuje stabilitu stroje při práci. Průměr pěchu 600 mm. Hmotnost pěchu 230 kg/m.

DOUBLE U-RINGDOUBLE U-RING

Trubkový pěch

Trubkový pěch je tvořen masivními ocelovými pruty s dobrým drobícím efektem, zejména při dosažení vyšší pracovní rychlosti. Vhodné řešení pro lehké půdy. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 121 kg/m.

Prutový pěchPrutový pěch

NAKONFIGURUJTE SI SVŮJ
SWIFTERDISC XO_PROFI Profesionální diskový podmítač

Jste zase o krok blíže ke svému novému stroji.
Veškeré příslušenství si můžete vyzkoušet v našem konfigurátoru,
nebo si o něm přečíst detailněji v prospektu.

Konfigurovat Prospekt

AGRONOMICKÝ RÁDCE

Podmítka
Kvalitní a rychlá podmítka je jedna z nejdůležitějších operací ve zpracování půdy. Podle správných agrotechnických postupů by se měla provádět co nejdříve po sklizni porostu. Podmítka zajistí správné hospodaření s půdní vláhou, rychlé vzcházení plevelů a tím se dokáže předejít pozdějšímu zaplevelení pozemků.

Podmítka

Technická data

Tabulkou lze procházet posouváním do stran.
SWIFTERDISC XO_PROFIXO 6000 PROFIXO 7500 PROFI
Pracovní šířkam6,257,25
Přepravní šířkam33
Přepravní délkam99
Přepravní výškam3,73,7
Počet diskůks5159
Pracovní hloubka disků*cm2 - 142 - 14
Pracovní úhel disků° 1616
Průměr diskůmm520 / 560520 / 560
Šířka diskůmm55
Typ jištění diskůpryžové segmentypryžové segmenty
Rozteč diskůcm2525
Vzdálenost mezi dvěma řadami diskůcm140140
Světlost rámucm6060
Doporučený výkon tažného prostředkukoní250-320280-340
Typ závěsuoko 40, 51, K80, pravítko kat. IIIoko 40, 51, K80, pravítko kat. III
Rozměr transportních pneumatik400/70-24 18PR400/70-24 18PR
Celková hmotnost**kg9 00010 000

* závísí na půdních podmínkách **dle výbavy stroje

Galerie / Média

TYPOVĚ PŘÍBUZNÉ KATEGORIE

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Potřebujete poradit s výběrem, máte zájem o předvádění stroje? Kontaktujte nás!

  zde.*

  JOY OF FARMING
  #
  Shop BEDNAR
  #
  Posklizňové linky
  #
  Vyhledejte distributora
  #
  Objednejte předvádění
  #
  Dealer Area