Novinky

Dláta Long-Life vydrží v ZD Budíškovice šestkrát déle

„Dláta Long-Life nám v našich podmínkách vydrží 6x déle než běžná dláta. V období sucha se nám potvrdil jejich přínos a přesvědčila nás natolik, že jiná dláta už na stroji nepoužíváme,“ říká mechanizátor družstva v Budíškovicích Jiří Mátl.

Kvalita pracovních orgánů hraje důležitou roli v provozu strojů na zpracování půdy. Standardní dláta jsou vlivem půdní abraze, snižování humusu v půdě a utužování těžkou zemědělskou technikou náchylná na vysoké opotřebení. V důsledku tohoto jevu musí být pracovní těleso často regulováno na novou hloubku a v celkovém důsledku se kvalita práce stává nedostatečnou.

Společnost BEDNAR proto již třetím rokem nabízí zákazníkům vysoce odolná dláta s karbidovými plátky pro své stroje Terraland, Fenix a nově i Swifter.

Dláta Long Life vykazují až 7x větší živostnost v závislosti na pracovním stroji, hloubce, záběru, půdě, vlhkosti, výkonu traktoru, pojezdové rychlosti a umístění dlát. Dláta Long Life dodržují stálou pracovní hloubku a vyznačují se zlepšeným zahlubováním, menšími požadavky na tahovou sílu díky trvale ostrým hranám a prakticky nevyžadují úpravu pracovní hloubky podle opotřebení. V konečném důsledku se jejich přínos projeví na úspoře času a nákladů potřebných na výměnu dlát, delší využití nasazení stroje v sezóně, menší náklady na opotřebitelné díly na hektar a optimální využití výkonu traktoru.

Výhody poznali v ZD Budíškovice, které hospodaří v jihočeském kraji na 1933 hektarech. V minulém roce se dláta osvědčili v období sucha a přesvědčili je natolik, že se rozhodli používat výhradně dláta Long Life.

Dláta Long Life po 50 odpracovaných hektarech vypadají téměř jako nová

Dláta Long Life po 50 odpracovaných hektarech vypadají téměř jako nová.

Standardní dláta po 50 odpracovaných hektarech vykazují vysokou míru opotřebení.

Standardní dláta po 50 odpracovaných hektarech vykazují vysokou míru opotřebení.

Galerie

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás

© 1997 BEDNAR • FMT s.r.o. • Dlouhá Ves 188 • 516 01 Rychnov nad Kněžnou – Česká republika