Menu
×
Co hledáte?
#

MULCHER MZ

Třírotorový polonesený mulčovač

VYSOKÝ DENNÍ VÝKON V KOMBINACI S NÍZKÝMI NÁKLADY

Třírotorové polonesené mulčovače MULCHER MZ s pracovním záběrem 4,5–5,8 metru se řadí mezi velice populární provedení mulčovačů, které kombinuje vysoký plošný výkon s nízký požadavkem na tahový výkon traktoru. Robustní konstrukce s žárově zinkovaným povrchem těla předurčuje tento mulčovač k maximálnímu nasazení v těch nejtvrdších podmínkách zemědělského provozu.

#

4.5-5.8 m

#

120-200 k

Klíčové vlastnosti

Polonesený mulčovač s pracovním záběrem 4,5–5,8 m určený pro kvalitní zpracování rostlinných zbytků, mulčování náletových dřevin a travin s vysokým denním výkonem.

MULČOVÁNÍ

Nezbytná pracovní operace při zpracování rostlinných zbytků.

Mulčovat porosty je vhodné pro rovnoměrný růst nadzemní hmoty, zpracování nedopasků (píce horší kvality nespasená dobytkem), podporu odnožování travin i pro bránění rozvoji plevelných rostlin na pozemku.

V tomto případě mulčovač nadrtí, zkrátí a rovnoměrně rozprostře zmulčovaný materiál, který se následně kvalitněji zapravuje do půdy a také se rychleji rozkládá. Mulčování je důležité i pro mechanickou prevenci chorob a likvidaci škůdců, například zavíječe kukuřičného.

Na obhospodařovaných pozemcích se dobře daří plevelným rostlinám nebo náletovým dřevinám. Pro snížení jejich výskytu je pozemky potřeba kvalitně mulčovat, aby se předešlo jejich vysemenění a dalšímu nechtěnému rozšiřování.

Mulčování trvalých travních porostů, pastvin a luk Mulčování řepkového, obilného a kukuřičného strniště Mulčování náletových dřevin a údržba pozemků
ROBUSTNOST A KVALITA ZPRACOVÁNÍ

Zaručuje vysokou odolnost a bezpečnost při práci.

Polonesené mulčovače MULCHER MZ jsou vysoce odolné a zkonstruované pro tvrdou práci. Žárové zinkování stroje zaručuje vysokou odolnost vůči rostlinným šťávám, střetu s kamením nebo povětrnostním vlivům.

ROBUSTNOST A KVALITA ZPRACOVÁNÍ
DVA PÁRY NOŽŮ

Dokonalé nasekání a narušení materiálu jedním přejezdem.

Předpokladem kvalitního mulčování je velký průměr rotoru a jeho vysoká obvodová rychlost. Pro výbornou kvalitu výsledné práce je polonesený mulčovač MULCHER MZ vybaven dvěma páry vyhnutých nožů na rotoru. Nože umožňují využití jak při mulčování travin, tak i zpracování rostlinných zbytků.

DVA PÁRY NOŽŮ
HLADKÝ POVRCH

Zaručuje neulpívání nečistot na stroji.

Mulčovače MULCHER MZ je možné vybavit krycími deskami hlavních rámů. Desky jsou hladké a minimalizují ulpívání rostlinných zbytků na stroji.

HLADKÝ POVRCH
KROKOVÁ STŘEDNÍ NÁPRAVA

Pro ještě lepší kopírování terénu.

Oproti standardnímu provedení lze MULCHER MZ vybavit i krokovým provedením střední nápravy. Stroj potom dokáže lépe kopírovat terénní nerovnosti a díky tomu dodržovat nastavenou pracovní výšku. V kombinaci s tandemovým provedením bočních náprav se docílí ještě lepšího efektu.

KROKOVÁ STŘEDNÍ NÁPRAVA
TŘECÍ SPOJKA

Účinná ochrana převodové skříně.

Převodová část poloneseného mulčovače MULCHER MZ je chráněna proti poškození (například v případě kolize s kamenem apod.) pomocí třecí spojky, která automaticky zastaví veškeré převodové procesy. Třecí spojkou je vybaven kardan spojující traktor s převodovkou.

TŘECÍ SPOJKA
TRASH-FAN

Zařízení pro čištění stroje.

Hlavní částí je ventilátor, který vytváří proud vzduchu a přes usměrňovací klapky ho směřuje do rizikových míst na povrchu mulčovače. Zařízení tak zabraňuje ulpívání nečistot a rostlinné hmoty na povrchu mulčovače. Přispívá ke zvýšení bezpečnosti práce a zkracuje čas strávený čištěním tohoto zemědělského stroje.

KARDANY VYSOKÉ KVALITY

Od výrobce Walterscheid.

Při výrobě mulčovačů BEDNAR využíváme kardany vysoké kvality od výrobce Walterscheid.

KARDANY VYSOKÉ KVALITY
VÝBAVA PRO MAXIMÁLNÍ KVALITU PRÁCE

Přední protiostří, protiřádkovací clona nebo pancéřování.

Pro zvýšení efektu drcení jsou v přední části mulčovací zóny protiostří, která doseknou mulčovaný materiál. Tím se snadno zvýší kvalita mulčování materiálu.

Dokonalá práce mulčovače je zajištěna protiřádkovacími clonami, které rovnoměrně rozmístí zmulčovaný materiál po pozemku. Nedochází tak k vytváření rostlinných shluků a většího množství hmoty na jednom místě.

Polonesený mulčovač MULCHER MZ je vybavený výměnnými pancéřovými plechy zabraňujícími poškození rámu stroje. Každý z rotorů je navíc chráněn vlastním krytem, což umožňuje práci v extrémně nízké poloze nad pozemkem.

PŘEDNÍ PROTIOSTŘÍ PROTIŘÁDKOVACÍ CLONA PANCÉŘOVÁNÍ

ZAUJAL VÁS TENTO STROJ? MÁTE DOTAZ?

Neváhejte nás kontaktovat, nebo si rovnou najděte nejbližšího dealera.

Kontaktujte nás Najít dealera

Popis stroje

Hlavní pracovní části poloneseného mulčovače stručně a přehledně.

MULCHER MZ Polonesený mulčovač

Prohlédněte si váš budoucí stroj.

# # # # # # # #
Tažná oj

Mulčovač se snadno agreguje do dolního nebo horního závěsu traktoru. Možná je i agregace do koule K80.

Nože

Dva páry vinutých nožů zajištují výborný řezací a drtící efekt. K dispozici jsou dvě provedení nožů – travní a kukuřičné.

Náprava

Kroková střední náprava zabezpečuje výbornou prostupnost terénem, a ještě lepší kopírování oproti standardnímu provedení.

Kryty rotoru

Chrání samotný rotor a umožňují práci stroje v extrémně nízké poloze nad pozemkem.

Plazy

Boční plazy slouží k dodržení nastavené pracovní výšky.

Žárově zinkované rámy

Vynikají vysokou odolností vůči agresivním rostlinným šťávám nebo mechanickému poškození (např. při střetu s kamenem).

Trash-Fan pro čištění stroje

Zabraňuje ulpívání nečistot a rostlinné hmoty na povrchu mulčovače, zvyšuje tak bezpečnost práce.

Naše inovativní technologie

SYSTÉM ČIŠTĚNÍ TRASH-FAN

Zařízení pro kontinuální čištění povrchu stroje je umístěno centrálně na stroji tak, aby bylo zajištěno co nejlepšího účinku při práci a zároveň kompaktnosti při transportu.

TRASH_FAN
MULCHER MZ_reference

CO NA TO ŘÍKAJÍ FARMÁŘI?

„Na základě předvedení stroje ve strništi po kukuřici na zrno a v porostech trávy na loukách jsme se rozhodli pro jeho pořízení. Ve stejných podmínkách jsme zkoušeli i konkurenční kladívkové mulčovače, ale kvalita práce neodpovídala naším požadavkům. Proto padla jasná volba na nožový MULCHER MZ 6000, který ve strništi a na loukách fungoval perfektně. Rozhodlo také to, že mulčovač v pracovním záběru 6 metrů nepotřebuje tak náročnou tahovou sílu, jako je tomu u konkurence.“

Pavel Joneš,
obsluha stroje, ZOD Rasošky, Rasošky (okres Náchod, ČR)

Příslušenství

Víme, že každý má jiné požadavky na výbavu stroje a jeho předpokládané pracovní využití. Proto vám umožňujeme naspecifikovat si svůj polonesený mulčovač MULCHER MZ přesně tak, jak požadujete.

Nože

Kukuřičné nože

Kombinací nožů lopatkovitých položených ve spodní rovině a nožů rovných položených v horní rovině jsme dosáhli dvojího drcení houževnatých stonků, např. kukuřice na zrno, slunečnice, popř. řepky olejné. Ty jsou sekány ve dvou úrovních zároveň.

NOZE_KUKURICENOZE_KUKURICE

Travní nože

Lopatkovitě vyhnuté nože položené „do kříže“ v jedné rovině jsou vhodné pro mulčování trvalých travních porostů. Lopatkovité nože vyvolávají nasávací efekt, čímž dochází ke zvedání přejetých částí porostu za koly traktoru a jejich následnému zmulčování

TRAVNI_NOZETRAVNI_NOZE

Další kategorie

TRASH - FAN

Hlavní částí je ventilátor, který vytváří proud vzduchu a přes usměrňovací klapky ho směřuje do rizikových míst na povrchu mulčovače. Zařízení tak zabraňuje ulpívání nečistot a rostlinné hmoty na povrchu mulčovače.

TRASH_FANTRASH_FAN

NAKONFIGURUJTE SI SVŮJ
MULCHER MZ Polonesený mulčovač

Jste zase o krok blíže ke svému novému stroji.
Veškeré příslušenství si můžete vyzkoušet v našem konfigurátoru,
nebo si o něm přečíst detailněji v prospektu.

Konfigurovat Prospekt

AGRONOMICKÝ RÁDCE

MANAGEMENT POSKLIZŇOVÝCH ZBYTKŮ
Zpracování posklizňových zbytků po sklizni je důležité z několika důvodů. Posklizňové zbytky jsou zdrojem organické hmoty, a proto jejich pouhé ponechání na pozemku bez povšimnutí není žádoucí. Posklizňové zbytky mohou být nerovnoměrně rozprostřeny, což vede k horšímu zpracování půdy nebo v těchto shlucích dochází ke snadnějšímu rozvoji chorob a množení škůdců.

Jak pracovat s posklizňovými zbytky?

Technická data

Tabulkou lze procházet posouváním do stran.
MULCHER MZMZ 4500MZ 4500MZ 6000
Pracovní šířkam4,54,55,8
Přepravní šířkam2,32,32,4
Přepravní délkam5,65,65,9
Přepravní výškam2,22,22,8
Otáčky vývodového hřídeleot/min5401 0001 000
Osa rotace vertikálnívertikálnívertikální
Počet rotorůks333
Počet nožů / rotorks444
Obvodová rychlost nožům/s363636
Max. průměr mulčovaného materiálucm555
Typ rámusklopnýsklopnýsklopný
Max. zatížení na nápravukg2 1502 1502 530
Max. zatížení na závěskg1 0101 0101 240
Pracovní úhel křídel−15° do +45°−15° do +45°−15° do +45°
Doporučený výkon tažného prostředkukoní120 - 140120 - 140150 - 200
Typ závěsuoko 40, 50 / K80oko 40, 50 / K80oko 40, 50 / K80
Celková hmotnost*kg3 1603 1603 770

*dle výbavy stroje

Galerie / Média

Reference a zkušenosti

rasosky 5
21.
Listopad
2019

Nový MULCHER MZ 6000 v okrese…

Na konci září jsme navštívili Zemědělské a obchodní družstvo Rasošky, které hospodaří v Královehradeckém kraji. ZOD Rasošky se zabývá jen rostlinnou výrobou, obhospodařuje…

Přečtěte si více

picture 2561
01.
Prosinec
2010

Agromaso mulčuje kukuřici

Zemědělská společnost Agromaso Dřevčice hospodaří nedaleko Prahy. Pozemky se nacházejí mezi Prahou,Brandýsem nad Labem a Kostelcem nad Labem. Je tomu již rok, co…

Přečtěte si více

TYPOVĚ PŘÍBUZNÉ KATEGORIE

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Potřebujete poradit s výběrem, máte zájem o předvádění stroje? Kontaktujte nás!

  zde.*

  JOY OF FARMING
  #
  Shop BEDNAR
  #
  Posklizňové linky
  #
  Vyhledejte distributora
  #
  Objednejte předvádění
  #
  Dealer Area