Menu
×
Co hledáte?
#

SWIFTERDISC XE

Širokozáběrový diskový podmítač určený pro podmítku a předseťovou přípravu

ŠIROKOZÁBĚROVÝ DISKOVÝ PODMÍTAČ

Osvědčené technické řešení a maximální denní výkon. To jsou hlavní vlastnosti širokozáběrového diskového podmítače SWIFTERDISC XE. Svými vlastnostmi je vhodný pro mělkou přípravu půdy a intenzivní promíchání posklizňových zbytků s půdou. Podmítače řady SWIFTERDISC XE jsou dostupné v pracovních záběrech 10 a 12,4 metrů. Ojedinělé technické řešení skládání diskových sekcí směrem dopředu umožňuje dosáhnout kompaktních rozměrů pro přepravu.

#

2-14 cm

#

10-12.4 m

#

350-450 k

Klíčové vlastnosti

Diskové podmítače SWIFTERDISC XE nabízejí řadu technických řešení, která je umožnují využít jak pro mělkou podmítku, tak i pro předseťovou přípravu půdy.

UNIVERZÁLNOST

Jeho pravé jméno. Přesvědčte se.

Podmítka je jednou z nejdůležitějších pracovních operací. Podle správných agrotechnických postupů by se měla provádět co nejdříve po sklizni. SWIFTERDISC XE je možné pro tuto operaci vybavit typem zubatých disků nebo Agressive disků o průměru 520 × 5 mm nebo 560 x 5 mm, které zajištují výborné nařezání, promíchání s půdou a zapravení rostlinných zbytků. Zadní pěchy pak zpětně utužují a uzavírají zpracovaný půdní profil pro rovnoměrné vzcházení plevelů a výdrolu.

Malý průměr disků v kombinaci s vysokou pracovní rychlosti umožňuje dosahovat vysoké obvodové rychlostí, díky tomu je zaručen výborný drobící a mísící efekt diskové sekce. Zejména pro častější využívání v přípravě půdy doporučujeme vybavit diskový podmítač SWIFTERDISC XE předním páskovým smykem Crushbar, který slouží pro srovnání nerovností a strhnutí hrubé brázdy.

Podmítka po sklizni Předseťová příprava
HYDRAULICKÉ NASTAVENÍ

Snadné a rychlé nastavení pracovní hloubky diskového podmítače.

Přesné nastavení požadované pracovní hloubky probíhá pomocí hydrauliky. Pracovní hloubku stroje lze snadno nastavit pomocí hydroklipsů na hydraulických válcích diskového podmítači.

SWIFTERDISC XE
PÁSKOVÝ SMYK CRUSHBAR

Využijte podmítač i na přípravu půdy.

Pro zvýšení celoročního využití lze širokozáběrový podmítač SWIFTERDISC XE osadit v přední části hydraulicky ovládaným páskovým smykem Crushbar. Tato kombinace zaručuje dokonalé srovnání půdního profilu, rozdrobení hrud a přípravu půdy.

PÁSKOVÝ SMYK CRUSHBAR
PŘEDSUNUTÁ TRANSPORTNÍ NÁPRAVA

Přispívá k ideálnímu rozložení váhy.

Širokozáběrové diskové podmítače SWIFTERDISC XE mají transportní nápravu předsunutou před první řadu diskové sekce. Toto řešení přispívá k ideálnímu rozložení váhy stroje a umožňuje dosahovat vyšší pracovní rychlosti. Teleskopická táhla napomáhají ke stabilizaci rámů, na kterých jsou umístěny diskové sekce.

PŘEDSUNUTÁ TRANSPORTNÍ NÁPRAVA
ROVNOMĚRNÉ ROZLOŽENÍ VÁHY
ROVNOMĚRNÉ ROZLOŽENÍ VÁHY

Vždy stejný přítlak na oba boční rámy diskové sekce.

Základem kvalitního zpracování půdy je dodržení nastavené pracovní hloubky pro rovnoměrné zpracování půdního profilu. Diskové podmítače SWIFTERDISC XE mají v celém pracovním záběru stroje i na krajích podmítače stejný tlak na disky díky předsunuté nápravě a koncepci dvou sklopných bočních rámů. Konstrukční řešení stroje snižuje počet hydraulických válců, kde by mohlo docházet ke ztrátě tlaku na boční rámy. Toto řešení také přispívá k nízkému počtu mazacích míst, snižuje celkové opotřebení stroje a zjednodušuje manipulaci se strojem jak na poli, tak při transportu.

PLYNULÉ A RYCHLÉ OTÁČENÍ NA SOUVRATI

Pomocí podpěrných kol a zadních válců.

Širokozáběrový podmítač SWIFTERDISC XE je na souvratích velmi dobře manévrovatelný. Stroj se na souvrati otáčí na zadních válcích a předních podpěrných kolech, dojde pouze k vyhloubení diskové pracovní sekce bez nutnosti zvedání celého rámu. Toto řešení eliminuje negativní zatížení závěsu a odlehčení traktoru v souvraťové poloze stroje.

SWIFTERDISC XE 10000
SKLÁDÁNÍ STROJE SMĚREM DOPŘEDU

Zabezpečuje kompaktní rozměry a bezpečnou přepravu.

I při pracovním záběru 12,4 metrů je diskový podmítač SWIFTERDISC XE velmi kompaktní během přepravy, protože nepřesahuje transportní šířku 3 metrů a výška stroje činí necelé 4 metry. To je dáno především skládáním bočních rámů směrem dopředu na oj.

SKLÁDÁNÍ STROJE SMĚREM DOPŘEDU
VÝSEVNÍ JEDNOTKA ALFA DRILL

Jednoduché a snadné založení porostů meziplodin diskovým podmítačem v kombinaci s výsevní jednotkou.

Již v provedení z výroby lze diskový podmítač SWIFTERDISC XE osadit jednotkou BEDNAR ALFA DRILL pro výsev meziplodin a drobnosemenných rostlin při podmítce během jednoho přejezdu. Úspora času a nafty je v tomto případě nezanedbatelná. Výsevní jednotka poskytuje objem zásobníku 800 litrů.

Plastova_ALFA_8001
MYSLETE VE VELKÉM

Udělejte více za méně s maximálním denním výkonem.

Širokozáběrové diskové podmítače SWIFTERDISC jsou zkonstruovány pro agregaci s nejvýkonnějšími traktory na trhu. Zásluhou promyšleného designu a vysoké pracovní rychlosti nabízí tyto podmítače maximální denní výkon.

Udělejte více za méně s maximálním denním výkonem.

ZAUJAL VÁS TENTO STROJ? MÁTE DOTAZ?

Neváhejte nás kontaktovat, nebo si rovnou najděte nejbližšího dealera.

Kontaktujte nás Najít dealera

Popis stroje

Hlavní pracovní části diskového podmítače stručně a přehledně.

SWIFTERDISC XE Širokozáběrový diskový podmítač

Prohlédněte si váš budoucí stroj.

# # # # # # #
Předsunutá náprava

Umožňuje ideální rozložení váhy stroje a přispívá k preciznímu dodržení nastavené pracovní hloubky díky stejnému tlaku na diskovou sekci.

Přední dvojitá podpěrná kola

Zaručují výborné kopírování terénu a udržení nastavené pracovní hloubky v celém pracovním záběru stroje.

Páskový smyk Crushbar

Hydraulicky ovládaný páskový smyk Crushbar je vhodný zejména pro prvotní urovnání povrchu a strhnutí hrubé brázdy před diskovou sekcí. Jednotlivé pásky smyku jsou zesílené. Ovládání probíhá snadno pomocí hydraulického okruhu z pohodlí kabiny.

Disková sekce

Disková sekce se zubatými nebo Agressive disky o průměru 520 / 560 × 5 mm a vysokou průchodností díky systému Twin-Disc.

Dlouhá tažná oj

Zabezpečuje bezpečné otáčení stroje na souvrati a umožňuje sklápění bočních rámů směrem dopředu.

Zadní pěchy

Široká nabídka zadních pěchů a válců umožňuje přizpůsobení stroje daným podmínkám.

Naše inovativní technologie

TWIN-DISC SYSTÉM UCHYCENÍ DISKŮ

Jedna slupice pro dva disky poskytuje vysokou průchodnost materiálu. Posklizňové zbytky mohou lehce protékat strojem (velké množství slámy, posklizňové zbytky po kukuřici na zrno). Většina ostatních diskových podmítačů má jednu slupici pro jeden disk. Takové řešení omezuje průtok materiálu zejména ve vlhkých podmínkách nebo při velkém množství posklizňových zbytků.

TWIN-DISC_System

JIŠTĚNÍ DISKŮ GUMOVÝMI SEGMENTY

Uchycení dvou disků pomocí jedné slupice poskytuje dvojnásobný prostor pro jištění pryžovými segmenty. Gumové segmenty pohlcují rázy vznikající při zpracování půdy. Podmítač pracuje rychle a bez údržby i ve velmi náročných podmínkách. Guma je vysoce kvalitní s dlouhou životností.

JIŠTĚNÍ DISKŮ GUMOVÝMI SEGMENTY

BEZÚDRŽBOVÁ LOŽISKA

Kuličková ložiska s kosoúhlým stykem jsou uzavřena dvěma statickými a jedním dynamickým kazetovým těsněním se čtyřmi těsnícími žebry a běhají v pevném kovovém tělese. Ložiska jsou k disku připevněna pomocí 6 šroubů. Jejich naddimenzování je zárukou bezproblémového provozu.

BEZÚDRŽBOVÁ LOŽISKA (XE, XE_Profi, XN, XO_F, AO_L)

Příslušenství

Víme, že každý má jiné požadavky na výbavu stroje a jeho předpokládané pracovní využití. Proto vám umožňujeme naspecifikovat si svůj diskový podmítač SWIFTERDISC XE přesně tak, jak požadujete.

Přední příslušenství

Dvojitá přední podpěrná kola

Zaručují výborné kopírování terénu a udržení nastavené pracovní hloubky v celém pracovním záběru stroje.

Dvojitá podpěrná kolaDvojitá podpěrná kola

Páskový smyk CRUSHBAR

Hydraulicky ovládaný páskový smyk Crushbar je vhodný zejména pro prvotní urovnání povrchu a strhnutí hrubé brázdy před diskovou sekcí. Jednotlivé pásky smyku jsou zesílené. Ovládání probíhá snadno pomocí hydraulického okruhu z pohodlí kabiny.

CRUSHBARCRUSHBAR

Disková sekce

Agressive disky

Speciálně tvarované disky nabízejí vyšší řezací a míchací efekt. Za sucha umožnují také lepší pronikání do půdy. Agressive disky jsou po obvodu zakončeny velkým množstvím břitů pro snadné zapravení většího množství rostlinného materiálu. Ostré břity velmi efektivně krájí rostlinné zbytky. Profilovaný tvar navíc umožňuje vynášet větší množství půdy. K dispozici je průměr disků 520 × 5 a 560 × 5 mm.

Agressive diskyAgressive disky

Zubaté disky

Disková sekce je standardně osazena zubatými disky o průměru 520 x 5 mm, na přání je k dispozici provedení 560 x 5 mm.

Zubaté diskyZubaté disky

Válce a pěchy

SEGMENTOVÝ pěch + stěrky

Segmentový pěch je tvořený masivními ocelovými díly pro dokonalé utužení, vhodný je do všech typů půd. Jednotlivé segmenty dokonale drobí hroudy. Průměr pěchu 530 mm. Hmotnost pěchu 202 kg/m.

SEGMENTOVÝ pěch + stěrkySEGMENTOVÝ pěch + stěrky

CUTPACK pěch + stěrky

CUTPACK je těžký ocelový pěch s vysokou řezací schopností a výborným zpětným utužovacím efektem. Vhodný pěch do těžkých půd. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 222 kg/m.

CUTPACK pěchCUTPACK pěch

RUBBERPACKER pěch + stěrky

Rubberpacker pěch je plný pěch z tvrdé přírodní pryže vhodný do všech podmínek. Rovnací efekt díky hmotnosti pěchu je přímo excelentní. Přilnavost půdy na pěch je díky gumě a stěrkám téměř nulová. Průměr pěchu 590 mm. Hmotnost pěchu 217 kg/m.

RUBBERPACKER pěch + stěrkyRUBBERPACKER pěch + stěrky

V-RING pěch + stěrky

V-RING je těžký ocelový pěch vhodný pro intenzivní drobení a zpětné utužení půdy. Pěch je vhodný do všech typů půd. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 169 kg/m.

V-RING pěch + stěrkyV-RING pěch + stěrky

Dvojitý V-RING pěch

V-RING je obručový pěch s tvarem jednotlivých obručí do písmene „V“. Díky tomu pěch vyniká nízkou přilnavostí, které zabraňují ucpávání pěchu za vlhka. Předsazení jedné řady oproti druhé zabezpečuje výborný samočistící efekt. Dvojitý pěch zvyšuje stabilitu stroje při práci. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 162 kg/m.

Dvojitý V-RING pěchDvojitý V-RING pěch

Dvojitý U-RING pěch (600 mm)

U-RING pěch je dvouřadý ocelový pěch. Předsazení jedné řady oproti druhé zabezpečuje výborný samočistící efekt. Pěch vyniká excelentním drobením a díky tvaru obruče do písmene „U“ i nízkým rizikem zalepení i při práci ve vlhkých podmínkách. Dvojitý pěch zvyšuje stabilitu stroje při práci. Průměr pěchu 600 mm. Hmotnost pěchu 230 kg/m.

DOUBLE U-RINGDOUBLE U-RING

Další kategorie

Výsevní jednotka ALFA DRILL

Slouží pro výsev meziplodin, přísev travin nebo plošnou aplikaci hnojiv. V jednom přejezdu tak dokážete provést dvě pracovní operace a snížíte tak své náklady.

Plastova_ALFA_8001Plastova_ALFA_8001

NAKONFIGURUJTE SI SVŮJ
SWIFTERDISC XE Širokozáběrový diskový podmítač

Jste zase o krok blíže ke svému novému stroji.
Veškeré příslušenství si můžete vyzkoušet v našem konfigurátoru,
nebo si o něm přečíst detailněji v prospektu.

Konfigurovat Prospekt

AGRONOMICKÝ RÁDCE

Podmítka
Kvalitní a rychlá podmítka je jedna z nejdůležitějších operací ve zpracování půdy. Podle správných agrotechnických postupů by se měla provádět co nejdříve po sklizni porostu. Podmítka zajistí správné hospodaření s půdní vláhou, rychlé vzcházení plevelů a tím se dokáže předejít pozdějšímu zaplevelení pozemků.

Podmítka

Technická data

Tabulkou lze procházet posouváním do stran.
SWIFTERDISC XEXE 10000XE 12400
Pracovní šířkam1012,4
Přepravní šířkam33
Přepravní délkam7,59,2
Přepravní výškam44
Počet diskůks80100
Pracovní hloubka disků*cm2 - 142 - 14
Pracovní úhel disků° přední 16 / zadní 16přední 16 / zadní 16
Průměr diskůmm520 / 560520 / 560
Šířka diskůmm55
Typ jištění diskůpryžové segmentypryžové segmenty
Rozteč diskůcm2525
Vzdálenost mezi dvěma řadami diskůcm8080
Světlost rámucm6060
Doporučený výkon tažného prostředkukoní350 - 450380 - 450
Typ závěsuoko 40, 51, 55, 58, 62, 71, 73oko 40, 51, 55, 58, 62, 71, 73
Rozměr transportních pneumatik600/40 R22,5600/40 R22,5
Celková hmotnost**kg11 00013 000

* závísí na půdních podmínkách **dle výbavy stroje

Galerie / Média

Reference a zkušenosti

TYPOVĚ PŘÍBUZNÉ KATEGORIE

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Potřebujete poradit s výběrem, máte zájem o předvádění stroje? Kontaktujte nás!

  zde.*

  JOY OF FARMING
  #
  Shop BEDNAR
  #
  Posklizňové linky
  #
  Vyhledejte distributora
  #
  Objednejte předvádění
  #
  Dealer Area