Menu
×
Co hledáte?
#

ATLAS AE_PROFI

Širokozáběrový diskový podmítač pro zpracování velkého množství posklizňových zbytků

PŘIPRAVEN NA SYSTÉM CTF DÍKY PRACOVNÍMU ZÁBĚRU 10,4 / 12,4 METRŮ

Širokozáběrový diskový podmítač ATLAS AE_PROFI je zkonstruován pro zpracování velkého množství posklizňových zbytků. Využijete jej na pozemcích po sklizni kukuřice na zrno, na zapravení meziplodin nebo organických hnojiv. Tandemová náprava před první řadou disků umožňuje rovnoměrné rozložení váhy stroje a tedy i přítlak na oba boční rámy, čímž zajistí dodržení nastavené pracovní hloubky v celém záběru stroje. Pracovní záběr stroje 10.4 / 12,4 metrů je vhodný i do systému řízeného pohybu stroji na pozemku (CTF).

#

6-16 cm

#

10.4-12.4 m

#

450-650 k

Klíčové vlastnosti

Modelová řada ATLAS AE_PROFI je řadou robustních širokozáběrových diskových podmítačů, které jsou svými vlastnostmi vhodné pro zpracování velkého množství posklizňových zbytků.

X-PRECISE SYSTÉM

Dokonale přesné vedení diskového podmítače ve správné stopě.

Modely širokozáběrových diskových podmítačů ATLAS AE_PROFI mají diskové sekce uloženy do tvaru písmene „X“. Toto inovativní technické řešení eliminuje boční posun stroje, takzvané driftování. Diskový podmítač díky tomu přesně kopíruje stopu traktoru. Středový dvoudisk zabraňuje riziku tvorby hrůbků.

ATLAS AE_PROFI_X-PRECISE
VELKÁ VZDÁLENOST MEZI SEKCEMI

Pro zpracování velkého množství hmoty bez rizika ucpání.

Těžké širokozáběrové diskové podmítače ATLAS AE_PROFI jsou svými vlastnostmi předurčeny ke zpracování velkého množství posklizňových zbytků, obzvláště pro zapravení posklizňových zbytků kukuřice, meziplodin nebo organické hmoty. Pro bezproblémovou práci a eliminaci možného ucpávání stroje, a to i při práci za vlhka, nabízí tato řada dostatečnou vzdálenost mezi jednotlivými pracovními sekcemi. Přední a zadní řada diskové sekce jsou od sebe 120 centimetrů, vzdálenost disků k zadní ose pěchu je až 120 cm. Světlá výška rámu 70 centimetrů zaručuje bezproblémovou průchodnost.

VELKÁ VZDÁLENOST MEZI SEKCEMI
BEDNAR EASY CONTROL

Vlastní software pro ovládání všech funkcí.

ATLAS AE_PROFI je plně ISOBUS kompatibilní diskový podmítač. Vlastní software BEDNAR EASY CONTROL umožňuje plně automatické skládání a rozkládání stroje pomocí jednoho tlačítka a nastavení veškerých pracovních parametrů probíhá pouze zadáním hodnot na terminálu. Všechna nastavení včetně úpravy pracovní hloubky lze pohodlně upravovat i během práce, nedochází tak k nechtěným prostojům.

ISOBUS
ROVNOMĚRNÉ ROZLOŽENÍ VÁHY

Vždy stejný přítlak na oba boční rámy diskové sekce.

Základem kvalitního zpracování půdy je dodržení nastavené pracovní hloubky pro rovnoměrné zpracování půdního profilu. Diskové podmítače ATLAS AE_PROFI mají v celém pracovním záběru stroje i na krajích podmítače stejný tlak na disky díky předsunuté nápravě a koncepci dvou sklopných bočních rámů. Konstrukční řešení stroje snižuje počet hydraulických válců, kde by mohlo docházet ke ztrátě tlaku na boční rámy. Toto řešení také přispívá k nízkému počtu mazacích míst, snižuje celkové opotřebení stroje a zjednodušuje manipulaci se strojem jak na poli, tak při transportu.

OTÁČENÍ POMOCÍ PODPĚRNÝCH KOL A ZADNÍCH VÁLCŮ

Rychlé a bezpečné manévrování na souvratích.

Těžký širokozáběrový podmítač ATLAS AE_PROFI je díky své konstrukci velmi dobře manévrovatelný, a to i na souvratích. Stroj se na souvrati otáčí na zadních válcích, předních podpěrných otočných kolech a transportní nápravě. Toto řešení eliminuje negativní zatížení závěsu a odlehčení traktoru v souvraťové poloze stroje.

OTÁČENÍ POMOCÍ PODPĚRNÝCH KOL A ZADNÍCH VÁLCŮ
SNADNÉ SKLÁDÁNÍ STROJE

Zabezpečuje kompaktní rozměry a bezpečnou přepravu.

I při pracovním záběru až 12,4 metru je širokozáběrový diskový podmítač ATLAS AE_PROFI velmi kompaktní během přepravy, protože nepřesahuje transportní šířku 3 metrů a výška stroje činí necelé 4 metry i při výbavě s dvojitými válci V-RING nebo U-RING. Těchto parametrů je dosaženo především skládáním bočních rámů směrem dopředu na oj.

SNADNÉ SKLÁDÁNÍ STROJE
PŘIPRAVEN NA SYSTÉM CTF DÍKY PRACOVNÍMU ZÁBĚRU 10,4 / 12,4 METRU

Snížení počtu přejezdů i utužení půdy.

K eliminaci zhutnění půdy a optimalizaci přejezdů jednotlivých souprav slouží systém CTF (řízený pohyb strojů). Jednotlivé soupravy se při provádění pracovních operací pohybují na pozemku v daném rastru pracovního záběru (6, 12, 18, 24 m aj.), díky tomu nevzniká nerovnoměrné utužení na celém pozemku ale v kolejových řádcích, které se pak snadno podryjí.

ATLAS AE 12400 PROFI
LOAD-SENSING SYSTÉM

Pouze takové množství oleje, které je skutečně potřeba.

Širokozáběrový podmítač ATLAS AE_PROFI se k traktoru připojuje pouze pomocí tří hadic k hydraulickému výstupu LOAD-SENSING. Nastavitelné čerpadlo tak dodává pouze takové množství oleje a pod takovým tlakem, kolik právě daný úkon jednotlivé funkce vyžaduje, a to zcela automaticky. Systém dokáže efektivně využívat tlak v hydraulice a řídit jednotlivé funkce, kde je potřeba vysoký výkon.

LOAD-SENSING SYSTÉM

ZAUJAL VÁS TENTO STROJ? MÁTE DOTAZ?

Neváhejte nás kontaktovat, nebo si rovnou najděte nejbližšího dealera.

Kontaktujte nás Najít dealera

Popis stroje

Hlavní pracovní části širokozáběrového diskového podmítače stručně a přehledně.

ATLAS AE_PROFI Širokozáběrový diskový podmítač

Prohlédněte si váš budoucí stroj.

# # # # # #
Dvojitá přední otočná podpěrná kola

Zaručují výborné kopírování terénu a udržení nastavené pracovní hloubky v celém pracovním záběru stroje.

Disková sekce

Disková sekce se zubatými nebo Agressive disky o průměru 620 × 6 mm s NON-STOP pružinovým jištěným.

Předsunutá tandemová náprava

Umožňuje ideální rozložení váhy stroje a přispívá k preciznímu dodržení nastavené pracovní hloubky díky stejnému tlaku na diskovou sekci.

Prutová sekce

Napomáhá rozdrobení a zpomalení toku hmoty před zadními pěchy, aby se zamezilo riziku ucpávání.

Zadní pěchy

Široká nabídka zadních pěchů umožňuje přizpůsobení stroje daným podmínkám. Pěchy drobí hroudy a zpětně konsolidují půdu, aby zabránily vysychání půdy.

Naše inovativní technologie

HORIZONTÁLNÍ NON - STOP JIŠTĚNÍ SLUPICE

NON-STOP jištění je tvořeno horizontální pružinou na 200 kg, která zajišťuje ideální zahlubovací sílu a tlak na každý disk. Toto provedení je určeno zejména do těžších a suchých typů půd.

HORIZONTÁLNÍ NON - STOP JIŠTĚNÍ SLUPICE (AE_PROFI, AO_PROFI)

X-PRECISE SYSTÉM POSTAVENÍ DISKOVÉ SEKCE

Unikátní technické řešení zaručuje vedení stroje v přesné stopě. Díky tomu je využit celý záběr diskového podmítače, protože nedochází k bočním posunům stroje, takzvanému driftování.

X-PRECISE SYSTÉM POSTAVENÍ DISKOVÉ SEKCE

FLEXI-BOX UCHYCENÍ SLUPIC K RÁMU

FLEXI-BOX představuje bezúdržbové uchycení slupic k rámu. Každý čep je fixován v pouzdře se speciálními segmenty. Toto řešení jednak nevyžaduje mazání a jednak tlumí mikrovibrace přenášené z disků na rám stroje.

FLEXI-BOX UCHYCENÍ SLUPIC K RÁMU

BEZÚDRŽBOVÉ ŘEŠENÍ LOŽISEK

Disky jsou uloženy v kuličkových bezúdržbových ložiskách s doživotní náplní. Těsnost ložiska je zaručena kazetovým guferem. Jejich naddimenzování je zárukou bezproblémového provozu.

BEZÚDRŽBOVÉ ŘEŠENÍ LOŽISEK
ATLAS AE_PROFI_reference

CO NA TO ŘÍKAJÍ FARMÁŘI?

„Širokozáběrový diskový podmítač jsme v podniku dlouho vybírali. Po vyzkoušení stroje od značky BEDNAR jsme již měli jasno. ATLAS AE dělá přesně takovou práci, kterou vyžadujeme a to pro nás bylo při rozhodování klíčové.

Horváth Szabolcs,
mechanizátor, GAMOTA výrobné družstvo Hurbanovo

Příslušenství

Víme, že každý z vás má jiné požadavky na výbavu stroje a jeho předpokládané pracovní využití. Proto vám umožňujeme naspecifikovat si váš širokozáběrový diskový podmítač ATLAS AE_PROFI přesně tak, jak požadujete.

Přední příslušenství

Dvojitá přední otočná podpěrná kola

Přední dvojitá podpěrná kola napomáhají k udržení nastavené pracovní hloubky, kopírování terénu a otáčení stroje na souvratích.

Dvojitá přední otočná podpěrná kolaDvojitá přední otočná podpěrná kola

Disková sekce

Agressive disky

Speciálně tvarované disky nabízí vyšší řezací a míchací efekt. Za sucha umožnují také lepší pronikání do půdy. Agressive disky jsou po obvodu zakončeny velkým množstvím břitů pro snadné zapravení většího množství rostlinného materiálu. Ostré břity velmi efektivně krájí rostlinné zbytky. Profilovaný tvar navíc umožňuje vynášet větší množství půdy. K dispozici je provedení 620 x 6 mm.

Agressive diskyAgressive disky

Zubaté disky

Disková sekce je standardně osazena zubatými disky o průměru 620 x 6 mm.

Zubaté diskyZubaté disky

Příslušenství před pěchy

Páskový smyk Crushbar

Páskový smyk před zadními dvojitými pěchy slouží k urovnání nerovností po diskových sekcích. Pěchy půdu pouze konsolidují a již nerovnají. Výsledkem je dokonale rovný pozemek.

Crushbar_levelling_bar_2024Crushbar_levelling_bar_2024

Válce a pěchy

CUTPACK pěch + stěrky

CUTPACK je těžký ocelový pěch s vysokou řezací schopností a výborným zpětným utužovacím efektem. Vhodný pěch do těžkých půd. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 222 kg/m.

CUTPACK pěchCUTPACK pěch

RUBBERPACKER pěch + stěrky

Rubberpacker pěch je plný pěch z tvrdé přírodní pryže vhodný do všech podmínek. Rovnací efekt díky hmotnosti pěchu je přímo excelentní. Přilnavost půdy na pěch je díky gumě a stěrkám téměř nulová. Průměr pěchu 590 mm. Hmotnost pěchu 217 kg/m.

RUBBERPACKER pěch + stěrkyRUBBERPACKER pěch + stěrky

V-RING pěch + stěrky

V-RING je těžký ocelový pěch vhodný pro intenzivní drobení a zpětné utužení půdy. Pěch je vhodný do všech typů půd. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 169 kg/m.

V-RING pěch + stěrkyV-RING pěch + stěrky

Dvojitý V-RING pěch

V-RING je obručový pěch s tvarem jednotlivých obručí do písmene „V“. Díky tomu pěch vyniká nízkou přilnavostí, které zabraňují ucpávání pěchu za vlhka. Předsazení jedné řady oproti druhé zabezpečuje výborný samočistící efekt. Dvojitý pěch zvyšuje stabilitu stroje při práci. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 162 kg/m.

Dvojitý V-RING pěchDvojitý V-RING pěch

Dvojitý U-RING pěch (600 mm)

U-RING pěch je dvouřadý ocelový pěch. Předsazení jedné řady oproti druhé zabezpečuje výborný samočistící efekt. Pěch vyniká excelentním drobením a díky tvaru obruče do písmene „U“ i nízkým rizikem zalepení i při práci ve vlhkých podmínkách. Dvojitý pěch zvyšuje stabilitu stroje při práci. Průměr pěchu 600 mm. Hmotnost pěchu 230 kg/m.

DOUBLE U-RINGDOUBLE U-RING

NAKONFIGURUJTE SI SVŮJ
ATLAS AE_PROFI Širokozáběrový diskový podmítač

Jste zase o krok blíže ke svému novému stroji.
Veškeré příslušenství si můžete vyzkoušet v našem konfigurátoru,
nebo si o něm přečíst detailněji v prospektu.

Konfigurovat Prospekt

AGRONOMICKÝ RÁDCE

Podmítka
Kvalitní a rychlá podmítka je jedna z nejdůležitějších operací ve zpracování půdy. Podle správných agrotechnických postupů by se měla provádět co nejdříve po sklizni porostu. Podmítka zajistí správné hospodaření s půdní vláhou, rychlé vzcházení plevelů a tím se dokáže předejít pozdějšímu zaplevelení pozemků.

Podmítka

Technická data

Tabulkou lze procházet posouváním do stran.
ATLAS AE_PROFIAE 10400 PROFIAE 12400 PROFI
Pracovní šířkam10,4 12,4
Přepravní šířkam3 3
Přepravní délkam7,5 8,5
Přepravní výškam4 4
Počet diskůks84 100
Pracovní hloubka disků*cm4 - 16 4 - 16
Pracovní úhel disků° přední 18 / zadní 15přední 18 / zadní 15
Průměr diskůmm620 620
Šířka diskůmm6 6
Typ jištění diskůindividuální pružinovéindividuální pružinové
Rozteč diskůcm25 25
Vzdálenost mezi dvěma řadami diskůcm120 120
Světlost rámucm70 70
Doporučený výkon tažného prostředkukoní450 - 620 500-650
Typ závěsuoko 51, 55, 62, 71, 73oko 51, 55, 62, 71, 73
Zatížení na nápravu (1)kg10 000 6500
Zatížení na nápravu (2)kg6500
Zatížení na závěskg3000 3000
Rozměr transportních pneumatik600/50-22,5 600 / 50 - 22,5
Celková hmotnost**kg13 000 16 000

* závísí na půdních podmínkách **dle výbavy stroje

 

 

Galerie / Média

Reference a zkušenosti

TYPOVĚ PŘÍBUZNÉ KATEGORIE

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Potřebujete poradit s výběrem, máte zájem o předvádění stroje? Kontaktujte nás!

  zde.*

  JOY OF FARMING
  #
  Shop BEDNAR
  #
  Posklizňové linky
  #
  Vyhledejte distributora
  #
  Objednejte předvádění
  #
  Dealer Area