Menu
×
Co hledáte?
#

ROW-MASTER RN_S

Plečka pro meziřádkovou kultivaci porostů cukrové řepy

SPRÁVNÉ PŮDNÍ PROSTŘEDÍ A CESTA K VYŠŠÍM VÝNOSŮM

Meziřádkový kypřič ROW-MASTER RN_S je určen pro plečkování meziřadí, odstranění půdního škraloupu, eliminaci růstu plevelů a vytvoření správného půdního klima v porostech cukrové řepy. Plečku lze snadno přizpůsobit meziřádkové vzdálenosti 45–50 cm a vybavit různým pracovním příslušenstvím pro přizpůsobení se danému stavu porostu. Pro snížení rizika poškození rostlin a dosažení vysokého výkonu lze plečku osadit samořídícím naváděcím systémem CultiCam.

#

2-12 cm

#

6-12 m

#

70-200 k

Klíčové vlastnosti

Plečka pro kultivaci meziřadí a eliminaci výskytu plevelů v porostech cukrové řepy s nastavitelnou meziřádkovou vzdáleností 45–50 centimetrů.

PLEČKA ROW-MASTER RN_S

Plečkování = cesta k vyšším výnosům.

Cukrová řepa potřebuje pro dosažení adekvátních výnosotvorných prvků ideální půdní prostředí. Jednou z možností, jak toho docílit, je porosty cukrové řepy plečkovat. Plečkování zpřístupňuje vzduch ke kořenům, narušuje půdní škraloup, odstraňuje plevelné rostliny z meziřádků a zvyšuje cukernatost bulev.

PLEČKA ROW-MASTER RN_S
OPRAVDOVÝ SPECIALISTA

Stavebnicový systém pro přizpůsobení se daným podmínkám.

Velkou výhodou meziřádkového kypřiče ROW-MASTER RN_S je vysoká variabilita pracovního příslušenství. Rozdílné typy pracovních sekcí umožňují přizpůsobit plečku dané vývojové fázi růstu plodiny tak, aby bylo kypření provedeno co nejlépe a bez rizika poškození rostlin.

OPRAVDOVÝ SPECIALISTA
TŘI TYPY PRACOVNÍCH SEKCÍ

Pro brzké jarní až finální plečkování porostů.

Brzké jarní meziřádkové kypření je vhodné provádět radličkami 150 mm se 100% překrytím. Tato pracovní operace odstraní půdní škraloup a plevel v řádcích. Radličky vynášejí kořínky plevelů z půdy na povrch, kde plevel rychleji vadne.

Pro druhé kypření je vhodné plečku vybavit pracovní sekcí s třemi radličkami 150 mm a dvěma dláty o šířce 40 mm. Dláta nepoškozují vzdušné kořeny rostlin a navíc v půdním profilu vytváří drážku, která zlepšuje přísun vody a vzduchu ke kořenům.

Finální kypření by mělo být prováděno přihrnovacím dlátem 60 mm s odhrnovačkou. Velké dláto půdu prokypří a odstraní i velmi tvrdou půdní krustu.Přihrnutím se zmenší velikost skrojku. Tato skutečnost má přímý vliv na konečné hodnocení bulev.

Pracovní sekce s radličkami Pracovní sekce s radličkami a dláty Pracovní sekce s přihrnovací radličkou
UCHYCENÍ PRACOVNÍCH SEKCÍ NA PARALELOGRAMU

Přesné vedení za každých podmínek.

Jednotlivé pracovní jednotky jsou k hlavnímu rámu přichycené pomocí třmenu. Paralelogram zajišťuje kopírování terénu a přesné dodržení nastavené pracovní hloubky kultivačních jednotek. Pohyby zapříčiněné nerovnostmi jsou paralelogramem zcela eliminovány.

UCHYCENÍ PRACOVNÍCH SEKCÍ NA PARALELOGRAMU
SILENTBLOKOVÉ ULOŽENÍ PRACOVNÍCH JEDNOTEK

Unikátní způsob pro zvýšení přítlaku.

Každá pracovní jednotka pracuje na paralelogramu uloženém na silentblocích. Přítlak pracovních jednotek zajišťuje unikátní způsob uložení ve dvou párech silentbloků. Přítlak až 80 kg na jednotku zajišťuje udržení nastavené hloubky i ve velmi tvrdých a těžkých podmínkách.

SILENTBLOKOVÉ ULOŽENÍ PRACOVNÍCH JEDNOTEK
STABILIZAČNÍ A PODPĚRNÁ KOLA

Pro vedení a udržení nastavené pracovní hloubky.

Meziřádkový kypřič ROW-MASTER RN_S je vybavený stabilizačními ocelovými koly bočních rámů, které udržují kypřič v řádcích. Každá pracovní jednotka má pak své podpěrné kolo k udržení nastavené pracovní hloubky a kopírování terénu.

STABILIZAČNÍ A PODPĚRNÁ KOLA
SYSTÉM AUTOMATICKÉHO NAVÁDĚNÍ CULTICAM

Minimalizace rizika poškození rostlin, vyšší výkon a precizní kypření i při rané fázi porostů.

Naváděcí kamera CultiCam snímá linie řádků, následně předává informaci systému, který posílá data řídící jednotce a ta vysílá signály elektroventilům pro pohyb rámu vlevo, popřípadě vpravo. Kamera dokáže navádět pracovní jednotky již od raného vzcházení porostu a významně zvyšuje produktivitu a komfort práce.

SYSTÉM AUTOMATICKÉHO NAVÁDĚNÍ CULTICAM
LED PRACOVNÍ OSVĚTLENÍ

Promění noc v den.

Pro dlouhé pracovní směny, které zaručí maximální denní výkon i při práci v noci, lze meziřádkový kypřič vybavit sadou LED pracovního osvětlení, které zaručí bezproblémovou viditelnost v oblasti stroje.

LED PRACOVNÍ OSVĚTLENÍ
SNADNÉ NASTAVENÍ

Meziřádkové vzdálenosti a pracovní hloubky.

Rozteč mezi jednotlivými pracovními jednotkami lze jednoduše měnit uvolněním šroubů, který propojují hlavní rám stroje s pracovními jednotkami. Pracovní hloubka každé z jednotek se nastavuje jednoduše pomocí ručního vřetenového mechanizmu (kliky). Pracovní hloubku lze nastavit od 2–12 cm.

SNADNÉ NASTAVENÍ
APLIKACE MINERÁLNÍHO HNOJIVA

FERTI-BOX FB_F

Nesený čelní zásobník FERTI-BOX FB_F je určený k přihnojování do půdního profilu a nabízí objem 1900–2200 litrů. Hnojivo je z čelního zásobníku dopravováno pneumaticky k rozvodové hlavě umístěné na meziřádkovém kypřiči.

FERTI-BOX_FB_F

ZAUJAL VÁS TENTO STROJ? MÁTE DOTAZ?

Neváhejte nás kontaktovat, nebo si rovnou najděte nejbližšího dealera.

Kontaktujte nás Najít dealera

Popis stroje

Hlavní pracovní části meziřádkového kypřiče stručně a přehledně.

ROW-MASTER RN_S Plečka pro řepu

Prohlédněte si váš budoucí stroj.

# # # # # # #
Tříbodový závěs

Snadné připojení do tříbodového závěsu traktoru. Provedení závěsu kategorie II/III.

Podpěrná kola

Slouží k udržení nastavené pracovní hloubky a dokonalému kopírování terénu.

Hydraulické řízení

Na základě dat přijímaných z navádění CultiCam systém automaticky zajišťuje boční posun.

Rám

Lehký rám umožňuje agregaci i s výkonově slabšími traktory. Světlost rámu 42 centimetrů je dostatečná pro plečkování cukrové řepy.

Silentblokové uložení pracovních jednotek

Inovativní konstrukční řešení zvyšuje přítlak a umožňuje snadné zahloubení pracovní jednotky do půdy.

Paralelogramové zavěšení pracovních jednotek

Jednotlivé pracovní jednotky jsou zavěšeny na paralelogramu. Tento systém zajišťuje přesné kopírování terénu a udržení nastavené pracovní hloubky.

Naše inovativní technologie

AUTOMATICKÉ NAVÁDĚNÍ CULTICAM

Systém umožňuje automatické navádění meziřádkového kypřiče na základě snímání řádků. Následně pak systém komunikuje s hydraulickým řízením (posuvem), který vede pracovní jednotky plečky v meziřádcích.

AUTOMATICKÉ NAVÁDĚNÍ CULTICAM

PARALELOGRAMOVÉ UCHYCENÍ PRACOVNÍCH JEDNOTEK

Jednotlivé pracovní jednotky jsou na rám meziřádkového kypřiče zavěšeny pomocí třmenu. Konstrukční řešení přispívá k výbornému kopírování terénu a přesné dodržení nastavené pracovní hloubky kultivačních jednotek.

PARALELOGRAMOVÉ UCHYCENÍ PRACOVNÍCH JEDNOTEK
ROW-MASTER-RN_S reference

CO NA TO ŘÍKAJÍ FARMÁŘI?

„S meziřádkovým kypřičem jsem velmi spokojen. V letošním roce máme cukrovou řepu osetou na výměře 130 hektarů. Za 10hodinovou směnu zpracuji přibližně 30 hektarů. Pracovní rychlost se pohybuje kolem 6,5 km/hod, stroj by zvládl i více, jde ale o výslednou kvalitu práce, aby půda nezahazovala řepu. Záleží na podmínkách a velikosti cukrovky. Obsluha stroje je nenáročná. Je to chytrý stroj – upozorní vás, když je jakýkoliv problém. Perfektní je kamera pro automatické navádění i práce s ním. Oceňuji i nenáročnou údržbu a řešení stroje pomocí bezúdržbových systémů, stejně jako snadné nastavení pracovní hloubky bez nutnosti použití speciálního nářadí. Přenastavení hloubky mi zabere asi 10 minut.“

Tomáš Bartoš, obsluha stroje
UNIAGRO, s.r.o.

Příslušenství

Víme, že každý má jiné požadavky na výbavu stroje a jeho předpokládané pracovní využití. Proto vám umožňujeme naspecifikovat si svůj meziřádkový kypřič ROW-MASTER RN_S přesně tak, jak požadujete.

Příslušenství pro ochranu rostlin

Ochranné disky

Speciálně tvarované ochranné disky pracovních jednotek vymezují šíři kultivace – chrání listy a kořínky. Disky rovněž brání zakrytí řádků rostlin zeminou a semínky plevele.

OCHRANNE_DIKY_ROSTLIN_01363645OCHRANNE_DIKY_ROSTLIN_01363645

Ochranné clony

Clony vymezují šíři kultivace a chrání listy a kořínky. Zamezují zakrytí řádků rostlin zeminou a semínky plevele.

OCHRANNE_CLONY_ROSTLIN_01366117OCHRANNE_CLONY_ROSTLIN_01366117

Další kategorie

Automatické navádění

Naváděcí kamera CultiCam snímá 2 nebo 3 řádky (podle plodiny) a vyhodnocuje porost, následně předává informaci elektronickému systému, který komunikuje s hydraulickým řízením kypřiče. Ten vede plečku tak, aby pracovní jednotky pracovaly v meziřadí, těsně vedle rostlin.

Automatické naváděníAutomatické navádění

NAKONFIGURUJTE SI SVŮJ
ROW-MASTER RN_S Plečka pro řepu

Jste zase o krok blíže ke svému novému stroji.
Veškeré příslušenství si můžete vyzkoušet v našem konfigurátoru,
nebo si o něm přečíst detailněji v prospektu.

Konfigurovat Prospekt

AGRONOMICKÝ RÁDCE

MEZIŘÁDKOVÁ KULTIVACE
Plečkování zlepšuje půdní fyzikální vlastnosti, příjem živin rostlinami a kondici porostu. Meziřádkové kypření má odplevelovaí účinek, což má za následek snížení potřeby využívání herbicidů. Meziřádkové kypření má taktéž i půdoochranný efekt. Nakypřená vrstva půdy v meziřádku zabraňuje rychlému odtoku povrchové vody a snižuje riziko vodní a větrné eroze. Během plečkování lze cíleně aplikovat kapalné nebo pevné hnojivo, a tak opět zlepšit celkový stav porostu.

Výhody meziřádkové kultivace

Technická data

Tabulkou lze procházet posouváním do stran.
ROW-MASTER RN_SRN 6000 SRN 9000 SRN 12000 S
Pracovní šířkam6912
Přepravní šířkam333
Přepravní délkam2,42,42,4
Přepravní výškam2,93,83,8
Počet řádkůks121824
Meziřádková vzdálenostcm45 / 50 45 / 50 45 / 50
Pracovní hloubka*cm2 - 12 2 - 12 2 - 12
Počet dlát pro přihrnutíks131925
Počet radliček - raná kultivace (3 ks /jednotka)ks375573
Počet radliček a dlát - pozdní kultivace (1 ks radlička a 2 ks dlát/jednotka)ks13 / 24 19 / 36 25 / 48
Světlost rámucm424242
Doporučený výkon tažného prostředkukoní70 - 110 120 - 160 150 - 200
Navádění pomocí kameryanoanoano
Typ rámusklopnýsklopnýsklopný
Celková hmotnost**kg1 300 - 1 850 1 800 - 2 500 2 250 - 2 980

* závísí na půdních podmínkách **dle výbavy stroje

Galerie / Média

Reference a zkušenosti

picture 1336
24.
Červenec
2015

… A nakonec přihrnutí řepy

Na farmě bratrů Černých na Královéhradecku jsme předváděcí plečkou BEDNAR ROW-MASTER RN 5400 S provedli prokypření a přihrnutí cukrové řepy. „Hospodaříme asi na…

Přečtěte si více

TYPOVĚ PŘÍBUZNÉ KATEGORIE

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Potřebujete poradit s výběrem, máte zájem o předvádění stroje? Kontaktujte nás!

  zde.*

  JOY OF FARMING
  #
  Shop BEDNAR
  #
  Posklizňové linky
  #
  Vyhledejte distributora
  #
  Objednejte předvádění
  #
  Dealer Area