Novinky

Speciál ROW-MASTER RN_S na cukrovou řepu ve společnosti UNIAGRO

Společnost UNIAGRO, s.r.o. sídlí v obci Zaloňov v Královehradeckém Královéhradeckém kraji, podnik hospodaří na výměře přibližně 1 400 hektarů a zabývá se pěstováním cukrové řepy, obilovin, hrachu i máku. Mimo tradiční odvětví rostlinné výroby se podnik věnuje i chovu dojného skotu.

Obsluha stroje, pan Tomáš Bartoš, oceňuje na novém stroji především uživatelskou jednoduchost

Obsluha stroje, pan Tomáš Bartoš, oceňuje na novém stroji především uživatelskou jednoduchost

Během naší návštěvy jsme stroj bohužel nezastihli přímo při práci – přišla náhlá dešťová přeháňka. Využili jsme proto možnosti a popovídali si s obsluhou stroje, panem Tomášem Bartošem, o dosavadních zkušenostech z provozu meziřádkového kypřiče ROW-MASTER RN 9000S v podniku.

Speciál ROW-MASTER RN_S na cukrovou řepu ve společnosti UNIAGRO

„S meziřádkovým kypřičem jsem velmi spokojen. V letošním roce máme cukrovou řepu osetou na výměře 130 hektarů. Za 10hodinovou směnu zpracuji přibližně 30 hektarů. Pracovní rychlost se pohybuje kolem 6,5 km/hod, stroj by zvládl i více, jde ale o výslednou kvalitu práce, aby půda nezahazovala řepu. Záleží na podmínkách a velikosti cukrovky. Obsluha stroje je nenáročná. Je to chytrý stroj – upozorní vás, když je jakýkoliv problém. Perfektní je kamera pro automatické navádění i práce s ním. Oceňuji i nenáročnou údržbu a řešení stroje pomocí bezúdržbových systémů, stejně jako snadné nastavení pracovní hloubky bez nutnosti použití speciálního nářadí. Přenastavení hloubky mi zabere asi 10 minut,“ vysvětluje.

RN_S je vybaven rámem se světlostí 42 cm, lehký rám navíc umožnuje agregaci i s výkonově slabšími traktory

RN_S je vybaven rámem se světlostí 42 cm, lehký rám navíc umožnuje agregaci i s výkonově slabšími traktory

Do Zaloňova si pořídili kypřič v základní výbavě s třemi radličkami a pevnými ochrannými clonami pro každou jednotku, vše je snadno nastavitelné

Do Zaloňova si pořídili kypřič v základní výbavě s třemi radličkami a pevnými ochrannými clonami pro každou jednotku, vše je snadno nastavitelné

Obměna linky pro setí a kultivaci cukrové řepy

Nový meziřádkový kypřič do podniku pořídili v roce 2020 v rámci generační obměny linky na cukrovou řepu. „Zakoupili jsme přesný osmnáctiřádkový secí stroj, hledali jsme adekvátní meziřádkový kypřič o stejném pracovním záběru. Volba padla na stroj od společnosti BEDNAR, konkrétně model RN 9000S o pracovním záběru devět metrů,“ říká Ing. Silovský, jednatel podniku.

Do podniku si vybrali Row-Master ve výbavě s klasickými radličkami o šířce 150 mm, ochrannými pevnými clonami a automatickým naváděcím systémem CultiCam. Pro druhý přejezd a přihrnutí cukrové řepy v pozdějším stadiu vegetace mají druhou přihrnovací sadu s dláty.

S námi je radost hospodařit
marketing@bednar.com
BEDNAR FMT s.r.o.

Galerie