Menu
×
Co hledáte?
#

FERTI-BOX FB_F

Nesené provedení čelního zásobníku pro hnojivo a osivo

NESENÉ PROVEDENÍ ČELNÍHO ZÁSOBNÍKU PRO APLIKACI HNOJIVA BĚHEM JEDNOHO PŘEJEZDU

FERTI-BOX FB_F je provedení jednokomorového čelního zásobníku o objemu 1 900 litrů. V provedení FERTI-BOX FB_F Dual je tento čelní zásobník dostupný se dvěma komorami o objemu 2 200 litrů s poměrem jednotlivých komor 40:60. Čelní zásobník je vhodný pro agregaci se stroji nesenými nebo taženými v zadním tříbodovém závěsu traktoru.

#

1900-2200 l

Klíčové vlastnosti

Nesené provedení čelního zásobníku pro aplikaci hnojiva nebo výsev osiva během jednoho přejezdu agregovatelný do předního tříbodového závěsu traktoru.

MULTIFUNKČNÍ ČELNÍ ZÁSOBNÍK

Vhodný pro agregaci se stroji pro zpracování půdy a setí.

Čelní zásobník FERTI-BOX FB_F a FB_F Dual je vhodné využít pro zásobní hnojení v agregaci se stroji pro hloubkové zpracování půdy, jako jsou například dlátové pluhy TERRALAND TN nebo TN_PROFI. Dvoukomorové provedení je v tomto případě možné využít pro variabilní dávkování dvou druhů hnojiva.

Čelní nesený zásobník FERTI-BOF FB_F a FB_F Dual nachází uplatnění i při pásovém zpracování půdy, kdy je do půdního profilu dávkováno hnojivo v kombinaci s řádkovým kypřičem STRIP-MASTER EN nebo TERRASTRIP ZN.

Zásobník lze využít i pro osivo v kombinaci se secí lištou CORSA CN. Dvoukomorové provedení FB_F Dual opět nabízí zajímavou možnost aplikace dvou druhů osiva nebo setí společně s přihnojováním, kdy může být hnojivo ukládáno ob řádek nebo míseno s osivem v dávkovacím potrubí.

Pro aplikaci hnojiva během kultivace nebo například výsev meziplodiny do zpracovaného meziřadí lze čelní zásobník FERTI-BOX FB_F agregovat s meziřádkovým kypřičem ROW-MASTER.

Agregace s dlátovým pluhem Agregace s řádkovým kypřičem Agregace s secí lištou Agregace s meziřádkovým kypřičem
JEDEN NEBO DVA ZÁSOBNÍKY

Jednokomorové a dvoukomorové provedení zásobníku FERTI-BOX FB_F.

Zejména pro aplikaci dvou druhů hnojiva je vhodné využít dvoukomorové provedení čelního zásobníku FERTI-BOX FB_F Dual. Komory zásobníku jsou rozděleny v poměru 40:60. Díky dvěma dávkovacím ústrojím je možné pro každý druh hnojiva nastavit aplikační dávku samostatně.

FERTI-BOX FB_F DUAL
PŘETLAKOVÉ PROVEDENÍ ZÁSOBNÍKU

Zvyšuje přesnost a umožňuje aplikaci i vysokých dávek.

Díky vzduchotěsnému uzavření je v zásobníku vytvořen přetlak. Přetlakové řešení mnohonásobně zvyšuje kvalitu přesnosti dávkování hnojiva, a to i vyšších aplikačních dávek nebo méně kvalitního hnojiva.

PŘETLAKOVÉ PROVEDENÍ ZÁSOBNÍKU
NEREZOVÉ DÁVKOVACÍ ÚSTROJÍ

Velikost dávek dle agronomické potřeby.

Dávkovací ústrojí je vyrobeno z nerezové oceli a poháněno elektromotorem, díky kterému je dávka přesná při každé pojezdové rychlosti. Je vybaveno GPS snímačem rychlosti radarovým senzorem rychlosti.

NEREZOVÉ DÁVKOVACÍ ÚSTROJÍ
RŮZNÉ TYPY

Výsevních válečků.

Pro aplikaci rozdílných velikostí hnojiva a osiva máme v nabídce různé typy výsevních válečků. V nabídce jsou výsevní válečky od 30 cm³ až po 790 cm³.

RŮZNÉ TYPY VÝSEVNÍCH VÁLEČKŮ
SNADNÉ OVLÁDÁNÍ

Pomocí ISOBUS systému nebo terminálů BEDNAR.

Nastavení dávek a ovládání zásobníku je velice snadné. Nesený zásobník FERTI-BOX FB lze ovládat pomocí systému ISOBUS na monitoru traktoru nebo pomocí řady vlastních terminálů BEDNAR od terminálu ME TOUCH SMART 570 až po ME TOUCH 800 s dotykovým displejem o uhlopříčce 8″.

SNADNÉ OVLÁDÁNÍ
VÝBORNÁ VIDITELNOST

Bezpečně na poli i na silnici.

Nesené čelní zásobníky FERTI-BOX FB_F jsou speciálně tvarované tak, aby práce s nimi byla bezpečná. Z kabiny traktoru je výborný výhled na prostor před zásobníkem díky sklonu jeho horní části. Zásobník je osazen i osvětlením pro přepravu a výkonným osvětlením pro práci v noci.

VÝBORNÁ VIDITELNOST

ZAUJAL VÁS TENTO STROJ? MÁTE DOTAZ?

Neváhejte nás kontaktovat, nebo si rovnou najděte nejbližšího dealera.

Kontaktujte nás Najít dealera

Popis stroje

Hlavní pracovní části neseného zásobníku stručně a přehledně.

FERTI-BOX FB_F Čelní zásobník

Prohlédněte si váš budoucí stroj.

# # #
Přetlakový zásobník

Jednokomorový/dvoukomorový přetlakový zásobník o celkovém objemu 1 900/2200 litrů zaručuje přesné dávkování vysokých aplikačních dávek hnojiva.

Přední pěch

Přední pneumatikový pěch vyplňuje mezeru mezi koly traktoru. Slouží i k odlehčení zátěže na přední tříbodový závěs traktoru.

Naše inovativní technologie

PŘETLAKOVÝ ZÁSOBNÍK

Přetlak tlačí hnojivo přes dávkovací ústrojí. Díky tomuto řešení dokáže FERTI-BOX lépe a s vyšší přesností aplikovat i méně kvalitní hnojiva nebo vyšší dávky hnojiva.

PŘETLAKOVÝ ZÁSOBNÍK
FERTI-BOX FB_F_reference

CO NA TO ŘÍKAJÍ FARMÁŘI?

„K tomu, abychom jen částečně zpracovávali půdu, nás přivedly dvě okolnosti – legislativní opatření a změna klimatických podmínek. Proto u nás v podniku využíváme technologii pásového zpracování půdy v kombinaci s profilovým hnojením od společnosti BEDNAR, konkrétně se jedná o řádkový kypřič STRIP-MASTER EN a čelní zásobník FERTI-BOX FB 2000 F.“

Ing. Jiří Coufal,
vedoucí mechanizace, AGRO Kunčina a.s., Kunčina (okres Svitavy, ČR)

NAKONFIGURUJTE SI SVŮJ
FERTI-BOX FB_F Čelní zásobník

Jste zase o krok blíže ke svému novému stroji.
Veškeré příslušenství si můžete vyzkoušet v našem konfigurátoru,
nebo si o něm přečíst detailněji v prospektu.

Konfigurovat Prospekt

AGRONOMICKÝ RÁDCE

PROFILOVÉ HNOJENÍ
Aplikaci hnojiv do půdního prostředí, takzvané profilové hnojení, je vhodné provádět společně s hloubkovým kypřením hloubkovými kypřiči FENIX, kombinovanými kypřiči ACTROS nebo dlátovými pluhy TERRALAND. Takto přesně uložené hnojivo motivuje kořenový systém k rychlejšímu a masivnějšímu růstu, což pomáhá řešit aktuální problémy s půdní vláhou. Nejčastěji se tento systém uložení hnojiva využívá pro založení porostů hlubokokořenících rostlin, jako je kukuřice, cukrová řepa nebo řepka olejka.

Jaké jsou možnosti aplikace?

Technická data

Tabulkou lze procházet posouváním do stran.
FERTI-BOX FB_FFB 2000 FFB 2000 F_Dual
Přepravní šířkam2,42,4
Přepravní délkam1,41,4
Přepravní výškam2,22,2
Objem zásobníkul1 9002 200
Poměr komor zásobníku10040:60
Rozměr plnícího otvorumm700×700 / 700×1600 700×460 / 700×1260
Počet dávkovacích ústrojíks12
Plnící výškav závislosti na poloze ramenv závislosti na poloze ramen
Potřebné množství hydr. olejel/min5590
Max. celková hmotnost*kg600 - 1300730 - 1 400

*dle výbavy stroje

Galerie / Média

Reference a zkušenosti

TYPOVĚ PŘÍBUZNÉ KATEGORIE

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Potřebujete poradit s výběrem, máte zájem o předvádění stroje? Kontaktujte nás!

  zde.*

  JOY OF FARMING
  #
  Shop BEDNAR
  #
  Posklizňové linky
  #
  Vyhledejte distributora
  #
  Objednejte předvádění
  #
  Dealer Area