Menu
×
Co hledáte?
#

EFECTA CM

Širokozáběrový secí stroj s velkokapacitním zásobníkem pro osivo a hnojivo.

VELKOKAPACITNÍ ŠIROKOZÁBĚROVÝ SECÍ STROJ

Secí stroj EFECTA CM je navržený pro zemědělské podniky, které požadují maximální denní výkonnost během setí. Secí stroj EFECTA CM se skládá ze secí lišty o pracovním záběru 12 metrů a velkokapacitního zásobního vozu o objemu 12 000 litrů. EFECTA CM je secí stroj, který se hodí pro setí do připravené nebo částečně zpracované půdy. Velkoobjemový zásobník zaručuje minimalizaci prostojů a osvědčené řešení dvojitého paralelogramu kvalitní založení porostů.

#

12-12 m

#

300-450 k

#

12000 l

Klíčové vlastnosti

Širokozáběrový secí stroj s velkokapacitním zásobním vozem a možností dodatečné přípravy půdy v jednom přejezdu.

VYSOCE VARIABILNÍ SECÍ STROJ

Aplikujte hnojivo nebo vysévejte více druhů osiva najednou.

Dvoukomorové provedení přetlakového zásobníku umožňuje v jednom přejezdu vysévat osivo se současným mísením s hnojivem v dávkovacím potrubí. Dávka hnojiva a zvolený výsevek jsou na sobě zcela nezávislé.

Širokozáběrový secí stroj EFECTA CM lze využít i pro založení více druhů plodin. Jednu komoru lze naplnit osivem A, druhou komoru osivem B. Toto konstrukční řešení umožňuje výsev dvou plodin současně a přináší vám tak nové agronomické možnosti reagující na současné požadavky hospodaření. Výsevek jednotlivých druhů plodin lze nastavit individuálně.

Pro využití výkonnostního potenciálu secího stroje EFECTA CM lze obě komory použít pouze pro jeden druh osiva. Minimalizujete čas potřebný na doplňování zásobníku, a ještě více zvýšíte výkonnost širokozáběrového secího stroje EFECTA CM.

thumbnail_Zpusoby_seti_Plodina_hnojivo_02 Setí společně s přihnojováním Setí jedné plodiny
VELKOOBJEMOVÝ ZÁSOBNÍ VŮZ

S osvědčením řešením přetlakových zásobníků.

Zásobní vůz secího stroje EFECTA CM je dvoukomorový a nabízí maximální objem 12 000 litrů. Obě komory jsou rozdělené v poměru 50:50. Zásobní vůz je přetlakový. Jedná se o řešení, která BEDNAR využívá u všech typů secích strojů. Díky vzduchotěsnému uzavření vzniká v zásobníku přetlak. Toto technické řešení umožnuje dávkování velkých výsevků při vysoké přesnosti nezávisle na velikosti granulí osiva / hnojiva.

ČTYŘI VÝSEVNÍ ÚSTROJÍ, ČTYŘI DISTRIBUČNÍ HLAVY

Secí stroj s podporu funkce Section Control.

Zásobní vůz secího stroje EFECTA CM má vždy čtyři výsevní ústrojí. Dvě výsevní ústrojí pro každý zásobník. Díky většímu počtu výsevních ústrojí je dávkování maximálně přesné a umožňuje vysévat vyšší dávky osiva nebo hnojiva. Toto řešení dále nabízí i funkci Section Control – automatické spínání sekcí po jednotlivých třech metrech pracovního záběru.

SEKCE PRO DODATEČNOU PŘÍPRAVU SEŤOVÉHO LŮŽKA

TURBO coultery s ostřím nebo PROFI coultery pro kvalitní přípravu.

TURBO coultery jsou rovné talíře s ostrými hranami o průměru 460 mm. TURBO coultery slouží k vytvoření čisté drážky pro uložení osiva. TURBO coultery se hodí pro setí do částečně zpracované půdy. TURBO coultery pracují ve stejné linii jako secí botky, které ukládají osivo.

PROFI coultery jsou speciálně tvarované vlnité talíře o průměru 460 mm, jejich hlavní prací je jemná předseťová příprava před uložením osiva do půdy. PROFI coultery načechrají půdu bez obracení, tím uvnitř zůstává potřebná vlhkost pro klíčení osiva. Jedná se o vhodnou výbavu pro těžší typy půd.

TURBO coultery PROFI coultery
OSVĚDČENÉ ŘEŠENÍ DVOJITÉHO PARALELOGRAMU

Zvyšuje přesnost uložení osiva na maximum.

Sekce secích botek visí na bočních rámech pomocí paralelogramu. Každá secí botka využívá vlastní paralelogram v rámci dlouhodobě ověřeného systému PSP. Kombinace těchto systémů zaručuje bezkonkurenční kopírování terénu a udržení nastavené hloubky setí v celém pracovním záběru.

DVOUDISKOVÁ SECÍ BOTKA

Osvědčená a precizní.

Dvoudisková secí botka s předsazením jednoho z disků řeže rostlinné zbytky a vytváří tím čistou drážku pro rovnoměrné uložení osiva. Mezi dvěma disky se nachází klasická nebo karbidová stěrka. Osivo je následně přikryto jemnou zeminou a přitlačeno k půdě hloubkovým kolečkem. Hloubkové kolečko je k dispozici o velikosti 330 × 50 mm nebo 330 × 65 mm.

VÝBORNÉ ULOŽENÍ OSIVA
ŠNEKOVÝ DOPRAVNÍK

Volitelná výbava pro rychlé plnění.

Kromě standardního horního plnění obou komor zásobníku lze secí stroj EFECTA CM plnit i využitím šnekového dopravníku. Šnekový dopravník představuje volitelnou výbavu stroje. Vhodné řešení například pro plnění secího stroje přes zadní vyprazdňovací okénko návěsu. Pro standardní plnění je k dispozici široká a velmi dobře přístupná obslužná lávka.

BAR-LOCK SYSTÉM

Pro stabilizaci bočních rámů secí lišty.

Secí stroj EFECTA CM je vybaven jedinečným systémem BAR-LOCK od společnosti BEDNAR. BAR-LOCK slouží pro stabilizaci bočních rámů.

KYPŘIČE STOP

Zabraňují vytváření utužených míst a viditelných kolejí.

Secí stroj EFECTA CM jde vybavit rovnou dvěma kypřiči stop. Kypřiče stop traktoru jsou tvořeny hydraulicky ovládanými PROFI coultery. Coulterové kypřiče stop nevytváří hroudy. Kypřiče stop transportní nápravy zásobního vozu jsou tvořeny slupicemi s osazením dláty. Pracovní hloubka kypřičů stop transportní nápravy se nastavuje mechanicky.

INTUITIVNÍ A PŘEHLEDNÉ OVLÁDÁNÍ

Nový software, ISOBUS technologie.

Snadné ovládání je pro dnešní obsluhy prioritou. EFECTA CM vyniká novým ovládacím softwarem BEDNAR EASY CONTROL, který zaručuje snadné a přehledné ovládání. Standardem je propojení s traktorem pomocí ISOBUS technologie nebo ovládání pomocí vlastního ISOBUS monitoru BEDNAR. K dispozici je řada ovládacích monitorů se základními nebo pokročilými funkcemi ovládání.

CHYTRÝ SECÍ STROJ
NA SILNICI BEZPEČNĚ

Širokozáběrový secí stroj, který nepřesahuje povolené rozměry pro transport.

Secí stroj EFECTA CM je možné bez problému provozovat i ve státech, které regulují maximální transportní výšku (4 m) a šířku (3 m). Pro transport se secí lišta sklápí směrem dozadu za zásobní vůz. Transportní délka secího stroje EFECTA CM činí 15,5 m.

ZAUJAL VÁS TENTO STROJ? MÁTE DOTAZ?

Neváhejte nás kontaktovat, nebo si rovnou najděte nejbližšího dealera.

Kontaktujte nás Najít dealera

Popis stroje

Hlavní pracovní části širokozáběrového secího stroje stručně a přehledně.

EFECTA CM širokozáběrový secí stroj

Prohlédněte si váš budoucí stroj.

# # # # # # # # # # #
Kypřiče stop traktoru

Kypřiče stop traktoru jsou tvořeny PROFI coultery, které slouží k prokypření a urovnání terénních nerovností za koly tažného prostředku.

Kypřiče stop nápravy zásobního vozu

Kypřiče stop transportní nápravy zásobního vozu jsou tvořeny slupicemi s dláty. Slouží ke zpětnému prokypření utužených míst.

TURBO coulterová pracovní sekce

TURBO coultery jsou ostré talíře, které pracují ve stejné linii jako secí botky. Jedná se důležitou výbavu secích strojů pro setí do nekvalitně zpracované půdy.

Distribuční hlavy

Zajištují rovnoměrnou distribuci osiva/hnojiva k jednotlivým secím botkám. Secí stroj je vybaven funkcí Section Control, která nabízí automatické spínání/vypínání po 3 m pracovního záběru.

Secí lišta

Jednotlivé sekce secí lišty jsou na paralelogramu zavěšené na boční rámy pro dokonalé kopírování. Meziřádková vzdálenost secích botek činí 16,7 cm.

Dvoudiskové secí botky

Secí botky jsou uchyceny k sekcím secí lišty pomocí paralelogramu, což zajištuje rovnoměrné uložení osiva.

Dvoukomorový přetlakový zásobní vůz

Velkoobjemový zásobní vůz o celkovém objemu 12 000 l. Přetlakový zásobník zvyšuje přesnost dávkování osiva. Zásobník je rozdělen v poměru 50:50.

BAR-LOCK systém

Systém BAR-LOCK slouží ke stabilizaci bočních rámů secí lišty.

Šnekový dopravník

Výkonný šnekový dopravník slouží ke komfortnímu plnění zásobního vozu secího stroje, například pomocí vyprazdňovacího okénka návěsu.

Přídavné závaží

Vhodné pro zvýšení přítlaku na secí lištu pro kvalitní založení porostů v obtížných podmínkách.

AGRONOMICKÝ RÁDCE

ZAKLÁDÁNÍ POROSTŮ
Každá plodina si na základě zvolené technologie zpracování půdy a klimatických podmínkách vyžaduje specifické podmínky pro své založení. Obecně platí, že by měla být plodina založena ve stanoveném agrotechnickém termínu pro to, aby byly dodrženy předpoklady pro dosažení požadovaného výnosu.

Možnosti zakládání porostů

Technická data

Tabulkou lze procházet posouváním do stran.
EFECTA CMCM 12000
Pracovní šířkam12
Přepravní šířkam3
Přepravní délkam15,5
Přepravní výškam3,9
Rozteč secích botekcm16,7
Počet secích botekks72
Přítlak na secí botkukg130
Počet PROFI coulterůks72
Rozteč PROFI coulterůcm12,5
Počet TURBO coulterůks72
Rozteč TURBO coulterůcm16,7
Objem zásobníkul12 000
Poměr komor zásobníku50:50
Plnící výškam3,5
Doporučený výkon tažného prostředkukoní300 - 450
Celková hmotnost*kg18000

*závisí na výbavě stroje

Galerie / Média

TYPOVĚ PŘÍBUZNÉ KATEGORIE

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Potřebujete poradit s výběrem, máte zájem o předvádění stroje? Kontaktujte nás!

  zde.*

  JOY OF FARMING
  #
  Shop BEDNAR
  #
  Posklizňové linky
  #
  Vyhledejte distributora
  #
  Objednejte předvádění
  #
  Dealer Area