Menu
×
Co hledáte?
#

DIRECTO NO

Secí stroj pro přímé setí s možností přihnojení nebo výsevu
více druhů plodin v jednom přejezdu.

SPECIÁLNĚ NAVRŽENÝ SECÍ STROJ PRO PŘÍMÉ SETÍ

Jak už vyplývá z názvu, secí stroj DIRECTO NO je určený pro přímý výsev různých plodin do nezpracované půdy, strniště, meziplodin nebo těžkých a kamenitých půd. V jednom přejezdu lze vysévat až tři druhy plodin nebo současně během setí aplikovat hnojivo.

#

6-6 m

#

280-310 k

#

5000 l

Klíčové vlastnosti

Secí stroj pro přímé setí a variabilní zakládání více druhů plodin v průběhu jednoho přejezdu včetně možnosti přihnojování.

PŘÍMÉ SETÍ

Poznejte agronomické výhody.

Technologie přímého setí je zcela odlišná od zažitých metod zakládání porostů. Přímé setí vám nezaručí zvýšení výnosů, ale pomůže s eliminací eroze půdy a její degradace. Významné snížení počtu přejezdů vede k menšímu zhutnění půdy, nedochází k narušení půdní kapilarity. Půdní pokryv pozemku zaručuje minimální výpar půdní vláhy. Kořenový systém napomáhá k ozdravení půdní struktury.

MOŽNOSTI ZAKLÁDÁNÍ POROSTŮ

Široké možnosti využití v průběhu celého roku.

DIRECTO NO je vybaven dvoukomorovým přetlakovým zásobníkem o celkovém objemu 5 000 litrů. Celou kapacitu dvoukomorového zásobníku lze využít pro výsev jednoho typu plodiny nebo lze jednu komoru naplnit hnojivem a současně aplikovat hnojivo. V kombinaci s výsevní jednotkou ALFA DRILL je možné v jednom přejezdu vysévat až tři druhy osiva nebo současně aplikovat mikrogranulát.

MEZIŘÁDKOVÁ VZDÁLENOST 16,7 CM

Vysoká průchodnost, kvalitní založení porostu.

Výsevní jednotky secího stroje DIRECTO NO jsou uspořádány ve dvou řadách. Meziřádková vzdálenost činí 16,7 centimetrů. Rozteč jednotlivých secích botek je předpokladem k jejich vysoké průchodnosti, například při zakládání porostů do meziplodin nebo velkého množství organické hmoty, jako je například mulč po sklizni kukuřice na zrno.

VÝSEVNÍ JEDNOTKA ALFA DRILL

Ještě více variability v jednom přejezdu.

Pro současné zakládání až třech typů plodin nebo například aplikaci mikrogranulátu lze DIRECTO NO navíc osadit i výsevní jednotkou ALFA DRILL. Výsevní jednotka poskytuje objem zásobníku 400 litrů.

PATENTOVANÉ SECÍ BOTKY

Se skutečným přítlakem 250 kg/secí botka.

Patentované diskové secí botky ukládají osivo do identické výsevní hloubky v celé šířce stroje a dokonale kopírují terénní nerovnosti v podélném i příčném směru. Vysoký přítlak na secí botky 250 kg/botka zaručuje kvalitní uložení osiva do půdy i v těžkých půdách. Minimální hloubka setí je 2 cm. Meziřádková vzdálenost činí 16,7 cm pro bezproblémovou průchodnost secích botek ve velkém množství posklizňových zbytků nebo rostlinné hmoty.

NOVÝ ZPŮSOB UKLÁDÁNÍ HNOJIVA

Metodou „osivo s hnojivem“ nebo pod osivo.

Metoda „grain & fertiliser“ (mísení osiva s hnojivem) znamená, že k mísení osiva s hnojivem z jednotlivých komor dochází již v potrubí a do rozdělovací hlavy putuje materiál společně. Hnojivo je pro osivo v zemi během vzcházení dostupné okamžitě, takže dochází k jeho lepšímu využití a vývoji mladé rostliny. Druhou metodou je aplikace hnojiva takzvaně „pod osivo“, kdy je hnojivo dostupné pro rostlinu v pozdější fázi růstu.

DIRECTO_NO_Detail_seci_botky_bez_pozadi
PŘETLAKOVÉ PROVEDENÍ ZÁSOBNÍKU

Zvyšuje přesnost a umožňuje aplikaci i vysokých dávek.

Přetlakové řešení zásobníků využívá značka BEDNAR u všech secích strojů. Díky vzduchotěsnému uzavření vzniká v zásobníku přetlak. Toto technické řešení umožnuje dávkování velkých výsevků při vysoké přesnosti nezávisle na velikosti granulí osiva / hnojiva.

ŠNEKOVÝ DOPRAVNÍK

Pro snadné a komfortní plnění.

Kromě standardního horního plnění zásobníků nabízí DIRECTO NO i plnění pomocí šnekového dopravníku. Šnekový dopravník představuje volitelnou výbavu stroje. Vhodné řešení například pro plnění secího stroje přes zadní vyprazdňovací okénko návěsu.

DIRECTO NO SCREW CONVEYOR
INTUITIVNÍ A PŘEHLEDNÉ OVLÁDÁNÍ

Nový software, ISOBUS technologie.

Snadné ovládání je pro dnešní obsluhy prioritou. DIRECTO NO je vybaven novým ovládacím softwarem BEDNAR EASY CONTROL, který zaručuje snadné a přehledné ovládání. Standardem je propojení s traktorem pomocí ISOBUS technologie nebo ovládání pomocí vlastního ISOBUS monitoru BEDNAR. K dispozici je řada ovládacích monitorů se základními nebo pokročilými funkcemi ovládání.

ISOBUS
POHODLNÁ KALIBRACE

S mobilní aplikací FARM LINK.

Vývojáři BEDNAR navrhli aplikaci pro mobilní telefony, jejíž součástí je snadná a jednoduchá kalibrace secího stroje z vašeho mobilního telefonu. Součástí mobilní aplikace je i průvodce, který poradí se správným výběrem výsevního válečku na základě druhu osiva/hnojiva, pracovní rychlosti a výsevku.

farm link app 830x470
VELKÉ FLOTAČNÍ PNEUMATIKY

Nezanechávají žádné koleje.

Secí stroj DIRECTO NO je vybaven velkými flotačními pneumatikami o rozměru 710/50 R26,5. Velké pneumatiky snižují tlak na půdu a eliminují vytváření kolejí při zakládání porostů na pozemcích s vysokou vlhkostí. Secí stroj nepřesahuje transportní šířku 3 m.

ZAUJAL VÁS TENTO STROJ? MÁTE DOTAZ?

Neváhejte nás kontaktovat, nebo si rovnou najděte nejbližšího dealera.

Kontaktujte nás Najít dealera

Popis stroje

Hlavní pracovní části secího stroje pro pásové setí stručně a přehledně.

DIRECTO NO secí stroj pro přímé setí

Prohlédněte si váš budoucí stroj.

# # # # # # # # #
Hydraulická tažná oj

Přispívá k výbornému kopírování terénu a snadnému zapojení k různým typům závěsu traktoru.

Dvoukomorový přetlakový zásobník

Dvoukomorový zásobník o celkovém objemu 5 000 l. Přetlakový zásobník nabízí vysokou přesnost dávkování.

Výsevní jednotka ALFA DRILL

Secí jednotka ALFA DRILL umožňuje výsev dalšího druhu osiva nebo aplikaci mikrogranulátu mísením osiva nebo hnojiva v potrubí.

Podpěrná kola

Podpěrná kola s mechanickým nastavením slouží ke stabilizaci secího stroje. Secí stroj pracuje v rovině a je dodržena nastavená pracovní hloubka.

Šnekový dopravník

Slouží ke komfortnímu plnění dvoukomorového zásobníku secího stroje, například pomocí vyprazdňovacího okénka návěsu.

Přídavné závaží

Vhodné pro zvýšení hmotnosti secího stroje pro kvalitní založení porostů v obtížných podmínkách.

Secí botky

Patentované secí botky s vysokým přítlakem 250 kg/secí botka zaručují kvalitní a rovnoměrné uložení osiva do půdy i v náročných podmínkách.

Flotační pneumatiky

Velké flotační pneumatiky snižují tlak na půdu a nevytváří koleje.

Naše inovativní technologie

PŘETLAKOVÉ PROVEDENÍ ZÁSOBNÍKU

DIRECTO NO je vybaveno dvoukomorovým přetlakovým zásobníkem o celkovém objemu 5 000 l. Toto technické řešení umožnuje dávkování velkých dávek při vysoké přesnosti nezávisle na velikosti granulí osiva / hnojiva.

Přetlakové provedení zásobníku

HYDRAULICKÁ TAŽNÁ OJ

Hydraulický píst oje umožňuje excelentní kopírování terénu. Odstraňuje napětí působící na oj stroje, a pohlcuje rázy i při vysokých pracovních rychlostech.

HYDRAULICKÁ TAŽNÁ OJ

AGRONOMICKÝ RÁDCE

PŘÍMÍ SETÍ JAKO SOUČASNÝ TREND
Současným trend zakládání porostů hlavních plodin i meziplodin spočívá v přímém setí, kdy na pozemku nedošlo k předchozímu zpracování půdy. Přímé setí je reakcí na stále se zvyšující sucho a nedostatek vody. Výhoda přímého setí spočívá v eliminaci výparu půdní vláhy, snižuje riziko vzniku eroze, přehřívání půdy a zaplevelení, zvyšuje podíl organické hmoty v půdě a přispívá k významné úspoře času a nákladů, které jsou potřebné pro zasetí plodiny.

Nové trendy v pěstování

Technická data

Tabulkou lze procházet posouváním do stran.
DIRECTO NONO 6000
Pracovní šířkam6
Přepravní šířkam2,9
Přepravní délkam8,65
Přepravní výškam3,86
Rozteč secích botekcm16,7
Počet secích botekks36
Rozteč přihnojovacích diskůcm16,7
Počet přihnojovacích diskůks36
Přítlak na secí botkukg250
Objem zásobníkul5000
Poměr komor zásobníku40:60
Plnící výškam3,2
Objem zásobníku BEDNAR ALFA DRILL*l400
Secí botky - průměrcm45
Uzavírací kola - průměrcm38
Vodící kola - průměrcm40
Max. zatížení na nápravukg7 500
Max. zatížení na závěskg4 000
Rozměr transportních pneumatik710/50 R26,5
Doporučený výkon tažného prostředkukoní280 - 350
Celková hmotnost**kg11 000

*není součástí základní výbavy **závísí na výbavě stroje

Galerie / Média

TYPOVĚ PŘÍBUZNÉ KATEGORIE

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Potřebujete poradit s výběrem, máte zájem o předvádění stroje? Kontaktujte nás!

  zde.*

  JOY OF FARMING
  #
  Shop BEDNAR
  #
  Posklizňové linky
  #
  Vyhledejte distributora
  #
  Objednejte předvádění
  #
  Dealer Area