Menu
×
Co hledáte?
#

CORSA CN

Nesená secí lišta pro snadnou agregaci do tříbodového závěsu

SECÍ LIŠTA VHODNÁ DO VŠECH PODMÍNEK

Nesená secí lišta CORSA CN je dostupná s pracovním záběrem 6–9 metrů. Secí lišta je vhodná pro agregaci do tříbodového závěsu traktoru nebo se zásobními vozy COMBO SYSTEM CS, FERTI-CART FC, popřípadě čelními zásobníky FERTI-BOX FB_F nebo jinými. Secí lišta najde využití při zakládání porostů hustě setých plodin (obiloviny, olejniny, traviny, meziplodiny) do předem připravené půdy, kdy se hlavní důraz klade na kvalitní založení porostů a velký plošný výkon.

#

6-9 m

#

150-250 k

Klíčové vlastnosti

Nesená secí lišta pro agregaci do tříbodového závěsu tažného prostředku.

SECÍ LIŠTA PRO VŠECHNY PODMÍNKY

Kde jiné secí stroje zastavují, secí lišta CORSA CN pokračuje v práci.

Nesená secí lišta CORSA CN je zkonstruována pro zakládání porostů do alespoň částečně připravené půdy. Na rámu secí lišty jsou umístěny jednotlivé dvoudiskové secí botky. Díky absenci diskové sekce pro přípravu půdy je secí lišta CORSA CN vhodná i pro zakládání porostů v extrémních podmínkách, protože nedochází k zalepování nebo ucpávání této pracovní sekce.

SECÍ LIŠTA PRO VŠECHNY PODMÍNKY
PARALELOGRAMOVÉ ULOŽENÍ SECÍCH BOTEK

Pro rovnoměrné uložení osiva ve stálé hloubce.

Dvoudiskové secí botky jsou na rámu secí lišty uchyceny pomocí paralelogramu. Proto jednotlivé secí botky dokonale kopírují terén a ukládají tak osivo rovnoměrně do stálé hloubky v celém pracovním záběru.

PARALELOGRAMOVÉ ULOŽENÍ SECÍCH BOTEK
DVĚ MOŽNÉ MEZIŘÁDKOVÉ VZDÁLENOSTI

12,5 nebo 16,7 centimetrů.

Univerzální secí lištu CORSA CN lze dle požadavků zákazníka vybavit při výrobě secími botkami s meziřádkovou vzdáleností 12,5 cm pro většinu podmínek s větším podílem obilovin v osevním postupu. Meziřádková vzdálenost 16,7 cm je vhodná pro podmínky s velkým množstvím rostlinných zbytků na povrchu.

DVĚ MOŽNÉ MEZIŘÁDKOVÉ VZDÁLENOSTI
VÝSEV DO RŮZNÉ HLOUBKY I OB ŘÁDEK

Založte porosty s pomocnou plodinou nebo pícninářské porosty.

Speciálně navržena distribuční hlava umožňuje výsev dvou plodin zároveň nebo výsev ob řádek na meziřádkovou vzdálenost 25 nebo 33,4 centimetrů. Hlavní využití je pro výsev řepky olejné nebo pěstování hlavních plodin s pomocnými.

VÝSEV DO RŮZNÉ HLOUBKY I OB ŘÁDEK
PRŮTOKOVÉ SENZORY

Mějte přehled o průchodnosti každé secí botky.

Secí lišta může být na přání vybavena průtokovými senzory. Tato výbava Vám zajistí, že v případě ucpání secí botky dojde k zobrazení této informace na monitoru. Díky tomu máte zaručenou maximální přesnost při setí.

PRŮTOKOVÉ SENZORY
VÝBORNÉ ULOŽENÍ OSIVA

Precizně navržená secí botka.

Dvoudisková secí botka s předsazením jednoho z disků řeže rostlinné zbytky a vytváří tím čistou a připravenou drážku pro rovnoměrné uložení osiva. Mezi dvěma disky se nachází klasická nebo karbidová stěrka. Osivo je následně přikryto jemnou zeminou a přitlačeno k půdě hloubkovým kolečkem. Hloubkové kolečko je k dispozici o velikosti 330×50 mm nebo 330×65 mm.

VÝBORNÉ ULOŽENÍ OSIVA
MOŽNOSTI NASTAVENÍ

Přítlaku secích botek a hloubky uložení osiva.

V závislosti na půdních podmínkách lze nastavit pro secí botky různý přítlak. Nastavení přítlaku se provádí hydraulicky nebo mechanicky.

Dvoudisková secí botka může ukládat osivo nebo hnojivo až do 8 cm. Regulaci pracovní hloubky lze provést hydraulicky nebo mechanicky.

Nastavení přítlaku secích botek Nastavení hloubky secích botek
KOMBINACE S VÍCEUČELOVÝMI ZÁSOBNÍKY

Nesenou secí lištu CORSA CN je možné agregovat se zásobníky BEDNAR. Přesné dávkování osiva je zajištěno díky přetlakovému řešení BEDNAR, které garantuje přesné dávkování i vyššího množství výsevků nebo hnojiva.

Nesený čelní zásobník FERTI-BOX FB_F nabízí objem 1900–2200 litrů. Hnojivo je z čelního zásobníku dopravováno pneumaticky do distribuční hlavy na secí liště.

Tažený zásobní dvoukomorový vůz COMBO SYSTEM CS nabízí objem zásobníku 5000 litrů. Secí lišta se agreguje do tříbodového závěsu zásobního vozu. Dvoukomorové provedení zásobníku umožňuje v jednom přejezdu vysévat dva druhy osiva zároveň nebo aplikovat hnojivo do meziřádků společně s výsevem osiva.

Tažený zásobní vůz FERTI-CART FC nabízí objem zásobníku 3500 litrů. Secí lišta CORSA CN se agreguje snadno pomocí tříbodového závěsu. FERTI-CART FC může být na přání vybaven tenzometrickým vážícím systémem.

FERTI-BOX_FB_F COMBO SYSTEM CS FERTI-CART FC

ZAUJAL VÁS TENTO STROJ? MÁTE DOTAZ?

Neváhejte nás kontaktovat, nebo si rovnou najděte nejbližšího dealera.

Kontaktujte nás Najít dealera

Popis stroje

Hlavní pracovní části secí lišty stručně a přehledně.

Secí lišta CORSA CN

Prohlédněte si váš budoucí stroj.

# # # # # #
Secí lišta

Tvořena dvoudiskovými secími botkami uloženými na paralelogramu pro dokonalé kopírování terénu. Volba meziřádkové vzdálenosti 12,5 nebo 16,7 cm.

Boční znamenáky

Slouží k vyznačení naváděcí drážky pro plynulé navazování jednotlivých záběrů v případě, není-li traktor vybaven GPS navigací.

Dvoudisková secí botka

Secí botka je k rámu secí lišty zavěšena pomocí paralelogramu. Tento systém zaručuje výborné dodržení nastavené pracovní hloubky v celém záběru stroje.

Dělící hlava

Nabízí možnost vypínání poloviny pracovního záběru.

Přední podpěrná kola

Umožňují výborné kopírování terénu a udržují secí lištu v nastavené pracovní hloubce.

Naše inovativní technologie

ZDVOJENÉ KRAJNÍ BOTKY

Při setí se tažený stroj od ideální linie odchyluje a vlní. Tím na poli vznikají mezi sousedními jízdami zvětšené mezery tzv. „oka“ (při klasickém uspořádání secích botek). Všechny tyto nedostatky odstraní naše inovativní konstrukční řešení – zdvojení krajních secích botek. Při odchylce od ideální linie dojde „jen“ k místnímu naředění porostu ale bez výrazných mezer tzv. „ok“.

ZDVOJENÉ KRAJNÍ BOTKY

PSP SYSTÉM SECÍCH BOTEK

Dvoudiskové secí botky jsou na rám secí lišty zavěšeny pomocí paralelogramu. Konstrukční řešení přispívá k výbornému kopírování terénu a rovnoměrnému uložení osiva do stejné hloubky v celém záběru stroje.

PSP SYSTÉM SECÍCH BOTEK
CORSA CN_reference

CO NA TO ŘÍKAJÍ FARMÁŘI?

„Secí lišta se mi líbí. Pomáhá nám zvládat setí v agrotechnických termínech a zároveň jsme s její pomoci rozšířili využítí zásobníku COMBO-SYSTEM, který využíváme v agregaci i s dalšími stroji BEDNAR.“

Václav Ryšavý,
obsluha stroje, Zemědělské družstvo Unčovice

Příslušenství

Víme, že každý má jiné požadavky na výbavu stroje a jeho předpokládané pracovní využití. Proto vám umožňujeme naspecifikovat si svou nesenou secí lištu CORSA CN přesně tak, jak požadujete.

Secí botky

Secí botky s meziřádkovou vzdáleností 16,7 cm

Provedení meziřádkové vzdálenosti 16,7 cm je vhodné pro technologie, kde se na povrchu nachází větší množství posklizňových zbytků z důvodu lepší průchodnosti.

Secí botkySecí botky

Secí botky s meziřádkovou vzdálenosti 12,5 cm

Meziřádková vzdálenost 12,5 cm poskytuje rostlinám lepší konkurenceschopnost vůči plevelům a umožňuje lepší zapojení porostu.

Secí botkySecí botky

NAKONFIGURUJTE SI SVŮJ
Secí lišta CORSA CN

Jste zase o krok blíže ke svému novému stroji.
Veškeré příslušenství si můžete vyzkoušet v našem konfigurátoru,
nebo si o něm přečíst detailněji v prospektu.

Konfigurovat

AGRONOMICKÝ RÁDCE

ZAKLÁDÁNÍ POROSTŮ
Každá plodina si na základě zvolené technologie zpracování půdy a klimatických podmínkách vyžaduje specifické podmínky pro své založení. Obecně platí, že by měla být plodina založena ve stanoveném agrotechnickém termínu pro to, aby byly dodrženy předpoklady pro dosažení požadovaného výnosu.

Možnosti zakládání porostů

Technická data

Tabulkou lze procházet posouváním do stran.
CORSA CNCN 6000 CN 8000CN 9000
Pracovní šířkam689
Přepravní šířkam333
Přepravní délkam22,92,9
Rozteč secích botekcm12,5 / 16,712,5 / 16,712,5 / 16,7
Počet secích botekks48 / 3664 / 4872 / 54
Doporučený výkon tažného prostředkukoní150 - 200180 - 230200 - 250
Typ rámusklopnýsklopnýsklopný
Celková hmotnost*kg2 200 - 3 0002 600 - 3 6002 800 - 3 800

*závísí na výbavě stroje

Galerie / Média

Reference a zkušenosti

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Potřebujete poradit s výběrem, máte zájem o předvádění stroje? Kontaktujte nás!

  zde.*

  JOY OF FARMING
  #
  Shop BEDNAR
  #
  Posklizňové linky
  #
  Vyhledejte distributora
  #
  Objednejte předvádění
  #
  Dealer Area