Menu
×
Co hledáte?
AKTUALITY - NOVINKY

Nový software a modernizace secích strojů OMEGA

Univerzální secí stroje OMEGA OO našly oblibu na mnoha světových trzích. Šikovná konstrukční řešení se podílí na kvalitním zakládání porostu, například paralelogram secích botek nebo přetlakové provedení zásobníku. OMEGA OO nabízí nejširší možnosti výbavy na trhu jednotlivých pracovních sekcí a velkou variabilitu jejich provedení. Značka BEDNAR vyvinula už dvě modelové řady strojů OMEGA. Jednokomorové provedení OMEGA OO_L s pracovním záběrem 3 až 9 m a dvoukomorové provedení OMEGA OO_FL se záběrem 4 až 9 metrů.

„Pro rok 2023 jsme secí stroje OMEGA OO_L a OO_FL vybavili novým řídicím softwarem vlastního vývoje. Věřím, že řada nových funkcí, které tento software nabízí, přispěje k ještě větší oblibě secích strojů OMEGA u zákazníků. Kromě nového software jsme zapracovali i na dílčích změnách s cílem zvýšení kvality práce a zjednodušení obsluhy,“ popisuje vývoj Jan Bednář, obchodní ředitel společnosti.

Co nového software přináší?

 • Nový design uživatelského rozhraní s množstvím přehledných a jednoduše rozpoznatelných ikon = základní pracovní obrazovka představuje rozcestník, který přehledně zobrazuje danou konfiguraci stroje.
 • Integrace výsevní jednotky ALFA DRILL do řídicího software secího stroje (ovládání výsevní jednotky ALFA DRILL je součástí jednoho pracovního terminálu = není již nutné pro ovládání secí jednotky ALFA DRILL využívat druhý terminál, jako tomu bylo u předchozích verzí).
 • Zjednodušený proces kalibrace s možností využití dat z knihovny osiv = využitím uložených hodnot již kalibrovaného osiva z knihovny osiv dojde k zjednodušení dalších kroků kalibrace (výsevek lze nastavit v dávce kg/ha nebo počtů jedinců na m2).
 • Podpora průtokových senzorů pro výsevní jednotku ALFA DRILL = jednotlivé senzory lze individuálně zapínat nebo vypínat v závislosti na požadavcích.
 • Nastavení směřování vysévaného materiálu (osivo, hnojivo, meziplodina) do secích nebo přihnojovacích botek v případě, že má stroj příslušnou výbavu (například FERTI coultery).
 • Podpora funkcí precizního zemědělství:
  – Section control = hlavní předností systému je automatické zapnutí nebo vypnutí poloviny pracovního záběru stroje.
  – Variable Rate Control (variabilní dávkování) na základě předpisových map pro variabilní zakládání porostu.

Důležité konstrukční změny pro uživatele secích strojů

Na secím stroji proběhly i dílčí konstrukční změny, které přispívají k vyšší kvalitě práce a snadnější obsluze. Jedná se o:

 • Nové provedení sít zásobníku = síto je hlubší a umožnuje komfortnější plnění zásobníku bez ztrát osiva vypadáváním.
 • Schůdky uvnitř zásobníku = lze využít například pro kvalitní vyčištění vnitřního prostoru zásobníku po sezóně.
 • Vnější senzor pro kontrolu tlaku v zásobníku = vyšší jistota a jednoduchá kontrola správného fungování přetlakového systému.
 • Nové umístění zavěšení váhy = zavěšení se již nenachází na samotném držáku pytle v místě otvoru pro kalibraci, ale v jeho těsné blízkosti.

S námi je radost hospodařit.
[email protected]
BEDNAR FMT s.r.o.

Nejnovější články

Další články
JOY OF FARMING
#
Shop BEDNAR
#
Posklizňové linky
#
Vyhledejte distributora
#
Objednejte předvádění
#
Dealer Area