Menu
×
Co hledáte?
AKTUALITY - NOVINKY

Farma Krokovice vsadila na značku BEDNAR

Farma Krokovice s.r.o. sídlí v Písečné nad Dyjí, okres Jindřichův Hradec. Farma hospodaří na samé hranici s Rakouskem na cca 180 ha půdy, z toho na 130 ha orné půdy. Farma je v ekologickém režimu a pěstují zde bio pšenici špaldu, bio žito a bio jetel na osivo. Vzhledem k tomu, že nepoužívají žádnou chemickou ochranu, je pro ně velmi důležité dokonale drtit posklizňové zbytky, aby se co nejdříve a co nejrychleji rozložily a nedocházelo tak k šíření houbových chorob. K tomu účelu farma zvolila rychlého a účinného pomocníka od firmy BEDNAR, a to mulčovač rostlinných zbytků MULCHER MZ 6000, který vyniká vysokým denním výkonem.

Další velmi důležitou operací je neustále kypření – „hýbání“ s ornicí v tzv. hnědém stavu pole, aby se mechanicky likvidovaly plevele a nevadily pak v porostu kulturních plodin. Protože jejich chemická likvidace v ekologickém režimu není možná. K tomuto účelu farma zvolila dalšího velmi kvalitního a výkonného pomocníka od firmy BEDNAR -diskový podmítač SWIFTERDISC XO 5000 F. Stroj je vybaven dvojitým válcem tzv. double U-ring, který díky své samočistící schopnosti může pracovat i na vlhké půdě. Stroje jé též vybaven A-gressive disky pro dokonalé řezání rostlin. Po přejezdu zapleveleného pozemku v tomto horkém a suchém počasí nemají poškozené a Swifterdiscem nařezané plevele šanci na přežití a jejich likvidace se dá srovnat jako po použití totálního herbicidu. Na farmu Krokovice tedy ještě jednou děkujeme za důvěru v naše stroje a přejeme hodně úspěchů při pěstování.

Hlavní plodinou farmy je pšenice Špalda v BIO kvalitě.

Swifterdisc XO 5000 F se snadno a velmi rychle přemisťuje z pozemku na pozemek.

Rozdiskovaný plevel nemá šanci na sluníčku přežít.

A-gressiv disky a dvojitý U-ring válec dělají ze Swifterdiscu bezkonkurenční stroj.

Nadšený majitel farmy pan Bach, přesně takový stroj potřeboval.

Druhým nezbytným pomocníkem na farmě je mulčovač MULCHER MZ 6000.

Galerie

Nejnovější články

Čtyři stroje od značky BEDNAR se podílí na zpracování půdy při pěstování zeleniny!
12.
Květen
2022

Čtyři stroje od značky BEDNAR se…

V Belgii jsme na jednom poli zastihli skvělé duo strojů BEDNAR SWIFTER SO 6000 PROFI v agregaci s traktory FENDT. Zákazník od nás využívá čtyři stroje BEDNAR: 2x SO 6000 PROFI, 2X TERRALAND TN 3000 M7R. Kompaktory využ...

Přečtěte si více

Další články
JOY OF FARMING
#
Shop BEDNAR
#
Posklizňové linky
#
Vyhledejte distributora
#
Objednejte předvádění
#
Dealer Area