Menu
×
Co hledáte?
AKTUALITY - NOVINKY

Bratři Kloudové vsadili na stroje značky BEDNAR

Před dvěma lety jsme se v rámci referenčních návštěv u českých zákazníků vydali za panem Ing. Karlem Kloudem, který na své farmě začal provozovat kypřič FENIX FN 3000L. Od té doby zakoupil další tři stroje značky BEDNAR. Minulý měsíc jsme vyrazili za Václavem Kloudem, mladším bratrem Karla, který společně se svou přítelkyní Kateřinou Strouhalovou buduje farmu ve středočeské obci Káciň.

Václav Kloud s Kateřinou Strouhalovou se věnují hospodaření v režimu ekologického zemědělství, společně budují farmu v obci Káciň (okres Příbram)

Od společného hospodaření až po budování vlastní farmy

„Všechno začalo přibližně před 15 lety, kdy otec koupil u Krásné Hory nad Vltavou statek, lesy i pole. Začali jsme se tak věnovat zemědělství společně s otcem a bratrem. Jak už to tak bývá, měli jsme na různé věci jiný pohled, a tak jsme se rozhodli každý založit svou farmu. V obci Káciň, kde se dneska nacházíme, jsem zakoupil zemědělský areál před třemi lety. Kromě zázemí, které zde máme, jsme tu začali budovat bourárnu masa s prodejnou. Její otevření plánujeme v letošním roce,“ říká na úvod setkání Václav Kloud.

Pan Kloud se věnuje chovu masného dobytka, chová celkem 300 kusů včetně telat, a hospodaří na přibližně 430 hektarech zemědělské půdy. K tomu se ještě navíc stará o 100 hektarů lesa. „Hospodaříme v režimu ekologického zemědělství. Důležitá je hlavně motivace co nejvíce hospodařit v souladu s přírodou. Pěstování řady rostlin a chov dobytka v režimu ekologického zemědělství se může zdát méně výnosné, ale může být ekonomicky konkurenceschopné a z dlouhodobého hlediska udržitelné,“ dodává pan Kloud.

Nejenom při obnově TTP, ale i při zpracování půdy před zakládáním porostů obilovin najde uplatnění dlátový pluh TERRALAND TN

Širokozáběrový mulčovač MULCHER MZ se vyznačuje velkým výkonem a žárově zinkovaným rámem pro vyšší odolnost

Dva nové stroje BEDNAR dorazily na farmu v letošním roce

V letošním roce si pan Kloud pořídil rovnou dva stroje značky BEDNAR. Jedná se o dlátový pluh TERRALAND TN 3000 HD7R a univerzální prutové brány STRIEGEL-PRO PN 6000. „Pro stroj TERRALAND jsem se rozhodl na základě kladných referencí z podniku ZD Krásná Hora nad Vltavou, kde tento stroj využívají. Hlavním důvodem pořízení byla obnova TTP, hloubkové zpracování utužených půd, jejich provzdušnění a narušení jednotlivých vrstev, aby se zabránilo vzniku podmáčených míst, kde stojí voda. Prutové brány pak hodláme využívat pro údržbu pastvin a travních porostů, výhodou těchto bran je jejich robustnost,“ říká o důvodech pořízení Kloud.

Právě robustnost stroje STRIEGEL-PRO PN byla jedna z vlastností, která pana Klouda zaujala už během zkoušení stroje. Navíc si stroj nechal osadit hydraulicky nastavitelným páskovým smykem Crushbar, který je vhodný pro srovnání nerovností na pastvinách a loukách. „Kvalitní údržbou pastvin a luk si můžu dovolit mít na pozemku o cca 20 % kusů skotu více. Znamená to méně práce s přeháněním, přesunem z pastvy na pastvu. Na údržbu pozemků využíváme od značky BEDNAR i rotorový mulčovač MULCHER MZ 4500, se kterým jsem velmi spokojen. Stroj odvádí kvalitní práci, nepoškozuje travní drn a je vhodný pro mulčování nedopasků,“ dodává Kloud.

Referenci na univerzální kypřič FENIX FN 3000 L od bratra pana Václava Klouda si můžete přečíst v reportáží na webu BEDNAR v tomto článku.

S námi je radost hospodařit.
[email protected]
BEDNAR FMT s.r.o.

Nejnovější články

PF 2023
29.
Prosinec
2022

PF 2023

Děkujeme vám, našim zákazníkům, obchodním partnerům a fanouškům značky BEDNAR za projevenou důvěru v letošním roce. Jsme rádi, že jsme…

Přečtěte si více

Další články
JOY OF FARMING
#
Shop BEDNAR
#
Posklizňové linky
#
Vyhledejte distributora
#
Objednejte předvádění
#
Dealer Area