Menu
×
Co hledáte?
AKTUALITY - NOVINKY

„Tradice zavazuje, když je kvalita“

Když se řekne BEDNAR, každému se jako první stroj vybaví zejména předseťové kompaktory SWIFTER. Obliba jejich využívání neklesá a jsme rádi, že si své místo nacházejí u stále nových i stávajících zákazníků, kteří obměňují stroje starších generací. Po 14 letech využívání stroje SWIFTER se pro obměnu v letošním roce rozhodla i společnost AGRA Chválkovice spol. s.r.o. z Olomoucka, která patří rodině Dosoudilů.

Vpravo obsluha stroje Lukáš Šnajdr společně se synem majitele a agronomem společnosti Lukášem Dosoudilem

Zakládání porostů s využitím tradiční technologie zpracování půdy

Zemědělská společnost AGRA Chválkovice hospodaří na výměře 650 hektarů zemědělské půdy. Z této výměry představuje přibližně 60 hektarů trvalých travních porostů, které společnost využívá k produkci sena. Ve Chvalkovicích mají pouze rostlinnou výrobu. Zaměřují se na pěstování ozimé řepky, pšenice, jarního ječmene, kukuřice na zrno, cukrové řepy a sóji.

„Většina našich pozemků se nachází na hnědozemích. Pro zpracování půdy volíme v našich podmínkách osvědčenou metodu s využitím pluhu, následně pozemek zaválíme z důvodu zabránění výparu vláhy, utužení pozemku, rozbití hrud a poté připravíme finálně kompaktorem. V dobrých letech dosahujeme průměrných výnosů v podobě 7,8 t/ha u pšenice, 4 t/ha u řepky a u řepy 80 t/ha,“ dodává Lukáš Dosoudil, agronom.

Jako hlavní sekce jsou na stroji použity šípové radličky o šířce 270 mm pro kvalitní přípravu půdy

K lepší stabilitě během transportu přispívají široká kola o rozměru 500/50-17 s pneumatickými brzdami

Sázka na kompaktor SWIFTER již před 14 lety

Ve Chvalkovicích zakoupili první SWIFTER, ještě pod značkou STROM Export, před 14 lety v roce 2008. Proč se u Dosoudilů rozhodli právě pro SWIFTER a čím se nový kompaktor liší od toho 14 let starého, popisuje Lukáš Dosoudil, agronom společnosti: „S kompaktorem SWIFTER jsme byli za celou dobu maximálně spokojeni. Už při pořízení prvního stroje nás před lety zaujalo, jak kvalitně připraví půdu před setím. Když srovnám předchozí a stávající stroj, musím říct, že jste stroj vyladili do detailu a vymizely i drobné neduhy. Kompletně přepracovaný a zdokonalený rám, lepší provedení smykových lišt před zadními válci nebo i drobnosti v podobě stlačovací pružiny na zadních crosskill válcích, to vše je na stroji poznat.“

Oblíbenou výbavou kompaktorů SWIFTER se stal přední hydraulicky stavitelný páskový smyk Crushbar

Malý průměr zadního Finish válečku o průměru 270 mm společně s vysokou obvodovou rychlostí přispívá ke kvalitnímu drobení

Vývoj na stroji je pozorovatelný

Ve srovnání s původním modelem SWIFTER SO 6000 je nový model SO 6000F vybaven předním hydraulicky stavitelným páskovým smykem Crushbar a zadním Finish válečkem o průměru 270 mm. „Kvalitní příprava půdy je pro nás základ, protože následně zakládáme porosty secím strojem bez přípravy půdy. Musím říct, že SWIFTER kvalitně připravuje a rovná pozemek. Určitě k tomu nyní přispívá i přední smyk, jehož úhel si může obsluha regulovat dle podmínek z kabiny traktoru. Zadní Finish váleček krásně finalizuje práci a drobí hroudy,“ shrnuje práci stroje Dosoudil.

S námi je radost hospodařit.
[email protected]
BEDNAR FMT s.r.o.

Nejnovější články

Další články
JOY OF FARMING
#
Shop BEDNAR
#
Posklizňové linky
#
Vyhledejte distributora
#
Objednejte předvádění
#
Dealer Area