Menu
×
Co hledáte?
#

FENIX FN_L

Nesený kypřič určený pro celoroční využití

NOVÁ GENERACE UNIVERZÁLNÍHO TŘÍŘADÉHO KYPŘIČE

FENIX FN_L je jednoduchý třířadý univerzální kypřič s konstrukcí pro menší a středně velké zemědělské podniky, které hledají nářadí se širokými možnostmi využití. Nová generace přináší pevnou rámovou konstrukci a nový typ robustního NON-STOP horizontálního pružinového jištění.

#

5-35 cm

#

3-4 m

#

150-255 k

Klíčové vlastnosti

Nesený kypřič umožňující hloubkové zpracování půdy až do 35 centimetrů včetně provádění mělké podmítky po sklizni.

JEDEN STROJ PRO ŠIROKÉ VYUŽITÍ

Univerzální kypřič FENIX FN_L pro hloubkové i mělké zpracování půdy.

FENIX FN_L umožňuje provádět hloubkové kypření až do maximální hloubky 35 cm. Hloubkové kypření je vhodné provádět zejména před setím hluboce kořenících rostlin nebo v podzimním období, protože formuje základ pro vytvoření silného kořenového systému, kterým bude rostlina čerpat vodu a živiny. Hloubkové kypření pomáhá docílit adekvátní půdní struktury se správnou velikostí jednotlivých půdních částic a vhodně nastartuje funkční a vodní režim půdy.

Díky své konstrukci a širokému výběru kypřicích dlát nebo radliček je nesený kypřič FENIX FN_L vhodné využít i pro mělkou podmítku v rozmezí 5–15 centimetrů. Pro výborné zpracování půdního profilu při mělké podmítce doporučujeme kypřič FENIX FN_L osadit dláty s křídly. Správně provedená podmítka je důležitá pro eliminaci růstu plevelů, zapravení posklizňových zbytků do půdy, snižuje výpar půdní vláhy a podporuje růst výdrolu.

FENIX_FN_3_(od verze_EA)_bocni_pohled FENIX_FN_3_(od verze_EA)_bocni_pohled
ROBUSTNÍ LITINOVÉ JIŠTĚNÍ

NON-STOP horizontální pružinové jištění.

Nová generace kypřičů FENIX FN_L má osazení robustním horizontálním NON-STOP jištěním, známým z modelů FENIX FO_PROFI. Horizontální jištění chrání slupice proti přetížení bezúdržbovým dvou pružinovým NON-STOP jištěním. Pružiny jsou předpnuty na maximální vypínací sílu 480 kg. Jištění začíná pracovat až při nárazu na překážku, například na kámen, s maximální výškou zdvihu 22 cm. Do té doby slupice pevně drží geometrii a pracuje v přesně vymezeném prostoru bez kmitů a zdvihů.

FENIX_FN_3_(od verze_EA)_NON-STOP_jisteni
NOVÁ KONSTRUKCE HLAVNÍHO RÁMU

Svařovaný rám s vysokou odolností.

Rám nového modelu FENIX FN_L je kompletně svařovaný, nikoliv montovaný. FENIX FN_L tak nabízí maximální robustnost a vysokou odolnost i při zpracování půdy do maximální hloubky 35 centimetrů. Vysoká světlost rámu 80 cm v kombinaci s roztečí mezi slupicemi v řadě 93 cm zaručuje bezproblémové zpracování půdy i na pozemcích s velkým množstvím posklizňových zbytků.

FENIX_FN_3_(od verze_EA)_rozmisteni_slupic
KOMFORTNÍ HYDRAULICKÉ NASTAVENÍ

Pohodlně z kabiny traktoru.

FENIX FN_L má v základní výbavě hydraulické nastavení požadované pracovní hloubky. Pracovní hloubku nastavíte pomocí hydraulického válce, na který se umístí požadovaný počet integrovaných hydroklipsů.

FENIX_FN_3_(od verze_EA)_Hydraulicka_regulace_hloubky
RŮZNÉ TYPY DLÁT A KŘÍDEL

Přizpůsobte stroj hloubkovému kypření nebo mělké podmítce.

Univerzální kypřič FENIX FN_L je možné osadit čtyřmi typy dlát a třemi typy křídel, kterými lze stroj přizpůsobit pro hloubkové kypření nebo provádění mělké podmítky po sklizni. K dispozici jsou standardní dláta 60 a 80 mm nebo 40 a 80 mm ve verzi LONG LIFE. Dláta lze osadit křídly 125 a 185 mm nebo variantou 185 mm LONG LIFE. LONG LIFE dláta nabízí stálou pracovní hloubku, výborný kypřící efekt a požadovanou kvalitu práce.

ČTYŘI TYPY PRACOVNÍCH DLÁT
DVĚ VARIANTY ZAHRNOVACÍ SEKCE

Zahrnovací pruty nebo disky.

Kypřič FENIX FN_L nabízí možnost výbavy dvěma typy zadní zahrnovací sekce. K dispozici jsou zahrnovací pruty nebo disky. Zahrnovací pruty jsou bezúdržbové. Bezúdržbová jsou také ložiska zahrnovacích disků s jištěním gumovými segmenty. Zahrnovací sekce je automaticky stavitelná v závislosti na pracovní hloubce. Výšku zahrnovací sekce lze dodatečně nastavit mechanicky.

FENIX_FN_3_(od verze_EA)_Zahrnovaci_sekce
ŠIROKÁ VARIANTA ZADNÍCH PĚCHŮ

Pro přizpůsobení kypřiče FENIX FN_L daným půdním podmínkám.

FENIX FN_L lze vybavit různými variantami zadních utužovacích pěchů, které jsou k dispozici o průměru 500 nebo 530 mm. Zadní pěch slouží nejenom k dodržení nastavené pracovní hloubky, ale především ke kvalitnímu rozdrobení hrud a zpětnému uzavření půdního profilu.

FENIX_FN_3_(od verze_EA)_zadni_pohled

ZAUJAL VÁS TENTO STROJ? MÁTE DOTAZ?

Neváhejte nás kontaktovat, nebo si rovnou najděte nejbližšího dealera.

Kontaktujte nás Najít dealera

Popis stroje

Hlavní pracovní části univerzálního kypřiče stručně a přehledně.

FENIX FN_L nesený hloubkový kypřič

Prohlédněte si váš budoucí stroj.

# # # # # #
Tříbodový závěs

Snadné připojení do tříbodového závěsu traktoru. Provedení závěsu III.

Dlátová pracovní sekce

Zaručuje výborné podříznutí a promíchání rostlinných zbytků s půdou. K dispozici jsou čtyři typy dlát pro přizpůsobení stroje daným podmínkám.

Regulace pracovní hloubky

FENIX FN_L nabízí hydraulickou regulaci hloubky kabiny traktoru. Požadovaná hloubka se nastavuje na hydraulickém válci pomocí integrovaných hydroklipsů.

Zahrnovací sekce

Přispívá ke srovnání povrchu půdy a rozdrobení větších hrud před zpětným utužením půdního profilu. Zahrnovací sekce je automaticky stavitelná v závislosti na pracovní hloubce.

Zadní pěchy

Vytvářejí ideální jemnou strukturu půdy a uzavírají povrch půdy před výparem.

Naše inovativní technologie

ROBUSTNÍ NON-STOP JIŠTĚNÍ

Horizontální jištění chrání slupice proti přetížení bezúdržbovým dvou pružinovým NON-STOP jištěním. Maximální vypínací síla jištění je 500 kg, maximální výška zdvihu slupice při střetu s překážkou 35 cm.

FENIX_FN_3_(od verze_EA)_NON_STOP_Jisteni

DLÁTA LONG-LIFE

Zesílená dláta LONG LIFE s prodlouženou životností jsou vybaveny karbidovými břity. Dláta mají mnohonásobně prodlouženou životnost, a to zejména v abrazivních půdách. Čas strávený výměnou dlát může být využit efektivněji.

DLÁTA LONG-LIFE

Příslušenství

Víme, že každý má jiné požadavky na výbavu stroje a jeho předpokládané pracovní využití. Proto si můžete naspecifikovat svůj kypřič FENIX FN_L přesně tak, jak požadujete.

Zahrnovací sekce

Zahrnovací pruty

Slouží ke srovnání povrchu před zadním pěchem. Vhodná výbava stroje do lehčích půd.

ZAHRNOVACI_PRUTY_00375164ZAHRNOVACI_PRUTY_00375164

Zahrnovací disky

Rovnací rotační disky, po kterých je povrch perfektně srovnán, jsou nastavitelné dle půdních podmínek. Vhodná výbava stroje do těžších půd.

Zahrnovací diskyZahrnovací disky

Válce a pěchy

V-RING pěch + stěrky

V-RING je těžký ocelový pěch vhodný pro intenzivní drobení a zpětné utužení půdy. Pěch je vhodný do všech typů půd. Průměr pěchu 530 mm.

V-RING pěch + stěrkyV-RING pěch + stěrky

U-RING pěch

U-RING je ocelový pěch vhodný do všech typů půd s kvalitním drobením s nízkou lepivostí. Jednotlivé obruče mají tvar písmene do „U“. Průměr pěchu 500 mm. Hmotnost pěchu 122 kg/m.

U-RING pěchU-RING pěch

DVOUVÁLCOVÝ pěch

Tento pěch se skládá z trubkového a lištového pěchu o rozdílném průměru. Pěch je vhodný pro zpracování středních a lehkých typů půd v sušších podmínkách. Průměr pěchu 470 a 370 mm. Hmotnost pěchu 132 kg/m.

Dvouválcový pěchDvouválcový pěch

Trubkový pěch

Trubkový pěch je tvořen masivními ocelovými pruty s dobrým drobícím efektem, zejména při dosažení vyšší pracovní rychlosti. Vhodné řešení pro lehké půdy. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 121 kg/m.

Prutový pěchPrutový pěch

SPRING pěch

Spring pěch je jednořadý lehký ocelový pěch z obručí. Vhodný pěch pro lehčí typy půd. Průměr pěchu 530 mm.

SPRING pěchSPRING pěch

AGRONOMICKÝ RÁDCE

HLOUBKOVÉ ZPRACOVÁNÍ PŮDY
Hloubkové kypřiče FENIX jsou vhodnými nástroji pro provádění hloubkového zpracování půdy až do 35 centimetrů. Optimálně navržené rozmístění jednotlivých slupic zaručuje výborné podříznutí půdního profilu a promíchání posklizňových zbytků s půdou. Hlubokým prokypřením půda získá správnou strukturu a chová se jako houba, která je schopna pohlcovat srážky a v sušším období poskytovat vodu kořenům.

Vytvořte funkční půdní prostředí

Technická data

Tabulkou lze procházet posouváním do stran.
FENIX FN_L FN 3000 L FN 3500 LFN 4000 RL
Pracovní šířkam33,54.0
Přepravní šířkam3,23,84,0
Přepravní délkam4,454,454,45
Počet slupicks101213
Pracovní hloubka*cm353535
Typ jištění slupicstřižný šroub / horizontální pružinovéstřižný šroub / horizontální pružinovéstřižný šroub / horizontální pružinové
Vypínací sílakg500 500500
Rozteč slupiccm313131
Vzdálenost slupic v řaděcm878787
Světlost rámucm808080
Doporučený výkon tažného prostředkukoní150 - 225 160 - 240170 - 255
Celková hmotnost**kg1 854 - 2 2992 127 - 2 6433200

* závísí na půdních podmínkách **dle výbavy stroje

Galerie / Média

TYPOVĚ PŘÍBUZNÉ KATEGORIE

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Potřebujete poradit s výběrem, máte zájem o předvádění stroje? Kontaktujte nás!

  zde.*

  JOY OF FARMING
  #
  Shop BEDNAR
  #
  Posklizňové linky
  #
  Vyhledejte distributora
  #
  Objednejte předvádění
  #
  Dealer Area