Menu
×
Co hledáte?
#

FENIX FO

Univerzální kypřič určený pro hloubkové zpracování půdy

HLOUBKOVÝ KYPŘIČ PRO INTENZIVNÍ ZPRACOVÁNÍ PŮDY

Intenzivní hluboké kypření s výborným promícháním posklizňových zbytků je důležitým předpokladem pro správnou strukturu půdy. Hloubkový kypřič FENIX FO disponuje třemi řadami slupic poskytujícími intenzivní zpracování půdy až do hloubky 35 centimetrů. Vysoká průchodnost rámu v kombinaci s NON-STOP jištěním každé slupice vám umožňuje pracovat i v náročných podmínkách. Pro dosažení optimálních tahových vlastností tažného prostředku je FENIX FO vybaven posilovačem trakce zadní nápravy traktoru.

#

5-35 cm

#

5.3-5.9 m

#

300-450 k

Klíčové vlastnosti

Hloubkový kypřič umožňující hloubkové zpracování půdy až do 35 centimetrů včetně mělké podmítky po sklizni.

JEDEN STROJ PRO ŠIROKÉ VYUŽITÍ

Kypřič FENIX FO pro hloubkové i mělké zpracování půdy.

Kypřič FENIX FO umožňuje hloubkové kypření až do maximální hloubky 35 cm. Hloubkové kypření je vhodné zejména před setím hluboce kořenících rostlin nebo během podzimu, protože formuje základ pro vytvoření silného kořenového systému, kterým bude rostlina čerpat vodu a živiny. Hloubkové kypření pomáhá docílit adekvátní půdní struktury se správnou velikostí jednotlivých půdních částic a vhodně nastartuje funkční a vodní režim půdy.

Díky své konstrukci a širokému výběru dlát je kypřič FENIX FO vhodné využít i pro mělké podmítky v rozmezí do 15 centimetrů. Pro výborné zpracování půdního profilu při podmítce doporučujeme kypřič FENIX FO osadit dláty s křídly. Správně provedená podmítka je důležitá pro eliminaci růstu plevelů, zapravení posklizňových zbytků do půdy, snižuje výpar půdní vláhy a zahajuje růst výdrolu.

Hloubkové kypření Mělká podmítka
USPOŘÁDÁNÍ SLUPIC DO TŘECH ŘAD

Přináší skvělý kypřící efekt.

Hloubkový kypřič FENIX FO má pracovní slupice uspořádané do tří řad s roztečí jednotlivých slupic 31 centimetrů. Toto uspořádání přináší výborný kypřící a mísící efekt, protože půda je rovnoměrně podříznuta v celém pracovním záběru stroje s následným promícháním posklizňových zbytků s půdou.

USPOŘÁDÁNÍ SLUPIC DO TŘECH ŘAD
OPTIMÁLNĚ NAVRŽENÁ KONCEPCE STROJE

Umožňuje různorodý výběr pracovních orgánů stroje.

Hloubkový kypřič FENIX FO je vhodným strojem pro hloubkové zpracování půdy i mělkou podmítku po sklizni. Kypřič FENIX FO může být v závislosti na charakteru půd nebo požadavcích zákazníka vybavený celou řadou pracovních orgánů. Za třemi řadami slupic se nachází zahrnovací sekce, kterou lze osadit zahrnovacímu pruty nebo zahrnovacími disky. Pro dokonalé srovnání půdy lze kypřič FENIX FO dále vybavit smykem Crushbar před zadními válci.

OPTIMÁLNĚ NAVRŽENÁ KONCEPCE STROJE
ČTYŘI TYPY PRACOVNÍCH DLÁT

Přizpůsobení stroje hloubkovému kypření nebo mělké podmítce.

Hloubkový kypřič FENIX FO je možné osadit čtyřmi typy dlát, kterými lze stroj přizpůsobit pro hloubkové kypření nebo mělkou podmítky po sklizni. Správně zvolený typ pracovního dláta je důležitý i vzhledem k charakteru zpracovávané půdy nebo ročnímu období. K dispozici jsou dláta o šířce 80 a 60 mm, popřípadě dláta 80 a 40 mm ve verzi LONG LIFE osazené karbidovými plátky pro vyšší odolnost.

ČTYŘI TYPY PRACOVNÍCH DLÁT
POSILOVAČ TRAKCE TRAKTORU

Výborné tahové vlastnosti jsou překladem pro dosažení správné rychlosti.

Zejména při hloubkovém zpracování půdy může za extrémních podmínek nebo při práci na těžkých půdách docházet k častému prokluzu tažného prostředku, zvyšuje se spotřeba paliva a snižuje se výkon. Hloubkový kypřič FENIX FO může být proto vybaven zajímavým řešením posilovače trakce traktoru. Toto technické řešení významně přispívá k dosažení výborných tahových vlastností.

POSILOVAČ TRAKCE TRAKTORU
PŘÍDAVNÉ ZÁVAŽÍ

Nabízí optimální rozložení hmotnosti.

Hloubkový kypřič FENIX FO může být na přání vybaven přídavným závažím o hmotnosti 200 kilogramů. Kypřič FENIX FO se doporučuje osadit závažím zejména při použití zadních double válců, závaží zlepšuje rovnoměrné rozložení váhy stroje a dotěžuje tažnou oj.

PŘÍDAVNÉ ZÁVAŽÍ
VÝSEVNÍ JEDNOTKA ALFA DRILL

Založení porostů meziplodin v průběhu jednoho přejezdu.

Již při výrobě lze hloubkový kypřič FENIX FO osadit jednotkou BEDNAR ALFA DRILL pro výsev meziplodin a drobnosemenných rostlin při podmítce během jednoho přejezdu. Úspora času a nafty je v tomto případě nezanedbatelná. Výsevní jednotka má objem zásobníku 400 litrů.

ALFA-DRILL
PODPĚRNÁ KOLA

Zaručují výborné kopírování terénu.

Kypřič FENIX FO může být vybaven podpěrnými koly pro dokonalé kopírování terénu. Zajistí, že pozemek bude v celém pracovním záběru stroje rovnoměrně zpracován v nastavené pracovní hloubce.

Zaručují výborné kopírování terénu.
STEJNÁ DRÁHA DLÁT A OBRUČÍ VÁLCŮ

Do detailu promyšlená konstrukce stroje.

Za každou radličkou (v případě double válce) je vždy jedna obruč, která tak utužuje povrch půdy ve stejné dráze, jako pracuje radlička. Tím je zaručeno lepší zpětné utužení zpracovaného půdního profilu a lepší vzcházení výdrolu.

STEJNÁ DRÁHA DLÁT A OBRUČÍ VÁLCŮ

ZAUJAL VÁS TENTO STROJ? MÁTE DOTAZ?

Neváhejte nás kontaktovat, nebo si rovnou najděte nejbližšího dealera.

Kontaktujte nás Najít dealera

Popis stroje

Hlavní pracovní části kypřiče stručně a přehledně.

FENIX FO Hloubkový kypřič

Prohlédněte si váš budoucí stroj.

# # # # # # # #
Posilovač trakce traktoru

Hydraulický válec s akumulátorem na tažné oji dotěžuje zadní nápravu traktoru a přispívá tak ke snížení prokluzu a zlepšení tahových vlastností.

Dvojitá přední podpěrná kola

Zaručují výborné kopírování terénu a udržení nastavené pracovní hloubky v celém pracovním záběru stroje.

Dlátová pracovní sekce

Zaručuje výborné podříznutí a promíchání rostlinných zbytků s půdou. K dispozici jsou čtyři typy pracovních dlát pro přizpůsobení se daným podmínkám.

Integrovaná náprava

Zabezpečuje rovnoměrné rozložení váhy a přispívá k vyšší stabilitě stroje.

Rovnací sekce za dlátovou sekcí

Přispívá ke srovnání povrchu půdy a rozdrobení větších hrud před finální konsolidací povrchu.

Zadní pěchy

Vytvářejí ideální jemnou strukturu půdy a uzavírají povrch půdy před výparem.

Zavlačovač za pěchy

Rozprostírá a finalizuje urovnání povrchu za pěchy.

Naše inovativní technologie

BEZÚDRŽBOVÉ PRUŽINOVÉ JIŠTĚNÍ

Jednotlivé pracovní slupice jsou odpružené pomocí jednoduchého bezúdržbového NON-STOP pružinového jištění s vypínací silou až 700 kg. Toto řešení zaručuje dlouhou životnost, snadné vykývnutí slupice směrem vzhůru při styku s překážkou a především dodržení nastavené pracovní hloubky až do 35 centimetrů.

HORIZONTÁLNÍ PRUŽINOVÉ JIŠTĚNÍ

POSILOVAČ TRAKCE TRAKTORU

Zařízení se skládá z hydraulického válce a akumulátoru umístěných na tažné oji kypřiče. Toto technické řešení významně přispívá k dosažení výborných tahových vlastností, snížení prokluzu a spotřeby paliva.

POSILOVAČ TRAKCE TRAKTORU

Příslušenství

Víme, že každý má jiné požadavky na výbavu stroje a jeho předpokládané pracovní využití. Proto vám umožňujeme naspecifikovat si svůj kypřič FENIX FO přesně tak, jak požadujete.

Přední příslušenství

Dvojitá přední podpěrná kola

Zaručují výborné kopírování terénu a udržení nastavené pracovní hloubky v celém pracovním záběru stroje.

Dvojitá podpěrná kolaDvojitá podpěrná kola

Jednoduchá přední podpěrná kola

Slouží k udržení nastavené pracovní hloubky v celém pracovním záběru stroje, kopírování terénu a zamezují houpání stroje.

Jednoduchá přední podpěrná kolaJednoduchá přední podpěrná kola

Zahrnovací sekce

Zahrnovací pruty

Slouží ke srovnání povrchu před zadním pěchem. Vhodná výbava stroje do lehčích půd.

ZAHRNOVACI_PRUTY_00375164ZAHRNOVACI_PRUTY_00375164

Zahrnovací disky

Rovnací rotační disky, po kterých je povrch perfektně srovnán, jsou nastavitelné dle půdních podmínek. Vhodná výbava stroje do těžších půd.

Zahrnovací diskyZahrnovací disky

Příslušenství před pěchy

Páskový smyk Crushbar

Páskový smyk před zadními dvojitými pěchy slouží k urovnání nerovností po diskových sekcích. Pěchy půdu pouze konsolidují a již nerovnají. Výsledkem je dokonale rovný pozemek.

Crushbar_levelling_bar_2024Crushbar_levelling_bar_2024

Válce a pěchy

CUTPACK pěch + stěrky

CUTPACK je těžký ocelový pěch s vysokou řezací schopností a výborným zpětným utužovacím efektem. Vhodný pěch do těžkých půd. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 222 kg/m.

CUTPACK pěchCUTPACK pěch

RUBBERPACKER pěch + stěrky

Rubberpacker pěch je plný pěch z tvrdé přírodní pryže vhodný do všech podmínek. Rovnací efekt díky hmotnosti pěchu je přímo excelentní. Přilnavost půdy na pěch je díky gumě a stěrkám téměř nulová. Průměr pěchu 590 mm. Hmotnost pěchu 217 kg/m.

RUBBERPACKER pěch + stěrkyRUBBERPACKER pěch + stěrky

V-RING pěch + stěrky

V-RING je těžký ocelový pěch vhodný pro intenzivní drobení a zpětné utužení půdy. Pěch je vhodný do všech typů půd. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 169 kg/m.

V-RING pěch + stěrkyV-RING pěch + stěrky

Dvojitý V-RING pěch

V-RING je obručový pěch s tvarem jednotlivých obručí do písmene „V“. Díky tomu pěch vyniká nízkou přilnavostí, které zabraňují ucpávání pěchu za vlhka. Předsazení jedné řady oproti druhé zabezpečuje výborný samočistící efekt. Dvojitý pěch zvyšuje stabilitu stroje při práci. Průměr pěchu 630 mm. Hmotnost pěchu 162 kg/m.

Dvojitý V-RING pěchDvojitý V-RING pěch

Dvojitý U-RING pěch (600 mm)

U-RING pěch je dvouřadý ocelový pěch. Předsazení jedné řady oproti druhé zabezpečuje výborný samočistící efekt. Pěch vyniká excelentním drobením a díky tvaru obruče do písmene „U“ i nízkým rizikem zalepení i při práci ve vlhkých podmínkách. Dvojitý pěch zvyšuje stabilitu stroje při práci. Průměr pěchu 600 mm. Hmotnost pěchu 230 kg/m.

DOUBLE U-RINGDOUBLE U-RING

Příslušenství za zadní válce

Jednořadý prutový zavlačovač

Slouží k rovnoměrnému rozprostření větších půdních částic v celém záběru stroje.

JEDNORADY_ZAVLACOVAC_00063510JEDNORADY_ZAVLACOVAC_00063510

NAKONFIGURUJTE SI SVŮJ
FENIX FO Hloubkový kypřič

Jste zase o krok blíže ke svému novému stroji.
Veškeré příslušenství si můžete vyzkoušet v našem konfigurátoru,
nebo si o něm přečíst detailněji v prospektu.

Konfigurovat

AGRONOMICKÝ RÁDCE

HLOUBKOVÉ ZPRACOVÁNÍ PŮDY
Hloubkové kypřiče FENIX jsou vhodnými nástroji pro provádění hloubkového zpracování půdy až do 35 centimetrů. Optimálně navržené rozmístění jednotlivých slupic zaručuje výborné podříznutí půdního profilu a promíchání posklizňových zbytků s půdou. Hlubokým prokypřením půda získá správnou strukturu a chová se jako houba, která je schopna pohlcovat srážky a v sušším období poskytovat vodu kořenům.

Vytvořte funkční půdní prostředí

Technická data

Tabulkou lze procházet posouváním do stran.
FENIX FOFO 5003FO 6003
Pracovní šířkam5,35,9
Přepravní šířkam33
Přepravní délkam9,039,03
Přepravní výškam44
Počet slupicks1719
Pracovní hloubka*cm3535
Typ jištění slupichorizontálníhorizontální
Rozteč slupiccm3131
Vzdálenost slupic v řaděcm9393
Světlost rámucm8585
Doporučený výkon tažného prostředkukoní300 - 350350 - 450
Typ závěsupravítko kat. III / tříbodový závěs II. III / oko 40, 51 / K80pravítko kat. III / tříbodový závěs II. III / oko 40, 51 / K80
Max. zatížení na nápravukg8 1208 120
Max. zatížení na závěskg760910
Rozměr transportních pneumatik400/70-24, 405/70-24 400/70-24, 405/70-24
Celková hmotnost**kg8 8809 030

* závísí na půdních podmínkách **dle výbavy stroje

Galerie / Média

Reference a zkušenosti

TYPOVĚ PŘÍBUZNÉ KATEGORIE

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Potřebujete poradit s výběrem, máte zájem o předvádění stroje? Kontaktujte nás!

  zde.*

  JOY OF FARMING
  #
  Shop BEDNAR
  #
  Posklizňové linky
  #
  Vyhledejte distributora
  #
  Objednejte předvádění
  #
  Dealer Area