Menu
×
Co hledáte?
AKTUALITY - NOVINKY

S předchozím kompaktorem odpracovali 16 sezón

Zemědělské družstvo Velká Losenice hospodaří na 1 980 hektarech zemědělské půdy na území Českomoravské vrchoviny v nadmořské výšce 500–650 m. n. m, družstvo se zabývá rostlinnou i živočišnou výrobou. Významnou součástí rostlinné výroby je pěstování brambor pro množení sadby.

Do družstva pořídili kompaktor ve výbavě s dvěma řadami šípových radliček a zadním válcem crosskill o průměru 440 mm

Kompaktor je agregován s traktorem John Deere 8295R o výkonu necelých 300 koní, který je důležitý pro dosažení adekvátní pracovní rychlosti

Předchozí kompaktor odpracoval 16 sezón

Do podniku si pořídili nový kompaktor SWIFTER SO 8000 F v minulém roce. Proč vybrali právě kompaktor značky BEDNAR? „Před pořízením jsme navštívili pár okolních podniků, které tento stroj vlastní. Jejich pozitivní reference nás vedly k nákupu tohoto stroje. Navíc jsme do té doby v podniku provozovali kompaktor STROM EXPORT GRADER, předchůdce značky BEDNAR, snad první nebo druhý vyrobený kus, který u nás odpracoval 16 let,“ říká předseda družstva Ing. Vladimír Halík.

Jedním přejezdem dokáže souprava díky kombinaci 8 pracovních orgánů připravit pozemek na setí

Obsluha si pochvaluje přední hydraulicky stavitelný páskový smyk Crushbar

Kompaktor na míru daným podmínkám

Stroj si do podniku, jak říká pan. Ing. Halík, naspecifikovali na míru. Jedná se o stroj, který bude často jezdit, jednotlivé pracovní orgány si zvolili tak, aby jim stroj vyhovoval. V podniku zpracovávají veškerou výměru tradiční orbou, dbají na to, aby navraceli maximální možné množství organické hmoty zpátky do půdy. Na předseťovou přípravu půdy pomocí kompaktoru jsou zvyklí, proto zvolili osvědčenou koncepci stroje. Protože hospodaří v kamenitých podmínkách, volili zadní válce crosskill o průměru 440 mm s možností nastavení do kamenitých půd.

Pracovní rychlost je základ pro výbornou kvalitu práce

Při naší návštěvě byla opravdu radost sledovat práci a výbornou kvalitu odvedené práce soupravy. Souprava pracovala v hrubé brázdě, pracovní rychlost činila cca 12 km/hod. I když jsme podnik navštívili předposlední týden v dubnu, vyséval se následně jarní ječmen. Hloubka práce byla nastavena na 6 cm. Dle slov pana Ing. Halíka je důležitá i předsezonní údržba stroje, která zaručí, že v sezoně pojede kompaktor bezproblémově a s velkým výkonem.

Obsluha kompaktoru pan Josef Ondráček si práci s kompaktorem chválí i z důvodu minimálních nároků na údržbu

V podniku využívají i dlátový pluh TERRALAND TN 3000HD7R pro zpracování půdy před sázením brambor

TERRALAND TN se ukázal jako správná volba

V podniku vlastní kromě předseťového kompaktoru SWIFTER SO_F také dlátový pluh TERRALAND TN 3000HD7R. „Dlátový pluh jsme několik let testovali, stále jsme se nemohli pro jeho pořízení rozhodnout, až se nakonec ukázalo, že je to stroj, který potřebujeme. Zpracováváme s ním pozemky před sázením brambor i po vyorávce, aby došlo k promíchání zbytku hlíz ze svrchní vrstvy půdy do spodní. Hlízy tak vymrznou,“ dodává předseda družstva.

S námi je radost hospodařit
[email protected]
BEDNAR FMT s.r.o.

Nejnovější články

PF-2022
30.
Prosinec
2021

PF 2022

Děkujeme vám za spolupráci a projevenou důvěru v uplynulém roce. Do nově příchozího roku 2022 vám přejeme hodně zdraví, štěstí,…

Přečtěte si více

Další články
JOY OF FARMING
#
Shop BEDNAR
#
Posklizňové linky
#
Vyhledejte distributora
#
Objednejte předvádění
#
Dealer Area