Novinky

Plotišťská zelenina – HAK s.r.o. využívá již druhou sezonu ATLAS AO 6000 PROFI

„Čerstvá zelenina pro Vás přímo od zemědělce“. Tak zní slogan našeho zákazníka, společnosti PLOTIŠŤSKÁ ZELENINA – HAK s.r.o., se sídlem nedaleko města Hradec Králové. Po testování diskových podmítačů čtyř různých výrobců si vybrali značku BEDNAR. O podnikání v ryze zajímavém odvětví zemědělství i důvodech výběru podmítače BEDNAR jsme hovořili s panem Hakem, spolumajitelem firmy.

ATLAS AO 6000 PROFI pořídili do společnosti v roce 2019 na základě jeho předvedení a vyzkoušení

ATLAS AO 6000 PROFI pořídili do společnosti v roce 2019 na základě jeho předvedení a vyzkoušení

Od samého počátku pracuje podmítač v agregaci s traktorem FENDT 936 o výkonu 360 koní

Od samého počátku pracuje podmítač v agregaci s traktorem FENDT 936 o výkonu 360 koní

RODINNÁ FIRMA SE STOLETOU TRADICÍ

PLOTIŠŤSKÁ ZELENINA – HAK s.r.o. je rodinnou firmou s více jak stoletou tradicí. Zemědělské kořeny si tak zde postupně předávají z generace na generaci. V současnosti zde na 120 hektarech zemědělské půdy hospodaří již pátá generace. Jak z názvu společnosti vyplývá, je hlavní činností pěstování zeleniny (brambor, cibule, salátu, mrkve ale i dýní a mnohého ostatního), které je doplněno klasickou rostlinnou výrobou.

Spolumajitel společnosti PLOTIŠŤSKÁ ZELENINA – HAK s.r.o. pan Hak je s prací stroje velice spokojen

Spolumajitel společnosti PLOTIŠŤSKÁ ZELENINA – HAK s.r.o. pan Hak je s prací stroje velice spokojen

Velká dvojitá přední opěrná kola skvěle kopírují terén. Díky tomu je hloubka podmítky stejná v celém záběru

Velká dvojitá přední opěrná kola skvěle kopírují terén. Díky tomu je hloubka podmítky stejná v celém záběru

Během návštěvy jsme hovořili s panem Hakem o důvodech pořízení nového podmítače BEDNAR. „Pořízení nového diskového podmítače jsme u nás zvažovali především kvůli náhradě toho starého, který nám již nevyhovoval. Provedli jsme testování diskových podmítačů od čtyřech různých výrobců. Jak vidíte sami, BEDNAR byl nejlepší, a proto jsme se rozhodli pořídit si pro naše využití ATLAS AO 6000 PROFI,“ říká pan Hak.

Podmítač ATLAS AO_PROFI je vybaven zadním segmentovým pěchem pro dokonalé utužení

Podmítač ATLAS AO_PROFI je vybaven zadním segmentovým pěchem pro dokonalé utužení

Integrovaná náprava zabraňuje houpání stroje během práce a ulehčuje přepravu stroje po silnici

Integrovaná náprava zabraňuje houpání stroje během práce a ulehčuje přepravu stroje po silnici

PODMÍTAČ PRO KLASICKÉ PODMÍTKY I ZAPRAVENÍ VELKÉHO MNOŽSTVÍ ROSTLINNÝCH ZBYTKŮ PO ZELENINĚ

Diskový podmítač ATLAS AO_PROFI využívají jednak na podmítky po sklizni obilovin, řepky a máku, tak také pro podmítky po sklizni zeleniny. Dle slov pana Haka je totiž rozřezání a správné zapravení posklizňových zbytků velice důležité. Pro diskový podmítač je to výzva. Po sklizni dýní totiž zůstává na pozemku velké množství zbytků a dlouhých listů. Proto byl podmítač dodán ve výbavě s disky Agressive pro jejich dokonalý řezací efekt.

 

Správné nařezání a promíchání posklizňových zbytků s půdou je pro pana Haka velmi důležité, proto je podmítač osazen disky typu Agressive o průměru 620 × 6 mm

Správné nařezání a promíchání posklizňových zbytků s půdou je pro pana Haka velmi důležité, proto je podmítač osazen disky typu Agressive o průměru 620 × 6 mm

ATLAS AO_PROFI SE U ZELENINÁŘŮ OSVĚDČIL

A jak je pan Hak s práci podmítače po dvou sezonách spokojen? „Práce podmítače se mi líbí, proto jsme si jej vybrali. Hlavní výhody stroje ATLAS AO_PROFI pro nás vidím ve vysoké průchodnosti rámu, ta je nezbytná z důvodu velkého množství zbytků po zelenině. Hodně se mi z uživatelského hlediska líbí i odpružení každého z disků non-stop pružinovým jištěním a integrovaná náprava uprostřed stroje. Transport je tak díky tomu při přejezdech bezpečný a s podmítačem se v zatáčkách krásně vytočím. Agressive disky o průměru 620 × 6 mm dělají krásnou práci,“ zmiňuje hlavní přednosti pan Hak.

VYSOKÝ VÝKON S NÍZKOU SPOTŘEBOU

Podmítač jsme zastihli při práci v agregaci s traktorem FENDT o výkonu 360 koní. Souprava prováděla první podmítku na poli, kde byla sklizena cibule. Z provozních údajů lze zmínit, že souprava pracovala při 1700 ot/min s pracovní rychlostí 12,5 km/hod a se spotřebou paliva 13 l/ha. Hloubka podmítky byla nastavena na 10 centimetrů.

Soupravu jsme zastihli při provádění první podmítky na poli po sklizni cibule

Soupravu jsme zastihli při provádění první podmítky na poli po sklizni cibule

V agregaci s traktorem FENDT se spotřeba pohybuje přibližně na hodnotě 13 l/ha dle podmínek

V agregaci s traktorem FENDT se spotřeba pohybuje přibližně na hodnotě 13 l/ha dle podmínek

Děkujeme pana Hakovi za důvěru vloženou ve stroj od společnosti BEDNAR. Budete-li mít cestu kolem Hradce Králové, určitě se zastavte nakoupit čerstvou zeleninu. Prodejna se nachází u velkého kruhového objezdu směrem na Všestary.

S námi je radost hospodařit
marketing@bednar.com
BEDNAR FMT s.r.o.

Galerie

© 1997 BEDNAR • FMT s.r.o. • Dlouhá Ves 188 • 516 01 Rychnov nad Kněžnou – Česká republika