Menu
×
Co hledáte?
AKTUALITY - NOVINKY

Nový diskový podmítač BEDNAR v Zemědělské společnosti Kosova Hora

Na přibližně 3 200 hektarech zemědělské půdy hospodaří v obci Kosova Hora a v přilehlých katastrech v okrese Příbram Zemědělská společnost Kosova Hora. Mimo tradiční rostlinné výroby se v Kosově Hoře zabývají i rozsáhlou živočišnou výrobou a provozem bioplynové stanice.

Vpravo mechanizátor podniku Ing. Luděk Bechyně společně s obsluhou stroje

Na základě testování padl finální výběr na stroj SWIFTERDISC XO 6000F

Vyhrál stroj s univerzálním využitím

„Zabýváme se pěstováním klasických tržních plodin jako je pšenice, ječmen, žito, řepka, kukuřice nebo brambory. V rámci podniku máme i rozsáhlou živočišnou výrobu, přibližně 2000 kusů prasat na výkrm, 840 kusů holštýnských krav i masný dobytek. Od roku 2011 pak společnost Kosova Hora provozuje i bioplynovou stanici o výkonu 834 kW,“ představuje podnik Ing. Luděk Bechyně, hlavní mechanizátor.

Ve společnosti Kosova Hora využívají diskové podmítače od různých výrobců. „Plánovali jsme obměnu a začali jsme diskové podmítače před pořízením nového stroje postupně testovat. Vyzkoušeli jsme stroje různých značek, mimo jiné i diskový podmítač SWIFTERDISC XO_F od značky BEDNAR. Nakonec jsme se rozhodli právě pro diskový podmítač SWIFTERDISC XO_F o záběru 6 metrů. Proč vyhrál právě tento stroj? Líbila se nám univerzalita stroje a jeho možné využití nejenom pro podmítku, ale i předseťovou přípravu. I proto jsme si stroj v rámci specifikace vybavili hydraulicky nastavitelným předním páskovým smykem Crushbar,“ popisuje výběr stroje pan Bechyně.

Ve výbavě stroje nechybí přední páskový smyk pro využití stroje v předseťové přípravě půdy

V rámci využití plného pracovního záběru dosahují se strojem velkých denních výkonů

Oblíbená konfigurace českých zákazníků

Podnik hospodaří na těžce obdělavatelných půdách s mocností ornice 20 cm s velkým podílem kamení. Dle obsluhy stroje je v tomto případě velkou výhodou hydraulická tažná oj. „Diskový podmítač výborně kopíruje terénní nerovnosti. Při případném střetu s větším kamenem dokáže podmítač kámen „přeskočit“ a zamezit tak většímu poškození,“ dodává obsluha.

Do podniku si vybrali model SWIFTERDISC XO 6000F především kvůli možné agregaci i s traktorem o menším výkonu. V době naší návštěvy pracoval diskový podmítač s traktorem o výkonu 270 koní. Pracovní rychlost se pohybovala okolo 14,5 km/hod a pracovní hloubka byla nastavena na 6 cm. Diskový podmítač je vybaven disky o průměru 560×5 mm, komfortní hydraulickou regulací pracovní hloubky, zadním V-RING pěchem a předními podpěrnými koly.

S námi je radost hospodařit.
[email protected]
BEDNAR FMT s.r.o.

Nejnovější články

Další články
JOY OF FARMING
#
Shop BEDNAR
#
Posklizňové linky
#
Vyhledejte distributora
#
Objednejte předvádění
#
Dealer Area