Menu
×
Co hledáte?
AKTUALITY - NOVINKY

Nová generace meziřádkových kypřičů ROW-MASTER RN_PROFI je odpovědí na současné požadavky zemědělců

Meziřádková kultivace rostlin zažívá opětovný vzestup. Nejedná se přitom pouze o standardní kultivaci meziřadí, cílem je v jednom přejezdu provést více pracovních operací a uspořit tak náklady. Od meziřádkových kypřičů vyžadují zemědělci stále větší variabilitu výbav a hlavně maximální preciznost bez negativního poškození porostu během práce. Nová modelová řada ROW-MASTER RN_PROFI tak aktuálně splňuje všechny požadavky zemědělců.

„Meziřádkové kypřiče ROW-MASTER RN a RN_S se daří dlouhodobě velmi dobře prodávat. Jde vidět, že plečkování je opět trendem, který potvrzuje například řada předních pěstitelů cukrové řepy. Zákazníci si naše stroje oblíbili zejména z důvodu své jednoduchosti a snadného nastavení bez potřeby speciálního nářadí. Během vývoje stroje ROW-MASTER RN_PROFI jsme uplatnili nasbírané zkušenosti a vybavili stroj potřebnou výbavou, nezbytnou pro zvládnutí současných trendů při meziřádkové kultivaci. Zejména jsme stroj osadili systémem sekční kontroly ROW-UNIT CONTROL“ popisuje vývoj stroje Jan Bednář, obchodní ředitel společnosti.

Nové provedení rámu s ještě vyšší průchodností

Na první pohled se nová modelová řada ROW-MASTER RN_PROFI liší od předchozích modelů novým provedením hlavního nosného rámu. Hlavní rám je robustnější, připraven na vysokou variabilitu výbavových prvků. Pro meziřádkovou kultivaci porostů, zejména kukuřice nebo slunečnice i ve vyšších vývojových fázích růstu, byla navýšena i světlost hlavního rámu, ta nyní činí bezkonkurenčních 90 centimetrů.

Pro snadné nastavení meziřádkové vzdálenosti je hlavní nosný rám jednolitý po celé šíři pracovního záběru. Jednotlivé kultivační jednotky mohou být nastaveny s meziřádkovou vzdáleností od 45 cm do 80 cm. Modelová řada RN_PROFI nabízí tři modely s pracovním záběrem od 4,8 do 9,6 metru pracovního záběru.

Systém sekční kontroly ROW-UNIT CONTROL pro maximální preciznost

Velice oblíbenou výbavou meziřádkových kypřičů ROW-MASTER je systém automatického navádění, který zaručuje posun rámu, aby nedocházelo k poškození porostu. Doba jde však dále a s rozvojem využívání sekční kontroly přichází požadavky na tento typ výbavy i u meziřádkových kypřičů.

Modelová řada ROW-MASTER RN_PROFI nabízí systém sekční kontroly pod názvem ROW-UNIT CONTROL. Na základě dat z navigačního systému dochází k postupnému zvedání a spouštění jednotlivých pracovních jednotek. Využitím tohoto systému dochází k minimalizaci neoplečkovaných míst a poškození porostu. Výška zdvihu jednotlivých kultivačních jednotek činí 45 centimetrů.

Osvědčené konstrukční řešení

U modelů ROW-MASTER RN_PROFI zůstalo zachováno osvědčené konstrukční řešení v podobě paralelogramu. Každá kultivační jednotka má uchycení k rámu pomocí třmenu. Paralelogram zajišťuje kopírování terénu a přesné dodržení nastavené pracovní hloubky kultivačních jednotek.

Nové možnosti výbavy včetně secích botek pro zakládání meziplodin

Jednotlivé modely stroje ROW-MASTER RN_PROFI lze snadno přizpůsobit meziřádkové kultivaci nejenom přenastavením požadované meziřádkové vzdálenosti, ale taktéž širokým množstvím volitelného příslušenství jednotlivých kultivačních jednotek.

Kultivační jednotky lze vybavit radličkami, dláty nebo speciálními polovičními radličkami, které zabezpečují prokypření meziřadí v těsné blízkosti řádku rostlin bez jejich negativního poškození. Pro ochranu rostlin slouží ochranné disky nebo ochranné pevné clony.

Speciální výbava v podobě gumových prstů je vhodnou výbavou kultivačních jednotek v případě provádění meziřádkové kultivace v rané fázi porostu. Gumové prsty pracují v samotném řádku rostlin a svým rotačním pohybem vytrhávají mělce kořenící plevele.

Meziřádkový kypřič ROW-MASTER RN_PROFI lze dále na přání vybavit secími botkami pro výsev meziplodiny do meziřádků hlavní plodiny. Meziplodina představuje nejlepší ochranu proti vodní a věterné erozi. Navíc zvyšuje stabilitu sklizňové techniky při zvýšené vlhkosti během samotné sklizně a může mít pozitivní vliv na vegetaci následné plodiny. K dispozici je i přihnojovací sada pro aplikaci minerálního hnojiva, například v kombinaci s čelně neseným zásobníkem FERTI-BOX FB_F.

S námi je radost hospodařit.
[email protected]
BEDNAR FMT s.r.o.

Nejnovější články

Další články
JOY OF FARMING
#
Shop BEDNAR
#
Posklizňové linky
#
Vyhledejte distributora
#
Objednejte předvádění
#
Dealer Area