Novinky

Univerzální kypřič FENIX je ideální i do kamenitých půd

ZD Lukavec (okres Pelhřimov) hospodaří na cca 2400 ha zemědělské půdy. Jejich půdy jsou typické pro Vysočinu, tzn. jde o půdy s velkou příměsí kamenů a půdy poměrně „ostré“, kde je snížená životnost opotřebitelných dílů. Zadání pro společnost BEDNAR FMT ze strany předsedy družstva pana Jiřího Povondry znělo, že potřebují univerzální kypřič, kterým budou schopni půdu připravit hlouběji před sázením brambor, případně pod řepky a obiloviny. Dalším požadavkem bylo, aby se jednalo o stroj pro bezorebnou technologii zpracování půdy, který jim nebude vytahovat kameny z půdy na povrch.

V Lukavci si tedy pořídili nesený univerzální kypřič FENIX FN 3000 L, který má non-stop systém jištění pracovních orgánů pomocí jedné pružiny. Tento systém jištění zabraňuje tomu, aby pracovní orgány vytahovaly zmíněné kameny na povrch půdy.
V případě použití dlát s označení LONG-LIFE, která jsou vyrobena ze speciálního vysoce odolného materiálu používaného na těžebních důlních strojích, pak i v takto náročných podmínkách, jaké Vysočina nabízí, obstojí bez problémů a dosahují životnosti více než 200 ha.

Ostatně to jak jsou s volbou stroje v Lukavci spokojeni, můžete shlédnout v následujícím videu.

Galerie

© 1997 BEDNAR • FMT s.r.o. • Dlouhá Ves 188 • 516 01 Rychnov nad Kněžnou – Česká republika