Menu
×
Co hledáte?
AKTUALITY - NOVINKY

MEGA diskový podmítač od značky BEDNAR pracuje v Lotyšsku

V minulém roce uvedla značka BEDNAR novou modelovou řadu širokozáběrových diskových podmítačů SWIFTERDISC XE_MEGA. Tato modelová řada vychází z osvědčených modelů SWIFTERDISC, přívlastek „MEGA“ znamená, že řada nabízí maximální pracovní záběr až 18,4 metru. První XE_MEGA jsme v minulém roce dodali zákazníkovi do Lotyšska. Na zkušenosti jsme se nyní zeptali manažera farmy, pana Girtse Zablovskise.

Zákazník si zvolil stroj se zadním V-RING pěchem a standardním provedením disků

Podmítač je agregován s traktorem QUADTRAC 580 o maximálním výkonu 647 koní

Nový SWIFTERDISC XE_MEGA na farmě o výměře 5 200 hektarů

Diskový podmítač SWIFTERDISC XE_MEGA byl pořízen do dvou sesterských společností, Agrofirma Jelgava SIA (založena v roce 1995) a Agrofirma Zelta Druva SIA (založena v roce 1992). Obě společnosti dohromady hospodaří na 5 200 hektarech, které se nacházejí v oblasti Zemgalska, poblíž města Jelgava (40 km od hlavního města Riga).

„Zabýváme se pěstováním pšenice a řepky v jarní i ozimé formě, dále hrachu nebo fazolí. V poslední dekádě, která se vyznačuje proměnlivými podmínkami, jsme byli nuceni začít využívat výkonné traktory s adekvátním nářadím, protože všechny pracovní operace musíme provést v co nejkratším čase. Využíváme minimalizační i konvenční technologii zpracování půdy,“ říká manažer farmy.

Uvedení stroje do provozu v průběhu léta roku 2021

Produktivní a ziskové hospodaření s cílem ochrany půdy

A proč si zákazník vybral právě SWIFTERDISC XE 18400 MEGA? „Jak už jsem říkal, máme pásové traktory a hledali jsme za ně odpovídající diskový podmítač. Upřímně, v tomto pracovním záběru nebylo z čeho moc na trhu vybírat, rozhodli jsme se proto pro značku BEDNAR. Klíčovou roli hrál i náš partner AR AGRO SIA, který rychle zajistil potřebné informace o tomto stroji, který jsme nejprve viděli na YouTube kanále společnosti BEDNAR FMT,“ popisuje důvod výběru pan Zablovskis.

Rovnoměrný přítlak na oba boční rámy diskové sekce zaručuje výborný výsledek práce

Data z provozu stroje

Zákazník zpracoval se strojem přibližně 2 000 hektarů v průběhu podzimní sezony roku 2021. Průměrný hodinový výkon činí 20 ha/hod, spotřeba paliva se v závislosti na podmínkách pohybuje kolem 5 l/ha. Průměrná pracovní rychlost stroje se pohybuje 12 km/hod. Z pohledu zákazníka se osvědčila z důvodu stability, dodržení nastavené pracovní hloubky a adekvátní spotřeby paliva. Diskový podmítač SWIFTERDISC XE_MEGA je dle zákazníka robustní, vysoce produktivní a i v extrémně suchých podmínkách odvádí výbornou práci. Nový SWIFTERDISC XE_MEGA u zákazníka rozšířil rodinu strojů BEDNAR, na farmě již využívají širokozáběrový kompaktor SWIFTER SM 18000.

S námi je radost hospodařit.
[email protected]
BEDNAR FMT s.r.o.

Nejnovější články

Další články
JOY OF FARMING
#
Shop BEDNAR
#
Posklizňové linky
#
Vyhledejte distributora
#
Objednejte předvádění
#
Dealer Area