Novinky

První stroj BEDNAR v Egyptě

Na začátku roku 2017 dodala společnost BEDNAR první stroj do Egypta. Byl jím největší předseťový kompaktor SWIFTER SM 18000 – stroj, který zvládne provést až 8 pracovních operací v jednom přejezdu a přes jeho šířku perfektně kopíruje zpracovávaný terén

Stroj byl dodán v plné výbavě s kypřiči stop, předním hydraulickým smykem Crushbar, předním drtícím válcem, čtyřmi řady SB radliček, dvouřadým lištovým válcem a finiš válcem.

Společnost Al Dahra Agriculture

Zemědělský projekt rozsáhlého zemědělství v písečných oblastech, pro jehož účel byly stroje doručeny, je řízen Egyptskou vládou a spolu investovaný vládními organizacemi ze Saudské Arábie a Spojených arabských emirátů.

Zemědělský pozemek patřící pod společnost Al Dahra Agriculture leží poblíž města Toshka na řece Nil, poblíž Asuánské přehrady. Cílem projektu je založit rozsáhlé zemědělské plochy a pěstovat v rotačním cyklu brambory, luštěniny, kukuřici a pšenici. První tři roky je však nutné začít s vojtěškou setou ke snížení alkality půdy.

Jako zavlažovací systém pro všechny okolní pozemky byl vybudován zavlažovací vodní kanál v délce 50 km s čerpacím zařízením v celkové hodnotě 1,5 miliardy amerických dolarů. Vodní kanál je současně využíván na třech dalších projektech vedených dalšími třemi vládními zemědělskými organizacemi.

Al Dahra Agriculture představuje nejvýznamnějšího hráče podnikajícího v této oblasti. K začátku roku 2017 bylo oseto pouhých 1000 ha, ale dalších 45 000 ha je kontinuálně připravováno pro setí.

Pověřeným projektovým manažerem se stal William Borlase, který měl s předseťovými stroji BEDNAR dlouholeté zkušenosti z Ruska. „Tehdy v Rusku jsme hospodařili na velmi vysoké úrovni. Chtěli jsme však ukázat, že i to nejlepší jde překonat. Stroj BEDNAR nám v tom pomohli. Tady v Egyptě jsme zapřáhli Swifter za traktor Case Steiger 500 se zdvojenými koly a předváděli velké denní výkony. V rezervě máme ještě Challangera MT875E, který plánujeme využít pro další stroje. Swifter urovnal pole bez jakékoliv známky ucpávání.“

Galerie

© 1997 BEDNAR • FMT s.r.o. • Dlouhá Ves 188 • 516 01 Rychnov nad Kněžnou – Česká republika