Menu
×
Co hledáte?
AKTUALITY - NOVINKY

Nová dvoupodlažní montážní hala je dokončena!

V úterý dne 10.3. byl zahájen proces předávání novostavby do vlastnictví společnosti. Nyní budou realizovány práce na vybavování nejmodernějšími technologiemi, které jsou určeny pro kvalitní montáž strojů BEDNAR. Následovat bude spuštění zkušebního provozu a velmi brzy finální zvýšení kapacity výroby minimálně o 30 %.

Průběh stavby dvoupodlažní montážní haly

Společnost BEDNAR získala 13. 12. 2018 stavební povolení na výstavbu dvoupodlažní výrobní haly ve svém výrobním areálu v Rychnově nad Kněžnou. To následně nabylo právní moci v pátek 14. 12. 2018 a začala samotná stavba.

Po zimním založení základů pokračovala od konce března 2019 stavba skeletové konstrukce, která byla dokončena v průběhu července. Následovaly práce v interiérech, které vyvrcholily počátkem roku 2020. Během února 2020 byl celý komplex dokončen a dne 10. 3. 2020 započal proces předání majiteli, panu Ladislavu Bednářovi. Výstavba tak trvala celkem 453 dní.

Specifikace dvoupodlažní montážní haly

Nová dvoupodlažní výrobní hala je vybudována na ploše o rozloze 5 910 m2 v návaznosti na stávající výrobní objekty, s nimiž je propojena. Díky tomu je zajištěna snadná a přehledná manipulace s jednotlivými celky strojů „pod jednou střechou“.

Společnost BEDNAR vybudováním dvoupodlažní montážní haly rozšířila své výrobní prostory o 12 268 m2. Užitná plocha pro pracoviště předmontáží a kompletací strojů má 9 738 m2. Ostatní plocha se zázemím pro zaměstnance má rozlohu 2 530 m2.

Postupné rozšiřování výrobního areálu společnosti BEDNAR

Společnost BEDNAR FMT s.r.o. byla založena v roce 1997 panem Ladislavem Bednářem a jeho partnery. V počátcích se společnost zabývala především exportem českých zemědělských strojů do zahraničí.

První zlom přišel v roce 1999, kdy společnost přišla se svým diskovým podmítačem DOWLANDS. Další důležitý krok nastal v roce 2006. Tehdy společnost zakoupila první nemovitost pro budoucí výrobní závod v Rychnově nad Kněžnou. O dva roky později přišla výstavba první nové výrobní haly. V roce 2011 společnost investovala do rekonstrukce administrativních prostor a o rok později začala s výstavbou haly pro práškovou lakovnu, montážní a skladovací haly.

Následující rozšiřování areálu výroby pokračovalo v roce 2017 vybudováním dočasného, plátěného skladu. Nyní v roce 2020 byla dokončena nová dvoupodlažní výrobní hala a také expediční hala. Tím rozšiřování výrobního závodu nekončí. Na nadcházející měsíce je plánované vybudování poloautomatického skladu a modernizace práškové lakovny.

S námi je radost hospodařit. BEDNAR FMT s.r.o.

Galerie

Nejnovější články

AGRITECHNIKA_2023_Web_mobile
02.
Listopad
2023

BEDNAR se bude na veletrhu AGRITECHNICA…

AGRITECHNICA. Světově uznávaný veletrh zemědělské techniky se do německého Hannoveru vrací opět po čtyřech letech v termínu od 12. do 18. listopadu 2023. Mottem letošního ročníku je „Domov zemědělských průk...

Přečtěte si více

Další články
JOY OF FARMING
#
Shop BEDNAR
#
Posklizňové linky
#
Vyhledejte distributora
#
Objednejte předvádění
#
Dealer Area