Novinky

Již druhý stroj Bednar na farmě paní Zemanové

Farma paní Moniky Zemanové se nachází v Kámeni nedaleko města Pelhřimov. Se svým druhem panem Václavem Šmejkalem zde hospodaří na celkové výměře 140 ha, z čehož 40 ha jsou louky a TTP. Na své farmě se rovněž zabývají chovem mléčného skotu, což představuje stádo přibližně o 100 ks krav.

Za málo peněz, hodně muziky

Na farmě se věnují pěstování klasických obilovin, kukuřice, dále pak jetele a hrachu pro krmné účely. Pro nový podmítač je tak práce dost a dost. Jak uvedla obsluha traktoru pan Václav Šmejkal, „Z důvodů omezených finančních prostředků jsme hledali na farmě ideální řešení spojené s nízkými pořizovacími náklady, v dané kategorii umožňující vysoké výkony, ale hlavně kvalitní stroj odvádějící kvalitní práci – prostě za málo peněz, hodně muziky. Po předchozí velmi dobré zkušenosti s předseťovým kompaktorem Swifter jsme tak zůstali věrni značce a zakoupili další stroj od společnosti Bednar FMT.“

jiz-druhy-stroj-bednar-na-farme--1p3f2mfknd

Na pšeničném strništi byla hloubka zpracování nastavena na 8 cm.

Nový podmítač je osazen konkávními disky a dvouřadým zadním lištovým válcem

Nový podmítač je osazen konkávními disky a dvouřadým zadním lištovým válcem.

SwifterDisc XN a traktor o výkonu 135 HP

Nesený diskový podmítač XN 3000 je agregován s traktorem Zetor Forterra o výkonu 135 HP a jak během rozhovoru dále uvedl pan Václav Šmejkal, „Podmítám na hloubku 8 cm s rychlostí kolem 12 km/hod a musím přiznat, že disker jede v půdě tak lehko, že ho traktor skoro necítí.“ Stroj v konfiguraci s klasickými vykrajovanými disky a dvouřadým zadním lištovým válcem odváděl jak v pšeničném, tak kukuřičném strništi po jednom přejezdu perfektní práci. Pan Šmejkal je tedy s volbou stroje a značkou Bednar velmi spokojen.

Obsluha stroje p. Václav Šmejkal si práci s novým XN 3000 velmi pochvaluje

Obsluha stroje p. Václav Šmejkal si práci s novým XN 3000 velmi pochvaluje.

Stroj velmi dobře pracuje i ve velmi vlhkých půdách

Stroj velmi dobře pracuje i ve velmi vlhkých půdách.

Poděkování za spolupráci

Díky vzájemné obchodní spolupráci se společností Agrozet České Budějovice se tak opět potvrdilo, že ze společného úsilí mají nakonec všichni užitek a spokojený zákazník je tou největší odměnou jak pro výrobce zemědělské techniky Bednar FMT tak pro obchodního zástupce v dané oblasti. Panu Šmejkalovi děkujeme za trpělivost a vstřícný přistup během zavádění stroje a přejeme mnoho kvalitně zpracovaných hektarů se stroji od naší společnosti.

Také při zpracování kukuřičného strniště odvádí stroj perfektní práci

Také při zpracování kukuřičného strniště odvádí stroj perfektní práci.

Výsledek práce stroje po jednom přejezdu v pšeničném strništi

Výsledek práce stroje po jednom přejezdu v pšeničném strništi.

Petr Bezděkovský
Oblastní zástupce pro jižní a západní Čechy

Galerie

© 1997 BEDNAR • FMT s.r.o. • Dlouhá Ves 188 • 516 01 Rychnov nad Kněžnou – Česká republika