Jaké bylo téma dni poľa?

Hlavním tématem letošního ročníku byla voda v půdě, její dostupnost pro rostliny a hospodaření s vodou v půdě. V posledních letech je toto téma mezi zemědělci stále více a více diskutovanější.

Během návštěvy na této akci jsme měli možnost hovořit s farmáři z oblasti Žitného ostrova. „U nás napršalo naposledy na Veľkú noc. Od tej doby nič. Je to katastrofa“, potvrzuje aktuálnost témat jeden z farmářů a dodává: „Hľadáme nové cesty a spôsoby spracovania pôdy, aby sme dosiahli čo najlepšie výsledky aj v takto nepriaznivých klimatických podmienkach.“ 

Předseťový kompaktor SWIFTER SO 6000 F pro dokonalou přípravu pro setí během jediného přejezdu

TERRALAND DO 5000 připravený pro praktickou ukázku při práci

Co si BEDNAR FMT připravil pro návštěvníky?

Stroje společnosti BEDNAR FMT se účastní této akci pravidelně. K vidění byly na výstavní ploše společnosti Agroservis spol. s.r.o. Ten je dovozcem techniky BEDNAR pro Slovenskou republiku.

Stacionárně byly vystaveny tažené polní brány STIEGEL-PRO PE 12000. Ty jsou určené pro rovnoměrné rozvláčení špatně rozdrcené slámy po sklizni a k mělkému zapravení výdrolu do půdy. Dále byly představeny stroje pro zonální aplikaci průmyslových hnojiv do půdy, TERRALAND TN 3000 HD7R a aplikační zásobníky na hnojivo. Konkrétně nový tažený zásobník Ferticart FC 3500, nesený zásobník FERTI-BOX FB 1500 TN a FERTI-BOX FB 3000.  Dále předseťový kompaktor SWIFTER SO 6000 F.  Posledním stacionárně vystaveným strojem byl meziřádkový kypřič ROW-MASTER RN 6000 S.

SWIFTERDISC XO 6000 F určený pro kvalitní rychlou podmítku při praktické ukázce

Secí stroj OMEGA OO 4000 L převádí precizní předseťovou přípravu a přesné uložení osiva v celé šířce záběru stroje

Praktické ukázky strojů

Součástí výstavy byly ukázky strojů při práci. Během nich navštívil naši předváděcí plochu předseda vlády SR Peter Pellegriny a aktivně se zapojil. Zúčastnil se jedné z předváděcích jízd s pásovým traktorem JD 9620RX v agregaci s kombinovaným dlátovým pluhem TERRALAND DO 5000. Dalšími prezentovanými stroji v pracovním nasazení byl diskový podmítač SWIFTERDISC XO 6000 F a secí stroj OMEGA OO 4000 L.

Výstavní plocha se stoji BEDNAR FMT společnosti AGROSERVIS

Vystavený tažený zásobník na hnojiva, Ferti-Cart FC 3500

Poděkování

Děkujeme našemu obchodnímu partneru, společnosti AGROSERVIS spol. s.r.o. za perfektní prezentaci techniky BEDNAR na této prestižní akci.

Michal Jurníček, DiS., BEDNAR FMT s.r.o.
michal.jurnicek@bednarfmt.com
Area manager pro Českou a Slovenskou republiku

Galerie