ZIUA CÂMPULUI 2013 ORGANIZATĂ DE STROM-BEDNAR – MISIUNE IMPOSIBILĂ ÎNDEPLINITĂ

Ce-a de-a doua ediție a Zilei Câmpului organizată de către STROM-BEDNAR a avut loc în data de 26 iunie, iar locul tradițional al evenimentului a fost ferma companiei agricole din Sloveč (Cehia). Însă, vremea și ploile torențiale ce au durat mai mult de trei zile au fost potrivnice desfașurarii demonstrațiilor și au trasformat viața locuitorilor din centrul Europei într-un adevarat calvar. Contrar condițiilor care nu fost prielnice evenimentului, ne-am strâns împreună cu toți participanții în cortul încălzit ce a acoperit o suprafață de 600 m2, ce a fost echipat atât cu podea solidă cât și cu ecrane ce au prezentat programele pregătite, în cazul în care vremea nu era adecvată…

Ce-a de-a doua ediție a Zilei Câmpului organizată de către STROM-BEDNAR a avut loc în data de 26 iunie, iar locul tradițional al evenimentului a fost ferma companiei agricole din Sloveč (Cehia). Însă, vremea și ploile torențiale ce au durat mai mult de trei zile au fost potrivnice desfașurarii demonstrațiilor și au trasformat viața locuitorilor din centrul Europei într-un adevarat calvar. Contrar condițiilor care nu fost prielnice evenimentului, ne-am strâns împreună cu toți participanții în cortul încălzit ce a acoperit o suprafață de 600 m2, ce a fost echipat atât cu podea solidă cât și cu ecrane ce au prezentat programele pregătite, în cazul în care vremea nu era adecvată. Chiar dacă părea ca vom avea nevoie de bărci pentru a ajunge în Sloveč, am fost plăcut surprinși de faptul că nu mai puțin de 700 de fermieri au venit la eveniment. Suntem recunoscători celor care au înfruntat condițiile meteorologic și au venit într-un număr atât de mare!

Misiune Imposibilă Îndeplinită

Chiar dacă în dimineața zilei de 26 ploile au fost mai intense, cortul s-a umplut într-un timp foarte scurt. O mare parte a programului ințial a fost mutat în cort, unde am putut prezenta vizitatorilor obiectivele realizate, prin intermediul scenei și al ecranului. Fermierii au fost primiți oficial de către proprietarul companiei BEDNAR FMT s.r.o., Ladislav Bednář și de către fiul acestuia, Jan Bednář. Introducerea a fost urmată de prezentarea tehnicii STROM-BEDAR. Prezentarea a fost ținută de David Ryčl – directorul de vânzări al companiei – și acompaniată de demonstrațiile video. În comfortul oferit de către cortul încălzit, oaspeții din toată lumea (chiar și din Noua Zeelandă) au asistat la un program interesant și informativ, acompaniat de mâncare bună și băuturi.

Ziua Câmpului a fost deschisă prin discursul proprietarului companiei, dl. Ladislav Bednář.Programul dimineții a fost ținut în cortul încălzit, unde ecranul mare a prezentat produsele noi.

 

 

 

 

Consultanță specializată pentru utilajele STROM-BEfost ținut în cortul încălzit, unde ecranul mare a prezentat produsele noi.DNAR

Întregul portofoliu de produse STROM-BEDNAR a fost prezentat în ferma companiei agricole din Sloveč – locul de desfășurare al evenimentului. Grape cu discuri, combinatoare, cultivatoare universale, scarificatoare, tocătoare și semi-remorci au umplut de culoare centrul fermei. Atât noutățile anului 2013 cât și o parte din utilajele pe care le-am pregătit pentru anul 2014 – de exemplu semi-remorca WAGON cu ax tridem, sau combinatorul inovativ de 8 metri SWIFTER SO_F, ce a fost lansat cu o nouă construcție semi-purtată (disponibil până în acest moment numai în versiunea tractată SE) au captat toată atenția oaspeților. Echipa noastră de profesioniști care a prezentat utilajele și care dispune de o vastă experiență practică a fost disponibilă în permanență și a raspuns întrebărilor fermierilor pe parcursul întregii zile. Nici în acest caz ploia nu a constituit un impediment, fermierii petrecând minute în șir lângă utilaje și propunând soluții tehnice intresante. În jurul prânzului, intensitatea ploii s-a diminuat și am putut parcurge un tur complet al utilajelor alături de echipa BEDNAR FMT.

Chiar dacă vremea nu a permis demonstrațiile în câmp, utilajele au putut fi observate în interiorul fermei companiei agricole din Sloveč.Prezentare oficială a semi-remorcii Wagon WG 27000 cu ax tridem (o premieră pentru anul 2014).

 

 

 

 

Success general în ploaie

Contrar vremii nefavorabile, Ziua Câmpului STROM-BEDNAR a constituit un spectacol desăvârșit, cu atmosferă excelentă, lăudat de către participanți, ce au fost impresionați de pregătirile efectuate pentru a compensa cu starea vremii.
În încheiere, am dori să mulțumim tuturor participanților care au înfruntat vremea extremă și au venit să vadă tehnologie agricolă de calitate premium.

 

Vremea dificilă nu a descurajat vizitatorii, fermieri de toate vârstele participând la eveniment.Utilajele STROM-BEDNAR prezentate de către Ing. David Ryčl, manager-ul de vânzări, au atras un grup mare de vizitatori.

 

Ce-a de-a doua ediție a Zilei Câmpului organizată de către STROM-BEDNAR a avut loc în data de 26 iunie, iar locul tradițional al evenimentului a fost ferma companiei agricole din Sloveč (Cehia). Însă, vremea și ploile torențiale ce au durat mai mult de trei zile au fost potrivnice desfașurarii demonstrațiilor și au trasformat viața locuitorilor din centrul Europei într-un adevarat calvar. Contrar condițiilor care nu fost prielnice evenimentului, ne-am strâns împreună cu toți participanții în cortul încălzit ce a acoperit o suprafață de 600 m2, ce a fost echipat atât cu podea solidă cât și cu ecrane ce au prezentat programele pregătite, în cazul în care vremea nu era adecvată. Chiar dacă părea ca vom avea nevoie de bărci pentru a ajunge în Sloveč, am fost plăcut surprinși de faptul că nu mai puțin de 700 de fermieri au venit la eveniment. Suntem recunoscători celor care au înfruntat condițiile meteorologic și au venit într-un număr atât de mare!

Misiune Imposibilă Îndeplinită

Chiar dacă în dimineața zilei de 26 ploile au fost mai intense, cortul s-a umplut într-un timp foarte scurt. O mare parte a programului ințial a fost mutat în cort, unde am putut prezenta vizitatorilor obiectivele realizate, prin intermediul scenei și al ecranului. Fermierii au fost primiți oficial de către proprietarul companiei BEDNAR FMT s.r.o., Ladislav Bednář și de către fiul acestuia, Jan Bednář. Introducerea a fost urmată de prezentarea tehnicii STROM-BEDAR. Prezentarea a fost ținută de David Ryčl – directorul de vânzări al companiei – și acompaniată de demonstrațiile video. În comfortul oferit de către cortul încălzit, oaspeții din toată lumea (chiar și din Noua Zeelandă) au asistat la un program interesant și informativ, acompaniat de mâncare bună și băuturi.

  
 Ziua Câmpului a fost deschisă prin discursul proprietarului companiei, dl. Ladislav Bednář. Programul dimineții a fost ținut în cortul încălzit, unde ecranul mare a prezentat produsele noi.

 

Consultanță specializată pentru utilajele STROM-BEfost ținut în cortul încălzit, unde ecranul mare a prezentat produsele noi.DNAR

 

Întregul portofoliu de produse STROM-BEDNAR a fost prezentat în ferma companiei agricole din Sloveč – locul de desfășurare al evenimentului. Grape cu discuri, combinatoare, cultivatoare universale, scarificatoare, tocătoare și semi-remorci au umplut de culoare centrul fermei. Atât noutățile anului 2013 cât și o parte din utilajele pe care le-am pregătit pentru anul 2014 – de exemplu semi-remorca WAGON cu ax tridem, sau combinatorul inovativ de 8 metri SWIFTER SO_F, ce a fost lansat cu o nouă construcție semi-purtată (disponibil până în acest moment numai în versiunea tractată SE) au captat toată atenția oaspeților. Echipa noastră de profesioniști care a prezentat utilajele și care dispune de o vastă experiență practică a fost disponibilă în permanență și a raspuns întrebărilor fermierilor pe parcursul întregii zile. Nici în acest caz ploia nu a constituit un impediment, fermierii petrecând minute în șir lângă utilaje și propunând soluții tehnice intresante. În jurul prânzului, intensitatea ploii s-a diminuat și am putut parcurge un tur complet al utilajelor alături de echipa BEDNAR FMT.

  
 Chiar dacă vremea nu a permis demonstrațiile în câmp, utilajele au putut fi observate în interiorul fermei companiei agricole din Sloveč. Prezentare oficială a semi-remorcii Wagon WG 27000 cu ax tridem (o premieră pentru anul 2014).

Success general în ploaie

 

Contrar vremii nefavorabile, Ziua Câmpului STROM-BEDNAR a constituit un spectacol desăvârșit, cu atmosferă excelentă, lăudat de către participanți, ce au fost impresionați de pregătirile efectuate pentru a compensa cu starea vremii.
În încheiere, am dori să mulțumim tuturor participanților care au înfruntat vremea extremă și au venit să vadă tehnologie agricolă de calitate premium.

  
 Vremea dificilă nu a descurajat vizitatorii, fermieri de toate vârstele participând la eveniment. Utilajele STROM-BEDNAR prezentate de către Ing. David Ryčl, manager-ul de vânzări, au atras un grup mare de vizitatori.

 

 

 

 

Știri

Caută

Utilajul meu BEDNAR

Descarcă

Despre noi