OMEGA OO_FL

secí stroj

OMEGA OO 4000 FL je odlehčená verze univerzálního secího stroje umožňující výsev různých typů plodin a aplikaci hnojiv s velkou variací výsevku o pracovním záběru 4 m. Tím společnost BEDNAR rozšiřuje pracovní záběry secích strojů OMEGA OO_FL a reaguje tak na velkou poptávku menších zemědělských podniků po variabilním secím stroji, který mimo standartní možnosti umožní založení různých kombinací plodin v jednom přejezdu.

Secí stroje OMEGA OO_FL o záběru 4 m jsou vybaveny zásobníkem o objemu 4000 l s poměrem dělení 50:50. Díky přetlakovým zásobníkům je zaručeno přesné dávkování i velkých množství hnojiv.Secí stroj lze vybavit výsevní jednotkou ALFA nebo propojit se zásobníky na hnojivo FERTIBOX v čelním i zadním provedení.

Velkou výhodou secího stroje je zajištění držení stopy za traktorem pomocí uložení diskových sekcí do X. Disky mají průměr 460 mm, což vede k vyšším obvodovým rychlostem, které mají pozitivní vliv na kvalitu předseťové přípravy. Dále je secí stroj vybaven dvoudiskovými přihnojovacími botkami, pneumatikovým pěchem a dvoudiskovou výsevní botkou uloženou na paralelogramu (PSP system). Stroj lze dovybavit velkým množstvím volitelné výbavy, např. předním Frontpackem a předním Crushbarem.

Nový secí stroj OMEGA OO_FL má možnost ukládání osiva do meziřádku mezi osivo nebo společně s osivem

Nový secí stroj OMEGA OO_FL má možnost ukládání osiva do meziřádku mezi osivo nebo společně s osivem

Přesné ukládání osiva do identické hloubky v celé šířce záběru stroje díky PSP systému

Přesné ukládání osiva do identické hloubky v celé šířce záběru stroje díky PSP systému

Kalibrace a potenciální vyprazdňování zásobníků je pohodlné díky umístění v zadní části secího stroje. Ovládání secího stroje je jednoduché a intuitivní. Dávkovací systém je plně elektronicky řízen a pracuje na bázi systému ISOBUS, obdobně jako u předchozích verzí secích strojů OMEGA.

Inovovaný elektronický řídicí systém nově umožňuje obsluze z kabiny traktoru snadno ovládat nastavení stroje (hloubku disků, přední smyk, zadní příslušenství, hloubku setí, přítlak secích botek). Nově také software podporuje funkce Section-Control (až dvě sekce) a Multi-Control (variabilní dávkování až ze dvou výsevních ústrojí). Na secím stroji lze zvolit meziřádkovou vzdálenost secích botek 12,5 cm nebo 16,5 cm.

Secí stroj OMEGA OO_FL je vhodný pro setí jak v systémech konvenční technologie (orba), tak v systémech minimalizačních. Hnojivo lze aplikovat do meziřádku mezi osivo, na povrch nebo společně s osivem. Díky PSP systému ukládají dvoudiskové diskové secí botky osivo do identické hloubky v celé šířce stroje a dokonale kopírují terénní nerovnosti v podélném i příčném směru.

Snadným nastavením je umožněno ukládání osiva do různých hloubek při jednom přejezdu, čehož je v praxi využito při zakládání porostů s pomocnou plodinou nebo různých kombinací plodin pro pícninářské využití.

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás