FENIX FO

UNIVERZÁLNÍ KYPŘIČ

Nový polonesený univerzální kypřič FENIX FO je zkonstruován jako 3řadý s integrovanou nápravou. Toto uložení nápravy významně snižuje poloměr otáčení na souvratích. Další výhodou je umístění poslední řady radlic do jedné linie. To zajišťuje rovnoměrné rozmístění materiálu již před zadním utužovacím pěchem. Díky této koncepci stroj vyhoví i těm nejnáročnější zákazníkům.

Stroj posiluje trakci traktoru díky hydraulickému válci s akumulátorem na oji. S tímto provedením je možné FENIX FO agregovat i s traktory nižší výkonové třídy a stále bude dosaženo výborné kvality práce s mísením.

Dále je stroj vybaven předními dvojitými, hydraulicky ovládanými koly, které zajišťují stabilitu bočních rámů. Následují dle konfigurace stroje 3 nebo 4 řady radlic s neměnnou geometrií každé slupice uložené na individuálním horizontálním non-stop jištění. Takto navržené slupice zajišťují snadné vnikání do půdy a snadno pracují i v těžkých půdách.

FENIX FO je za radlicemi vybaven rovnacími deflektory nebo rotačními disky. Ty v kombinaci s páskovým smykem, který je umístěn před zadním pěchem perfektně urovnají povrch pole před jeho zpětným utužením. Utužovací pěchy si zákazník může zvolit dle typu půd na své farmě.

Integrovaná náprava umožňuje rychlé otáčení na souvratích

Integrovaná náprava umožňuje rychlé otáčení na souvratích

3 nebo 4 řady radlic s pevnou geometrií snadno pracují i v extrémních podmínkách

3 nebo 4 řady radlic s pevnou geometrií snadno pracují i v extrémních podmínkách

Univerzální kypřič FENIX FO je vhodný k předseťové přípravě na pozemcích s větším množstvím posklizňových zbytků nebo pro podmítku od 5 cm až po kypření do 35 cm. To vše zvládne i ve vlhčích podmínkách. Zpočátku bude vyráběn ve dvou pracovních záběrech, a to 5 a 6 metrů a první kusy půjde objednat již pro jarní sezonu 2020.

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás