Zpět na novinky

16.
Listopad
2012

Zpracování kukuřičného strniště

V pátek 5.10.2012 proběhl na pozemcích Agrodružstva KLAS Kříčen polní den pořádaný našim zástupcem pro východní Čechy firmou TEROP Smiřice. TEROP je firmou, která v regionu Hradce Králové a okolí působí úspěšně již řadu let.

 

 

V pátek 5.10.2012 proběhl na pozemcích Agrodružstva KLAS Kříčen polní den pořádaný našim zástupcem pro východní Čechy firmou TEROP Smiřice. TEROP je firmou, která v regionu Hradce Králové a okolí působí úspěšně již řadu let.

 

 

Stroje STROM BEDNAR jsou v regionu úspěšné

Východní Čechy vždy patřily mezi domovské regiony naší značky. Rodina majitele pochází z podhůří Orlických hor, vesnice Slatiny nad Zdobnicí (okresu Rychnov nad Kněžnou). „Poslední 3roky dosahujeme výrazného nárůstu prodeje strojů STROM (BEDNAR). Od doby, co se výrobce rozhodl postavit výrobní závod v Rychnově, se výrazně zvýšilo povědomí o značce v našem kraji. Navíc dobrému jménu přispěl i posun v konstrukci, kvalitě zpracování strojů, poskytovaným službám a celkovému zázemí firmy STROM Export dnes BEDNAR, které je dnes na vysoké úrovni. Letošní prodej je pro nás úspěchem, ale ne překvapením. Myslím, že zákazníci vidí sami co se u firmy děje, kam směřuje. Jsem rád, že se nám společně tak zadařilo“, říká vedoucí prodeje firmy Terop Smiřice p.Bronislav Volráb

 

  
 Na polní den dorazilo velké množství zemědělců z okolí.  Polní předvádění v KLAS Křičeň.

 

Atlas AM 12000, výkon na poli

 

Jako první z našich stojů začal pracovat diskový podmítač Atlas AM 12000 o pracovním záběru 12m. Tento stroj si v Křični zakoupili v letním období po předchozím testování. Atlas AM 12000 s disky o průměru 620x6mm je schopný dělat vysoké denní výkony, přitom pracovní hloubka je větší (první přejezd 12-18cm, v závislosti na podmínkách) než u dnes standardních lehkých, krátkých diskových podmítačů. Kvalita práci stroje na poli mluvila za sebe, podmítnutý pozemek a kvalitní zamíchání kukuřičné mulče. Navíc transportní šířka do 3m dělá ze stroje na trhu unikát. O nasazení stroje při prvních podmítkách v Agrodružstvu Klas Vás budeme informovat.

 

  
 Předvedení snadného a rychlého rozložení 12m stroje Atlas AM díky systému BAR-LOCK.Dokonalá podmítka Atlasu po zrnové kukuřici pouze po jediném přejezdu.

 

Terraland TO s Cutterpackem

 

Další předváděnou soupravou byl dlátový pluh Terraland TO 6000 spojený s Cutterpack pěchem, což je novinka pro rok 2013 (o této novince Vás budeme dále informovat). Již první odpracované metry ukázaly, proč je Terraland tak poptávaným zbožím. Navíc sám majitel stroje p.Červený z Farmy Srch sděloval účastníkům akce, proč se rozhodl pro tento stroj oproti konkurenčnímu stroji. Slova p.Červeného navíc podpořili pracovníci družstva Klas Křičen, kteří stroj rovněž testovali a následně zakoupili. Není nic lepšího než spokojený zákazník. Právě p.Červený byl tím, kdo nám pomáhal s vývojem pěchu Cutterpack. Na strništi v Křični bylo vidět jak Cutterpack „zjemní“ finální strukturu půdy.

  
 Terraland TO 6000 s Cutterpackem. Cutterpack je tvořen 2řadami coulterů se samočištěním – pole je rovné a bez hrud.

 

FENIX FO, novinka 2013

 

Posledním předváděným strojem byl univerzální kypřič Fenix FO, novinka naší firmy pro nadcházející rok. Tento stroj má nápravu umístěnou mezi radlicemi, což mu umožňuje pracovat i ve velmi vlhkých podmínkách bez zadního pěchu. Hlavními výhodami stroje jsou kompaktnost (délka pouze 7.9m), obratnost na souvratích díky umístění nápravy mezi radlicemi (kratší poloměr otáčení), vysoká průchodnost (rozteč mezi radlicemi 31 a „prostornému“ uložení transportních kol) v komplikovaných podmínkách. Fenix pracoval v Kříčni jak na strništi, tak i po podmítce. Na vlhkém mulči byl problém s velkým prokluzem tažného prostředku, ale v podmítce předvedl Fenix velmi kvalitní práci.

 

  
 Fenix při práci na první podmítce. Skupina farmářů z okolí Hradce Králové a Pardubic hodnotí práci strojů.

 

 

Ing. Jan Bednář
tel.: +420-602-345-614
email: bednarj@stromc.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás