Zpět na novinky

09.
Listopad
2011

Zkušenosti po první sezoně s novým Atlasem

Ve společnosti TEAM v.o.s sídlící v obci Černuc nedaleko Velvar se rozhodli pro nákup našeho nového diskového podmítače STROM ATLAS AO. Podmítač byl dodán v polovině letní sezony a ihned byl zapojen do prvních podmítek. Dojmy z jeho práce po zpracování strniště po obilovinách byl…

Ve společnosti TEAM v.o.s sídlící v obci Černuc nedaleko Velvar se rozhodli pro nákup našeho nového diskového podmítače STROM ATLAS AO. Podmítač byl dodán v polovině letní sezony a ihned byl zapojen do prvních podmítek. Dojmy z jeho práce po zpracování strniště po obilovinách byl víc než dobrý.

Podmítka po hořčici…

    Během naší první návštěvy  pracoval podmítač ATLAS AO o záběru 5 metrů na strništi po hořčici. Výsledek práce za strojem byl viditelný na první pohled – rostlinné zbytky byly výborně promíchány a zapraveny. Hloubka zpracování byla nastavena na 10 cm, při této hloubce zpracování se pracovní rychlost za traktorem o výkonu 200 koní pohybovala okolo 12 km/h.

Strniště hořčice po první podmítce ATLASem.Obsluha p. František Holota je s prací ATLASu spokojen.
Výsledek podmítky po kukuřici změnil plány…
   Druhá naše návštěva ve společnosti pana Tymicha byla na podzim po sklizni zrnové kukuřice. Po zkušenostech z prací stroje se pan Tymich se rozhodl ještě ATLAS dovybavit podpěrnými koly pro lepší/ konstantní hloubku zpracování. Při naší návštěvě chtěl původně pozemek po kukuřici pouze jednou podmítnou a následně zorat. Na pozemku jsme vyzkoušeli dvě podmítky ATLASem a výsledek byl takový, že majitel změnil plán a nechal pozemek dvakrát podmítnou a přes zimní období nechat po dvou atlasových přejezdech.
STROM ATLAS AO 5000 na poli zrnové kukuřice, výnos 9t/haDruhá podmítka a před zimou je hotovo

Diskování až do 18 cm…

   Nový diskový podmítač STROM je osazený vykrajovanými disky o průměru 620x6mm ve tvaru komoleného kužele. Díky jejich velikosti a agresivnímu postavení vůči půdě jsou nové diskové podmítače ATLAS schopné krájet velké množství rostlinných zbytků a bez větších problémů hmotu velmi intenzivně zapravit. Kvalitě celé pracovní operace napomáhá také robustnost stroje, která je významným parametrem zejména v případě požadavku na hlubší diskování. U nových diskových podmítačů řady ATLAS je toto diskování možné provádět do hloubky až 18 cm.

 

Díky vysoké hmotnosti na disk zpracuje ATLAS i velké množství rostlinných zbytků. Intenzivní mísící efekt dosáhnete orebním úhlem disků, pracovní rychlostí a váhou stroje.

Dobré zkušenosti s pěchem V-ring…
   Intenzita míchání se zlepšuje zvýšenou pracovní rychlostí, která se na mírně stoupajícím pozemku směrem „do kopce“ pohybovala okolo 12km/hod, „z kopce“ pak 14km/hod. Atlas byl agregován s traktorem JD 8120 o výkonu 200koní. Vlhkost půdy a svrchního kukuřičného mulče byla na svém limitu. ATLAS pracující na farmě TEAM je osazen zadním V-ring pěchem, který vyniká svojí univerzálností. I přes panující vlhké podmínky se pěch nezalepoval a plnil svou práci, přesto by k jeho zalepení při větším vlhku zřejmě docházelo. Nicméně zkušenosti s V-ringem z posledních 2 let říkají, že poměrem cena/kvalita práce je tento pěch nejfrekventovanější volbou. 

V-ring pěch o hmotnosti 150 Kg/m je ideálním řešením do věšiny půd. Podmínky při podmítání po zrnové kukuřici.

Ing. David Ryčl

 

 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás