Menu
×
Co hledáte?
AKTUALITY - NOVINKY

ZAS Bečváry a.s. rozšířila strojový park o ATLAS AE 12 400 PROFI

Poslední novinkou, která obohatila strojový park zemědělské společnosti v Bečvárech, je tažený širokozáběrový diskový podmítač krátké koncepce, který je určený k obrovským denním výkonům. Jak se jim s novým strojem pracuje, si přečtěte v naší reportáži.

Obsluha stroje p. Kubíček

ATLAS AE 12400 PROFI je agregován s traktorem CASE o tažné síle 670 koní

Představení podniku ZAS Bečváry

Akciová společnost ZAS Bečváry hospodaří na celkové výměře 4 400 ha zemědělské půdy. V rostlinné výrobě se zaměřují především na pěstovaní obilnin, ozimé řepky, kukuřice a cukrové řepy. Podnik se kromě rostlinné výroby zabývá také živočišnou výrobou. Ta čítá kolem 600 ks krav. Dále disponuje bioplynovou stanicí a poskytuje služby v rostlinné výrobě pro okolní podniky.

Jeden z prvních diskových podmítačů SWIFTERDISC XE 12000

Diskový podmítač ATLAS AO 6000 s bývalým názvem společnosti Strom export

Ve společnosti mají již 8 strojů BEDNAR

Kromě nově zakoupeného diskového podmítače ATLAS AE 12 400 PROFI využívají také starší ATLAS AO 6000 a SWIFTERDISC XE 12 000. Dále v podniku pracují s dlátovým pluhem TERRALAND TO 6000, předseťovým kompaktorem SWIFTER SE 12 000, mulčovačem MULCHER MM 7000, zásobníkem na hnojivo FERTI-BOX FB 3000 a secím strojem OMEGA OO 6000L. Výkonná technika BEDNAR v agregaci s traktory CASE IH umožňuje ZAS Bečváry a. s. zvládat včas agrotechnické termíny všech polních prací a zároveň zvyšovat produktivitu práce na celé výměře.

Jak se jim s novým diskovým podmítačem ATLAS AE_PROFI pracuje?

Soupravu jsme v době naší návštěvy zastihli 30 km od Bečvár u malé obce Hradec. Tam společnost obdělává přibližně 600 ha a obsluha stroje pan Zdeněk Kubíček se s námi podělil o své zkušenosti se strojem: „Nejenže podmítač na poli neujíždí do stran, ale i při přepravě na velké vzdálenosti drží za traktorem stopu. Hrozně se mi líbí, že jedním tlačítkem na terminálu podmítač rozložím z přepravní polohy do pracovní a naopak.“ Automatické rozkládání, skládání a nastavení stroje je umožněno díky elektrohydraulickému ovládání stroje (Load Sensing).

Na terminálu jsou přehledně vidět všechny funkce podmítače

ATLAS AE 12400 PROFI slouží k hluboké, rychlé podmítce s možností zapravit velké množstvím posklizňových zbytků

„Podle podmínek se pohybuji rychlostí až 10 km/h a pracovní hloubku mám nastavenou na 10 cm. Při záběru 12,4 metrů jsem schopen udělat kolem 90 až 100 ha. To samozřejmě záleží na velikosti polí a nastavené pracovní hloubce,“ dodává pan Kubíček na závěr naší návštěvy. My jen ještě doplníme, že při naší návštěvě měl stroj zpracovanou plochu přes 800 ha.

Karel Rais, BEDNAR FMT s.r.o. [email protected] Marketingový specialista

Galerie

Nejnovější články

Společnost BEDNAR FMT slaví 25 let
04.
Srpen
2022

Společnost BEDNAR FMT slaví 25 let

V letošním roce dovrší společnost BEDNAR FMT celých 25 let své existence. Rok 2022 je tak pro společnost rokem oslav i nových výzev, kterým musí v této velmi dynamické době neustále čelit. Děkujeme všem našim o...

Přečtěte si více

Video stroje ROW-MASTER RN v agregaci s aplikátorem kejdy HOLMER.
28.
Červenec
2022

Video stroje ROW-MASTER RN v agregaci…

V jedné z letošních reportáží jsme Vám přinesli informace o společnosti Agroslužby Žďár nad Sázavou, která si v letošním roce zakoupila nový meziřádkový kypřič ROW-MASTER RN 6400. Podívejte se na video, jak...

Přečtěte si více

Další články
JOY OF FARMING
#
Shop BEDNAR
#
Posklizňové linky
#
Vyhledejte distributora
#
Objednejte předvádění
#
Dealer Area