Výzva jménem SPARTAN RACE

Devět odvážlivců ze společnosti BEDNAR FMT pokořilo v neděli 24. 6. 2018 extrémní překážkový běh SPARTAN RACE v Koutech nad Desnou. V 8 km závodu SPRINT na ně čekalo 25 překážek a jedna navíc – nepříznivé počasí. O tom, jak vznikla myšlenka postavit se na startovní čáru a o průběhu závodu, se dočtete níže.

Jak vše začalo?

Byla polovina dubna a šla jsem jeden den do kanceláře mistrů montáže. Hned mezi dveřmi jsem uslyšela: „Jedeš s námi na Spartana??“. Bez váhání jsem odpověděla, že jasná věc. V ten moment bylo rozhodnuto. Následně jsme začali řešit, jak dlouhý závod vybereme a zdali stihneme trochu natrénovat.Co je vlastně SPARTAN RACE?

Jedná se o sérii závodů, které se konají na různých místech ve střední Evropě. Každý závod se liší obtížností, délkou, náročností a počtem překážek. Vzhledem k tomu, že se jednalo o náš první závod, tak jsme zvolili základní úroveň obtížnosti, SPRINT.

Závod SPRINT je 8 km dlouhý a musí se na něm zdolat 25 překážek. Překážky jsou povinné. Všichni je musí absolvovat, aby mohli pokračovat v trati. Pokud nějakou překážku závodník neabsolvuje, pak musí udělat 30 tzv. angličáků.Pečlivé přípravy na den „D“

Po dubnové registraci do závodu a zaplacení startovného už nebylo cesty zpět. Všichni jsme začali svou individuální přípravu. Někteří z nás začali pravidelně a intenzivně běhat nebo vyměnili motorový dopravní prostředek do práce za kolo. Jiní zase zvolili silové tréninky.

Další přestali pohlížet na stavbu svého domu a práci v lese jako na úmornou dřinu a někteří jen zvýšili svou denní dávku energetických nápojů a během 14 posledních dní před závodem oprášili svou deset měsíců starou permanentku do posilovny.


Den výzvy a těžké dřiny

V den našeho závodu se po dvou měsících téměř 30° veder radikálně změnilo počasí. Teplota klesla pod 15°. Když jsme v dopoledních hodinách dorazili do místa závodu, tak teploměr ukazoval pouhých 11° a k tomu všemu lilo jako z konve. V podobném duchu počasí vydrželo celý den. Náš závod měl rázem o překážku navíc. Tou bylo právě zmíněné počasí.

Náš tým BEDNAR startoval v rámci kategorie SPRINT v 11:30 společně s dalšími sto padesáti závodníky. Po startovním výstřelu vše začalo. Bylo před námi téměř 2,5hodinové, poměrně fyzicky náročné, zdolávání jedné z jesenických sjezdových tratí. Absolvovali jsme šplhání po laně, nošení dřevěné klády a pytle plného písku na zádech, ručkování, přelézání vysokých zdí, potápění se v jámě plné bahna, běh potokem, plazení se v potoce pod ostnatým drátem a v neposlední řadě i několik angličáků.


Cílem jsme všichni proběhli v časovém rozmezí dvaceti minut. Konkrétně 2h 20 minut – 2h 40 minut. Byli jsme mokří na kost a promrzlí. Zároveň jsme pulzovali adrenalinem a nepopsatelnou euforií a štěstím z úspěšně dokončeného závodu. V celkovém umístění 123 týmů jsme skončili na pěkném 30. místě.

Další závod za účasti BEDNAR týmu se blíží

Během zpáteční cesty ze závodu jsme se všichni spontálně rozhodli, že se v září zúčastníme dalšího závodu ze série SPARTAN RACE. Půjde o závod na Šumavě u přehrady Lipno. Zde se pokusíme pokořit náročnější úroveň SUPER. Ta je dlouhá téměř 15 km, vede náročnějším terénem a je na ní kolem 30 překážek.


Podpora od zaměstnavatele

Po našem rozhodnutí se zúčastnit závodu jsme oslovili našeho zaměstnavatele, společnost BEDNAR FMT, zdali by naši účast finančně nepodpořil. Získali jsme příspěvek na startovné i cestu a obdrželi týmová trika, abychom se lépe v průběhu závodu poznali. Za to patří naše obrovské poděkování.

Adéla Masopustová, BEDNAR FMT s.r.o.
Referentka lakovny

 

 

 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás