Zpět na novinky

11.
Červen
2013

Vlhko a vietor: Poľný deň Dvory nad Žitavou

2. ročník najväčšieho slovenského poľného dňa, sa tento rok nevyhol dlhotrvajúcim zrážkam v strednej Európe. Po vlaňajší poľnom dni, kedy bolo zrážok práve nedostatok a pôda bola priam až prachovitá, sa tento rok dalo povedať, že pôda bola bahnitá až do niekoľko centimetrov. Otvorenie poľných dní sa konalo za účasti prezidenta Slovenskej Republiky I. Gašparoviča a predsedu vlády R. Fica.

2. ročník najväčšieho slovenského poľného dňa,  sa tento rok nevyhol dlhotrvajúcim zrážkam v strednej Európe. Po vlaňajší poľnom dni, kedy bolo zrážok práve nedostatok a pôda bola priam až prachovitá, sa tento rok dalo povedať, že pôda bola bahnitá až do niekoľko centimetrov. Otvorenie poľných dní sa konalo za účasti prezidenta Slovenskej Republiky I. Gašparoviča a predsedu vlády R. Fica.

Poľné pokusy a predvádzanie

Celoslovenské dni poľa v Dvoroch nad Žitavou sa odohrávajú v znamení poľných pestovateľských pokusov, ktorých nebolo málo. Veľmi pekné porasty pripravené od osivárov si zaslúžili pozornosť od prítomnej verejnosti. K videniu boli najmä tradične pestované poľnohospodárske plodiny.
Popri poľných pokusoch boli pripravené pôdo-spracujúce stroje na predvádzanie, avšak výdatné dažde s podmáčanými pôdami neumožnili praktické ukážky žiadnemu z vystavovateľov techniky. Od STROM-BEDNAR boli pripravené na praktickú ukážku dva stoje a to: TN 3000 D9R PROFI – dlátový pluh s cutter sekciou a ATLAS AO 5000 – ťažký diskový podmietač do kukurice.

Bahnité podmienky nedovoľovali vystavovateľom ukázať kvality svojich strojov.

 Z pokusov boli k videniu rôzne odrody jačmeňov, repky, pšenice, triticale.

Stánok v žlto-čiernej farbe už tradične v kombinácii so zelenou s výhradným distribútorom Agroservisom Komárno a Agrokom Plus Prešov.

Záujem o diskové podmietače rastie a to najmä o predstavenú novinku SWIFTERDISC XO 5000F a ATLAS AO vystavený v 5m zábere. Ďalšou novinkou bol vystavený dvojitý valec PT 6000, ktorý je pripojiteľný k Terralandom typu TO. PT je však možné používať aj samostatne, ako presovací valec do suchých podmienok, pre zmienenie úniku vlahy z pôdy a tak zachovanie dostatočnej vlhkosti pre rast rastlín. Zvyšné vystavované stroje boli: TO 5000, MZ 4500, SE 10000 a SO 8000F.
Plocha s vystavenými novinkami STROM-BEDNAR prilákala pozornosť prezidenta SR, ktorý prejavil záujem o vysvetlenie rôznych spôsobov spracovania ornej pôdy.
Zákazníkov stále osvedčené kompaktory lákajú: „Výborná vec tento 8 metrový záber sklápaný do hora, je vidieť zjednodušenie rámu oproti verzii sklápanej dopredu“, komentuje zákazník SWIFTER SO 8000F.

Otvorenie  výstavy prezidentom SR I.Gašparovičom zaujalo verejnosť, najmä z poľnohospodárskeho odvetvia. Klasický typ Terralandu v 5 metrovej sklopnej verzii.

Juraj Školka
Area manager Slovakia
Mob.: +420 725 878 625

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás