Zpět na novinky

20.
Září
2011

Úspěšný Polní den Kámen 2011

I přes nepřízeň počasí se v minulém týdnu uskutečnil polní den v Kámeni u Pelhřimova. Každoroční akce pořádaná vydavatelstvím Profi Press a VOD Kámen byla tentokrát rozložena do tří dní, a to od úterý 6. do čtvrtka 8. září s každým dnem zaměřeným na aktivní předvádění určité techniky.

I přes nepřízeň počasí se v minulém týdnu uskutečnil polní den v Kámeni u Pelhřimova. Každoroční akce pořádaná vydavatelstvím Profi Press a VOD Kámen byla tentokrát rozložena do tří dní, a to od úterý 6. do čtvrtka 8. září s každým dnem zaměřeným na aktivní předvádění určité techniky.

Téměř 6000m2
Náš stánek spolu s výstavní plochou byl situován na předváděcí ploše skupiny STROM Centrum o velikosti 3400m2. Na té byly k vidění nejmodernější stroje John Deere a STROM. Na naší ploše o velikosti téměř 1000m2 jste mohli vidět stroje z celého našeho výrobního programu. K vidění byly naše tradiční stroje, jakými jsou Mulcher, Swifter, Ecoland, Terraland nebo Wagon, ale i novinka pro rok 2012 – Atlas AO. Jedná se o kompaktní diskový podmítač s disky o průměru 620x6mm, který má za cíl maximalizovat promíchání zeminy s velkým množstvím rostlinných zbytků. Tento stroj má již za sebou několik tisíců odpracovaných hektarů.
Výstavní plochu doplňovala předváděcí plocha E o velikosti 5000m2, která byla připravena pro předvedení vystavených strojů kdykoli, kdy o to někdo projevil zájem. Nakonec se tak ukázal univerzální kypřič Ecoland EN a dlátový pluh Terraland z vysokopevnostní oceli. A ihned po předvedení si několik farmářů rozhodlo stroj zakoupit.

 

  Cestu k našemu stánku si našlo stovky farmářů.
 
Návštěvníci měli také možnost vidět nový diskový podmítač krétké koncepce ATLAS AO – novinku pro rok 2012.
Úterý – ukázal se Wagon…
…bylo ve znamení sklizně brambor, lupiny, pšenice a představení postřikovačů. Do aktivní ukázky tedy zasáhl první z našich předváděných stojů – návěs Wagon 21000, který má svého spokojeného majitele v Klenovicích na Hané. Ve spojení s traktorem John Deere 7930 vytvořil soupravu pro odvoz  pšenice sklízené mlátičkami John Deere z plochy C. Celý předváděcí den doprovázelo příjemné počasí a návštěvníci mohli využít zajímavých zpestření celého předvádění v podobě letu helikoptérou, jízdou ve vznášedle nebo návštěvu expozice historické techniky.
Jednoduchý kompaktní návěs Wagon ukázal během tří dnů svou univerzálnost. Jeden z výstavních exponátů z expozice historické techniky.

Středa – největší návštěvnost…
O praktické předvádění půdozpracující techniky byl ze strany zemědělců a veřejnosti největší zájem, a to i přes zataženou oblohu s přeháňkami. V rámci programu jsme předvedli dlátový pluh Terraland TN 3000M a polonesený dlátový kypřič Ecoland (s odnímatelnou ojí) v provedení EN 3500RT, který zapůjčil pro polní den pan Bc. Lukáš Voříšek ze Zlonic u Loun.
Při zpracování kukuřice se opět předvedl návěs Wagon, který tak dokazoval univerzální využití odvozem siláže od řezačky John Deere 7350.

  

Univerzální kypřič EcolandEN byl osazen dláty s odhrnovačkou a křídly, díky čemuž vyvolal skutečně vysoký mísící efekt.Během středy se také představil dlátový pluh Terraland z vysokopevnostní oceli Alform..

Celková spokojenost a obchodní úspěch Celou akci uzavřel čtvrtek tak nepříznivým počasím, že byl celý program předvádění aplikační techniky zrušen. I přesto na nás udělala celá akce velmi dobrý dojem. Náš stánek navštívily stovky farmářů a během akce si 2 stroje našli nové spokojené majitele a několik dalších si zakoupení předjednalo. Přejeme hodně úspěchů pro Polní den Kámen i do dalších let.

Ing. David Pokorný

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás