Zpět na novinky

30.
Srpen
2010

TERRALAND TOUR pokračuje – Rajčany

Již v našich minulých reportážích jsme Vás informovali o předváděcí akci našeho stroje TERRALAND s názvem TERRALAND TOUR, která probíhá na Slovensku. Tento stroj označovaný jako dlátový pluh převedl již po několikáté své schopnosti v rámci svého předvádění na území Slovenska. Tentokrát ve čtvrtek 29.7. pokračovala slovenská Terraland tour v Rajčanech,…

Již v našich minulých reportážích jsme Vás informovali o předváděcí akci dlátového pluhu TERRALAND s názvem TERRALAND TOUR, která probíhá na  území Slovensku. Tento stroj převedl již po několikáté  své schopnosti v rámci svého předvádění  na území Slovenska. Tentokrát ve čtvrtek 29.7. pokračovala slovenská Terraland tour v Rajčanech, kde jsme dlátový pluh Terraland TN předvedli díky našemo obchodnímu zástupci firmě Wood s.r.o. z nedaleké Radošiny. Stroj jsme předváděli na pozemku s vysokým utužením po těžké mechanizaci. Na pozemku do nedávné doby stála ještě voda z jarních záplav.

Práce Terralandu bez skýv a v hloubce 50 cm.

Zemědělci z okolí Topolčan sledují dlátový pluh v akci.


Obnovíte půdní mikroklima i v extrémních půdách

Místní zemědělci, chtěli stroj zkusit na extrémní půdě. Poté co dlátový pluh Terraland přejel a zamíchal půdu byl cítit pach zkažené vody, právě z dlouho trvajícího zaplavení. Mechanizátor PD Chynorany řekl: „To je to co tam půda potřebuje , aby se po té katastrofě vzpamatovala a obnovilo se přirozené půdní mikroklima“. Na utuženém pozemku jsme dlátovým pluhem pracovali v hloubce 40cm a traktor JD 8520 stroj táhnul bez problému v rychlosti 11km/hod. Na vyžádání přizvaných mechanizátorů a agronomů z blízkého okolí jsme stroj pustili do 50cm. Traktor na se na uježděném pozemku dostal s dlátovým pluhem až na rychlost 7km/hod, ale dalo mu to hodně práce. Změna pracovní hloubky o dalších 10cm byla již velmi znát. Pro zpracování této půdy do hloubky 60cm by byl nutný výkonnější tažný prostředek.

Zpracování lucerky na přání zemědělců

Zemědělci, chtěli podobně jako ti v Bánovcích nad Bebravou vydět zaklopení rostlinných zbytků. Proto jsme Terraland poslali na pole s lucerkou, aby předvedl co dovede. Tato operace by se v místním podniku jinak nikdy neudála, protože PD Chynorany mají velký zástav dojnic. Nicméně jako ukázka zamíchání vysokého a hustého porostu byla lucerka ideální. A jak jsme již zvyklí, tak si stroj poradil s hustým porostem podobně jako v Bánovcích, tedy velmi dobře. Ne nadarmo má stroj označení dlátový pluh. Ve skutečnosti v mnoha parametrech klasický pluh výrazně převyšuje. Zaklopení rostlinných zbytků bylo o trochu slabší, než by bylo klasickým pluhem, ale pracovní hloubka se při srovnatelné spotřebě paliva pohybovala kolem 45cm. A to nemluvě o výrazněn vyšší pracovní rychlosti stroje a nižší pořizovací ceně.

Pokračujeme dál – možná právě u Vás

Po další z mnoha zasávek bude TERRALAND TOUR pokračovat i nadále a samozřejmě, že Vás o nich budeme ii nadále nformovat. Pokud chcete , aby se Vaše farma stala další z řady zastávek TERRALANDu, kontaktujte naše obchodní zástupce z obchodní sítě STROM pro Slovenskou republiku.

 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás