Zpět na novinky

31.
Srpen
2015

Terraland Profi v suchu a s přehledem

Letošní suché léto nadělalo vrásky mnohým zemědělcům, už při sklizni, natož po ní. Mnozí si dávali otázky typu „Co teď s tím? Podmítač nejde do země, pluhem děláme obří hrudy, které ničím nerozbijeme!“, několik z nich našlo odpověď právě v dlátovém pluhu Terraland Profi.

Terraland Profi je nesený dlátový pluh skládající se ze dvou řad radlic s křídly pro hluboké intenzivní kypření s promícháním rostlinných zbytků, hrotových tandemových válců pro hrubé rozdrobení hrud a dvouřadých Cutter disků pro jemné nadrcení a urovnání.


Hned první farma Zbirožská a.s., kam jsme Terraland přijeli předvést, ho hned objednala a stroj intenzivně používá. A i přes to, že již vlastní stroj podobné lehčí koncepce konkurenčního výrobce bez hydraulického jištění, které se po pár minutách práce v této lokalitě ukázalo jako zcela nepoužitelné.


Druhá naše zastávka byla v akciové společnosti Příkosická zemědělská, nedaleko Rokycan a i tam již stroj pracuje. Prioritou společnosti v rostlinné výrobě je výroba obilovin, řepky, pícnin a kukuřice. Rozhodujícím výrobním programem v živočišné výrobě je chov skotu s produkcímléka a hovězího masa, chovných jalovic a plemenných býčků.


„Toto je přesně stroj, který tady potřebujeme. Práce stroje je naprosto výborná i přes sucho jaké tu je, pluhem v tuto chvíli nelze jet, jde strašně těžko, dělá ohromné hrudy, nafta teče proudem, a to nemluvě o opotřebitelných dílech. Když vidím s jakým výsledkem a jakou rychlostí a v jaké hloubce jede s tímto Terralandem, je to naprosto o jiných nákladech,“ komentuje Agronom společnosti Příkosická zemědělská.


Nadšení z předvádění Terralandu Profi byli v také podniku ZEMSPOL České Meziříčí, kde převládá opravdu velice těžká půda. „Jsem více než spokojen, testovali jsme u nás již řadu strojů různých výrobců, ale málokterý tady funguje. S potěšením mohu říci, že tento Český stroj zde odvádí kvalitní práci a je v našem zájmu ho zakoupit.“ komentuje Ing. Václav Křen – člen představenstva.


Velmi podobně předvádění dopadlo i v podnikách Rolnická a.s. Králíky a Agrodružstvo Lhota pod Libčany na Královéhradecku, kde stroje také jezdí, veliká spokojenost s Terralandem Profi v Kuníně, Starém Městě, Dlouhé Vsi, a dalších.

Ondřej Koníček
Oblastní a produktový manažer
tel. +420 725 781 290
Ondrej.konicek@bednarfmt.com

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás