Zpět na novinky

18.
Květen
2010

Těmice vsadily na STROM

Zemědělská společnost Svornost Těmice, a.s., (okres Hodonín)hospodařící na 2400 ha orné půdy, s převážným zastoupením prašnicových a jílových půd, se zaměřením na pěstování pšenice, řepky olejné a velkou část tvoří i kukuřice (pěstována na 700 ha) se rozhodla pro STROM již před několika lety.

Kvalitní a rychle provedená podmítka je základem zpracování půdy a zakládání porostů, jak v klasických systémech s orbou, tak u postupů mělkého – minimálního zpracování půdy, dle slov hlavního mechanizátora podniku , tyto podmínky nejlépe splňuje diskový podmítač STROM Preciser PC 6000, jenž ve společnosti provádí většinu podmítek. To je však pouze první zástupce značky STROM. Pro potřeby mulčování kukuřičného strniště a pastvin je v podniku hojně využíván mulčovač MZ 6000, v loňském roce zpracoval dohromady přibližně 1600 ha, plus dalších 300 ha zpracoval na službách v okolních podnicích, kde si kvalitu zpracovaných ploch nemůžou vynachválit. Transportní techniku zastupují 2ks výměnných dopravních systémů TC 21000, konkrétně v podobě korby a rozmetadla.

Jiří Dohnal traktorista Svornost Těmice

Swifter SO 7000 v podzimní radličkové verzi


V hlavní roli Swifter

Hlavním předmětem zájmu je ale nyní, v jarním odbobí, kompaktor Strom Swifter SO 7000. V době mé návštěvy, kdy podnik začal s přípravou polí pro kukuřici, jsem stroj přistihl při práci na 130 ha poli, které je zároveň nejčlenitějším ve společnosti. Kompaktor je agregován s traktorem John Deere 8420, jehož maximální výkon dosahuje hodnoty 314 koní
Jiří Dohnal traktorista Svornost Těmice 3 válečky = 2krát tandem crosskill + finish váleček dokonalé drobení

V kopcích Swifter obstál

Traktorista Jiří Dohnal, připouští, že v kopcích, zejména po oranici, má již traktor poměrně problémy a prokluz kol se pohybuje na vyšších hodnotách. Nicméně i přes tuto skutečnost odvádí Swifter precizní práci a za den dokáže zpracovat přibližně 60 ha, přičemž spotřeba se pohybuje na hodnotách okolo 5,2l/ha, samozřejmě při zpracování půd po podmítce je spotřeba nižší.

Swifter v mokrých podmínkách

Na otázku, zda má ke kompaktoru traktorista Jiří Dohnal nějaké výhrady, mi odpověděl stručně a jasně: „V poslední době, při zpracování zejména těžších půd, častěji registruji výměnu radliček, což ovšem v našich podmínkách není ničím neobvyklým. Další připomínky ke stroji bych hledal jen stěží, velice oceňuji perfektní zvládnutí práce i ve skoro močálovitých podmínkách, jediné negativum je samozřejmě následné čištění,“ dodává s úsměvem.

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás