Zpět na novinky

11.
Červen
2015

Technika BEDNAR na výstavě „Naše pole“ v Nabočanech

Letošní ročník se konal ve dnech 9 -10. června 2015. Je to již po třinácté, co Nabočany přivítaly stovky zemědělců na tak již tradiční celorepublikové přehlídce polních pokusů odrůd zemědělských plodin a chemické ochrany. Součástí těchto polních přehlídek je i výstava zemědělské techniky, na které žluto-černé stroje BEDNAR nesměly chybět.

Přes nepříznivé deštivé počasí prvního dne si do Nabočan našlo cestu stovky zemědělců. Mnozí z nich navštívili i naši rozsáhlou expozici vystavených strojů a mohli si tak prohlédnout již všem známé stroje pro hluboké zpracování půdy tzv. dlátové pluhy TERRALAND, které tu byly zastoupeny hned ve dvou provedeních. Nesený dlátový pluh Terralannd TN 3000 HM7R určený zejména pro kolové traktory a polonesený dlátový pluh Terraland TO 6000 určený pro agregaci s pásovými traktory.

Výstavní plocha BEDNAR v Nabočanech.

Dlátový pluh Terraland TN 3000.


Z dalších strojů také osvědčený diskový podmítač   Swifterdisc  XO 8000 F společně s naším prodejním bestselerem předseťovým kompaktorem Swifter SO v tomto případě se jednalo o stroj s pracovním záběrem 4 metry.

Dlátový pluh Terraland TO 6000HM.

Swifterdisc XO 8000F ve výbavě s předním páskovým smykem pro příprav půdy před setím.


Dále zde příchozí mohli spatřit i univerzální kypřič Fenix FN 3000L  vhodný pro soukromé farmáře vyžadující univerzální stroj pro širší využití od mělčího až po hlubší kypření  do 30 cm. Z novějších strojů resp. obchodní novinkou pro rok 2015 byly vystaveny  polní brány Striegel PRO PE s pracovním záběrem 12 metrů.

Univerzální kypřič FEnix FN 3000L

Strigel PRO PE 12 000 připravený k předvádění pro České zemědělce.


Nejnovějším vystaveným strojem z naší dílny byl meziřádkový kypřič  Row Master RN 6000 (8 řádků) určený pro plečkování zejména kukuřice.  Koncepce stroje zůstává stejná jako tomu je u stroje pro plečkování cukrové řepy (RN_S) s tím, že došlo ke zvětšení pracovní světlé výšky rámu, tak aby bylo možné plečkovat porost i v pozdějším vegetačním stádiu.  Dále u této varianty  je počítáno s možnosti širšího využití. Stroj je standardně osazen plečkovacími vozíky pro plečkování 8 řádku porostu kukuřice, ale je také možné jej dovybavit dalšími vozíky a jednoduše jej přestavit pro plečkování porostu cukrové řepy. V tomto případě by se jednalo o 12 řádků.

Novinkou pro rok 2016 je meziřádkový kypřič RowMaster RN na kukuřici.

Pracovní jednotky s dostatečnou světlou výškou pro plečkování porostu v pokročilejším vegetačním stádiu růstu.


Posledním výstavním exponátem této akce byl secí stroj Omega OO 6000 Ferti .  Byť jsou secí stroje BEDNAR Omega „nováčkem na trhu“ poslední  měsíce dle objemu prodejů secích strojů BEDNAR  nasvědčují o tom, že se mohou právoplatně srovnávat s již tradičními  evropskými výrobci secích strojů , což nám potvrdil v Nabočanech i pan Ing. Michal Rozlívka soukromě hospodařící zemědělec  z Vraclavi  (okr. Ústí nad Orlicí), který si zde právě zakoupil secí stroj OMEGA OO 6000 .

Omega OO 6 s předním Frontpack válcem.

Nový majitel secího stroje Omega OO 6000 pan Ing. Michal Rozlivka (vlevo) Michal Jurníček oblastní manažer fy. BEDNAR ( vpravo ) bezprostředně po prodeji stroje.


Michal Jurníček,DiS.
Oblastní zástupce BEDNAR FMT
pro Moravu a Východní Čechy
Tel.: +420 601 569 779
Email:
michal.jurnicek@bednarfmt.com

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás