Zpět na novinky

01.
Duben
2010

TechAgro 2010 přineslo zájem….

TechAgro 2010 přineslo větší zájem o stroje STROM než se očekávalo. Novinky pro rok 2010, představené v průběhu roku 2009 se staly velkým lákadlem a tématem ne pouze diskusním, ale i prodejním…

Na letošním Techagru jste mohli najít naší expozici v novém nejmodernějším prostorném pavilónu P. Umístění v tomto pavilonu, který vytváří hlavní bránu vstupu na plochu brněnského výstaviště, se ukázalo jako velmi pozitivní. Jak jste si mohli všimnout, design našeho stánku vycházel z expozice použité na Agritechnice 2009. Venkovní expozice byla ihned před pavilonem P, kde jsme vystavili návěs Wagon 21000 dvostranně sklopný s novými nástavky 300mm a 600mm, které lze vzájemně kombinovat. Zájem o tento návěs byl tak veliký, že jste dokonce mohli vidět jednoho návštěvníka, jak vylézá z korby bočním sklápěním. Vedle Wagonu byla k vidění designová novinka diskový podmítač stroj Discland, který pracuje na polích celé Evropy již několik let. Designovou úpravou prošel na podzim roku 2009.

na ploše stánku bylo mnoho k vidění

venkovní část expozice – Wagon a Discland


Novinky 2009, 2010

Na Techagru 2010 jsme představili všechny naše novinky z roku 2009, které již loni nalezly mnoho svých nových a spokojených majitelů. Jediním z několika překvapení, které chystáme pro rok 2010, byl nový širokozáběrový Swifter SE 10000. Tento stroj disponuje mnoha přednostmi, díky kterým uniká konkurenci a zvyšuje pohodlí a bezpečnost provozu stroje na polích i pozemních komunikacích.

Hlavní výhody stroje SWIFTER SE 10000 jsou:

1. rychlé bezpečné skládání novým mechanismem do přepravní šířky 3m a výšky 4m „skládání dopředu“
2. odpružení předních válců přes gumové segmenty (mnohonásobné prodloužení životnosti ložiskových domečků)
3. extra ochrana ložisek proti vnikání nečistot
4. neustále vymezení vůli crosskill válců díky pružině – crosskilly se neuvolní

Řada E je novým typovou řadou strojů STROM, která se představí během roku 2010, jedná se o stroje o záběrech 8,10 a 12m vybavené inovacemi, které nabízí jenom STROM a které byly vyvinuty společně s majitely strojů Swifter SS/ST a Discland LM.

unikátní dlátový pluh TERRALAND TN

Stříbrná medaile – hlavní ocenění Zemědělského týdeníku


Malé stroje jsou v oblibě stále více

Velký zájem vzbudily rovněž stroje pro menší zemědělce- kompaktor Swifter SN 4000 a podmítač SwifterDisc XN 3000. Proto jsme začali s výrobou nesených strojů v roce 2009 s cílem nabídnout řešení i menším farmám. Po vytvoření dobrého image ve velkozáběrové technice byl krok k menším zákazníkům logickým vyústěním našeho vývoje. Tento krok je po ročním působení na trhu považován za jeden z nejlepších v historii firmy, i když řada nesených strojů není ještě kompletní – doplněna bude během roku 2010.

Stále větší zájem o hloubkové kypření, jako náhradu orby

Hloubkové kypření zažívá v ČR velký boom, STROM představil v loňském roce 2 stroje určené k hloubkovému zpracování půdy. STROM ECOLAND EC  s vertikálním kanadským jištěním umožňující kypřit půdu až do hloubky 35cm. Na Techagru byl stroj představen s válcem z gumové přírodní gumy, který se po dlouhodobém testování ukazuje v rámci celé Evropy jako sázkou na jistotu. Vlastní konstrukce a kvalita práce stroje přesvědčila při loňském testování již několik zákazníků a to nejen v ČR, věříme že v roce 2010 STROM Ecoland začne hrát v této kategorii výraznou roli.
Druhým strojem byl dlátový pluh TERRALAND TN, který nemá díky své konstrukci v naší zeměpisné šířce obdoby. Jeho pracovní orgány umožňují díky své konstrukci perfektní zpracování půdy až do hloubky 65cm. Stroj je schopen zapravit velké množství posklizňových zbytků. Perfektně naruší „plužní pánev“ bez vynášení mrtviny na povrch. Výborné výsledky stroje byly demonstrovány po zrnových kukuřicích na podzim a v zimě 2009.

Unikátní konstrukční prvek pracovních orgánů TERRALANDU byl oceněn

Jelikož je způsob výměny opotřebitelných částí stroje jedním z důležitých parametrů, zaměřili se naši konstruktéři především na jejich dlouhou životnost a maximální uživatelký komfort. Výsledkem je quick-change systém v kombinaci s oboustranným dlátem. Quick-change znamená, že výměníte nebo otočíte dláto během minuty. Za toto řešení nám byla udělena hlavní cena Zemědělského týdeníku s názvem Stříbrná medaile. V této soutěži se zohledňují především přínosy technického řešení pro uživatele. Na obrázku níže vidíte předávání ocenění jednateli naší společnosti Ladislavu Bednářovi- za Zemědělský týdeník Vladimír Pícha, za odbornou veřejnost soukromý zemědělec Petr Srb (farma Hospozín).

Stavebnicový systém ukázal své přednosti

Jedním z nejoblíbenějších strojů z našeho sortimentu je mezi zemědělci bezpochyby kompaktor Swifter. Ten díky své konstrukci umožňuje krom práce v rychlosti až 15 Km/hod i výměnu radličkové sekce za dlátovou. Novinkou loňského roku je disková sekce pro tento stroj. Díky tomu se tento kompator promění v podmítač s odpružením každého disku. Celý tento systém jsme nazvali Swifter concept. Během testování v loňském roce si jen v ČR našlo svého majitele 12ks Swifterů  s diskovými sekcemi. V letošním roce i díky ekonomické situaci v zemědělství očekáváme prudký nárůst prodeje, který započal Techagrem.

Mulčovače jsou jedničkou na trhu již několik let

Klasikou na našem stánku byl bestseller Mulcher MZ 4500 s dvojím typem nožů – typ kukuřičný a travní. Tento stroj není třeba představovat. Již mnoho let patří v kategorii mulčovačů s vertikální osou rotace mezi jedničku. Můžete ho vidět právě u vašich sousedů nebo možná přímo u vás. Příběh jednoho z vůbec prvních mulčovačů, který jsme vyrobili najdete ve čtrnáctém čísle týdeníku Zemědělec na straně 13, které vyšlo 29.3.2010.

Mulcher MZ je jedničkou již řadu let

Celkově vzato bylo Techagro hodně zdařilé, ostatně jako každé předešlé. I přes nepříznivou situaci v zemědělství si k našim strojům našlo cestu mnoho zájemců a přímo na ploše výstavy bylo realizováno několik obchodů. Doufáme, že i ve Vás zanechala výstava hezké vzpomínky a děkujeme Vám za návštěvu naší expozice.

 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás