Společnost BEDNAR představuje novinky pro rok 2018

Novinkami pro rok 2018 jsou secí stroje OMEGA OO 8000 L a OO 9000 L, univerzální kypřiče VERSTAILE VO 6000 a VO 7500, předseťové kompaktory SWIFTER SO 5000 L a SO 6000 L, zásobní vůz pro hnojivo FERTI-CART FC 3500, dlátové pluhy TERRASTRIP ZN 8R/45, 50, 75 a podmítač ATLAS AE 12400

OMEGA OO _L: Přesné uložení osiva, nízká hmotnost, jednoduché nastavení

OMEGA OO 8000 L a OO 9000 L jsou širokozáběrové, univerzální secí stroje lehké koncepce s velkým zásobníkem na 4000 litrů a diskovou přípravou půdy. Ta umožňuje výsev různých typů plodin s meziřádkovou roztečí 12,5 nebo 16,5 cm s velkou variací výsevku jak v konvenčním systému zpracování půd, tak i v minimalizačním. Uspořádání jednotlivých pracovních orgánů zajišťuje unikátní a bezkonkurenční přípravu půdy před setím v kombinaci s přesným uložením osiva, nízkou hmotností a jednoduchým nastavením.

Pracovní disky jsou uspořádány do X tak, aby stroj pracoval přesně za traktorem.

Díky systému PSP (Precise Seed Placement) ukládají diskové secí botky osivo do identické výsevní hloubky v celé šířce stroje a dokonale kopírují terénní nerovnosti v podélném i příčném směru.

Secí stroj OMEGA OO_L má diskové sekce navrženy do tvaru písmene „X“, čímž je zajištěno přesné držení stopy secího stroje za traktorem

Secí stroj OMEGA OO_L má diskové sekce navrženy do tvaru písmene „X“, čímž je zajištěno přesné držení stopy secího stroje za traktorem

Coulterová sekce pro přípravu i ve vlhkých podmínkách

Coulterová sekce pro přípravu i ve vlhkých podmínkách


VERSATILLE VO: Intenzivní promíchání půdy a podříznutí půdního profilu

VERSATILE VO je radličkový kypřič, který vyniká naprostou univerzálností. Tento stroj jsme navrhli tak, aby s ním šlo provádět různé polní práce od jara až do pozdního podzimu. Vlastní jednoduchá konstrukce stroje vychází z 5 řad radliček – rozmístěných tak, aby byl stroj maximálně průchozí a přitom docházelo k intenzivnímu míchání horních vrstev půdy a podříznutí celého půdního profilu.

Vibrační radličky pro předseťovou přípravu a podmítky v lehkých písčitých půdách

Vibrační radličky pro předseťovou přípravu a podmítky v lehkých písčitých půdách

Radličky s NON‑STOP jištěním pro předseťovou přípravu a podmítky až do 15 cm v těžších podmínkách

Radličky s NON‑STOP jištěním pro předseťovou přípravu a podmítky až do 15 cm v těžších podmínkách


SWIFTER SO_L: Práce ve vysokých pracovních rychlostech

SWIFTER SO_L je moderní typ předseťového kompaktoru, který připraví pozemek na setí během jediného přejezdu. Velkou výhodou je celkové odpružení pracovních rámů pomocí patentovaného systému, který umožňuje práci ve vysokých pracovních rychlostech – až 15 km/hod. Novinkou na stroji SWIFTER je i možnost finish croskillu pro větší konsolidaci seťového lůžka.

Finish croskill je třetím croskillem v řadě na stroji SWIFTER SO_L. Pěstitelé cukrové řepy si toto řešení vyžádali pro lepší finální konsolidaci seťového lůžka těsně před setím

Finish croskill je třetím croskillem v řadě na stroji SWIFTER SO_L. Pěstitelé cukrové řepy si toto řešení vyžádali pro lepší finální konsolidaci seťového lůžka těsně před setím.

Pracovní rámy sekcí stroje SWIFTER SO_L jsou odpruženy pomocí pružin mezi bočními a hlavním rámem. Toto patentované řešení umožňuje pracovat se strojem ve vysokých pracovních rychlostech až 15 km/hod

Pracovní rámy sekcí stroje SWIFTER SO_L jsou odpruženy pomocí pružin mezi bočními a hlavním rámem. Toto patentované řešení umožňuje pracovat se strojem ve vysokých pracovních rychlostech až 15 km/hod.


FERTI-CART FC: Přesné uložení hnojiva, snadná manipulace

FERTI‑CART je přetlakový zásobní vůz určený primárně k přímé aplikaci hnojiv do půdních horizontů. Navrhli jsme jej tak, aby maximálně vyhovoval práci a manipulaci s pevnými hnojivy.

FERTI‑CART je vyroben z plastu a ústí zásobníku má velký sklon. Díky tomu lze aplikovat i hnojivo nižší kvality. Hlavní využití zásobního vozu nabízí spojení s dalšími stroji pro zpracování půdy: jako je TERRALAND, TERRASTRIP nebo FENIX. Zásobní vůz je přetlakový, aby byla zvýšena přesnost dávky, a to zejména u hnojiv náročnějších na distribuci.

TERRASTRIP ZN: Efektivní zpracování půdy, které snižuje náklady

TERRASTRIP je dlátový pluh, který zpracovává půdu v pásech, kde se pěstují řádkové kultury jako kukuřice, slunečnice, cukrová řepa apod. Rozteče radlic odpovídají kukuřici a slunečnici na 70 cm a 75 cm, cukrové řepě na 45 cm a 50 cm. Kypření doporučujeme doplnit profilovým hnojením přímo do kořenové zóny rostlin. Nakypřené a prohnojené pásy jsou ideálním prostředím pro bohatý kořenový systém. Efektivní, cílené zpracování půdy, které snižuje náklady při zvýšení výnosu jednotlivých řádkových plodin.

FERTI-CART FC3500 ve spřažení s TERRASTRIP ZN/8R

FERTI-CART FC3500 ve spřažení s TERRASTRIP ZN/8R

Kypření doporučujeme doplnit profilovým hnojením přímo do kořenové zóny rostlin.

Kypření doporučujeme doplnit profilovým hnojením přímo do kořenové zóny rostlin


ATLAS AE: Podmítač pro vysoké denní výkony i při vysoké koncentraci posklizňových zbytků

ATLAS AE je tažený širokozáběrový podmítač krátké koncepce určený k obrovským denním výkonům a úspoře nákladů díky širokému záběru stroje a vysokým pracovním rychlostem. Hlavními přednostmi stroje je postavení disků do X, čímž je zabráněno driftování stroje a umístění transportní nápravy před pracovní disky. Toto řešení eliminuje houpání stroje během práce. Stroj ATLAS AE vyniká rychlým a snadným otáčením na souvratích díky předním otočným kolům a zadním utužovacím válcům. Konstrukce stroje umožňuje rovněž snadný a bezpečný transport po pozemních komunikacích.

Chcete s předstihem objednat předvedení nových strojů, nebo se doptat na detaily? Kontaktujte nás.