Zpět na novinky

09.
Červenec
2010

Slunný polní den v Křičňi – milé překvapení

Ve středu 28.7. proběhl na pozemích Agrodružstva Klas Křičeň (okres Pardubice) již dříve avizovaný polní den pořádaný firmou TEROP. Na polním dnu se představila celá řada strojů jak z naší produkce, tak z produkce firmy JOHN DEERE. I když zprvu panovaly obavy ohledně počtu návštěvníků, jelikož se akce pořádala v době vrcholícíh žní, ukázalo se, že…

Ve středu 28.7. proběhl na pozemích Agrodružstva Klas Křičeň (okres Pardubice) již dříve avizovaný polní den pořádaný firmou TEROP. Na polním dnu se představila celá řada strojů jak z naší produkce, tak z produkce firmy JOHN DEERE. I když zprvu panovaly obavy ohledně počtu  návštěvníků, jelikož se akce pořádala v době vrcholícíh žní, ukázalo se, že zajímavá řešení zemědělských potřeb předváděná v praxi si své zájemce najdou vždy. A tak se na pozemcích objevilo okolo 200 zemědělců, kteří se chtěli přesvědčit na vlastní oči o tom, co dovede spojení českého a amerického výrobce zeměděské techniky. A jak se ukázalo, bylo toho v některých případech více než čekali.

Ku spokojenosti všech se počasí přiklonilo na naší stranu a tak již nebránilo nic v předvedení našich strojů. Ještě než začala praktická ukázka práce strojů, ujali se jejich detailního popisu obchodní zástupce Bronislav Volráb z Teropu a vedoucím prodeje pro produkty STROM Ing. Davidem Ryčlem.

Nejdůležitější je vidět skutečnou práci stroje

Vůbec nejdůležitější při výběru zemědělské techniky je pro většinu zemědělců praktická ukázka stroje. Ta se dostala na řadu po 10 hodině. Poté, co předvedli své shopnosti sklízecí mlátičky John Deere, vydal se na strniště mulčovač MZ 6000 osazený noži ve 2úrovňové variantě. Toto provedení nabízí oproti jednoúrovňovému umístění nožů mnohem lepší sekací vlastnosti tvrdších stébel (kukuřice, obilí atd..), což bylo vidět i na praktické ukázce. Tím se vytvořili ideální podmínky pro lepší tlení posklizňových zbytků po zapracování.

Schopnosti TERRALANDU překvapí každého, kdo je ještě neviděl.

Pracovní hloubla 45 cm a nemáte potíže s plužní pánví.


Dlátový pluh – unikátní stroj, který již všichni znají

Poté co připravil mulčovač ideální podmínky pro tlení rostlinných zbytků se představila naše loňská novinka. Unikátní dlátový pluh TERRALAND TN 3000. Tento stroj je již známý mezi věnšinou zemědělců, ale jen menší část z nich se přesvědčila o jeho schopnostech na vlastní oči. Poté co se pracovní orgány TERRALANDU zahloubily do země, začalo se namulčované strniště proměňovat v černou líchu. Jak poznamenal Ing. Ryčl:“Tyto pozemky v Agrodružstvu Klas patří k těm méně složitým, to bezpochyby. Není ale  moc strojů, které dovednou takovou práci , s takovým zaklopením  mulče  a pracují v hloubce 45cm, zdegenerovaná plužní pánev tím byla definitivně narušena. Prosím může se sít řepka“.
Kvalita odvedené práce pokaždé překvapí nejednoho zemědělce, jelikož energii kterou by musel vynaložit pro dosažení stejného výsledku pomocí klasického pluhu by byla mnohem vyšší. U tohoto stroje uvádíme, že energetická náročnost oproti klasickému pluhu je až o 60% nižší!! Ovšem pokud byste prováděly orbu v suché půdě, což by vyžadovalo další pracovní operace pro rozdrobení hrud, byla by úspory při použití TERRALANDU ještě vyšší.

Ecoland se připravuje na předvedení.

Vysoká průchodnost stroje = kvalitně, rychle a za méně peněz.


ECOLAND EC – kvalitní a rychlá práce při nízkých nákladech

Mezi řádky slámy vjel následně hloubkový kypřič ECOLAND EC 4000, který je naším prodejním hitem v tomto roce. Stroj umožňuje středně hluboké kypření, nebo podmítku po výměně mulch-dlát za radličky. Zde jsem ukázali kypření do 25cm při použití mulch-dlát a těžkého gumového válce, který půdu zavřel. Díky vysoké průchodnosti stroje si Ecoland poradí i s velkým množstvým rostlinných zbytků, při vyšších rychlostech a nižším tahovém odporu= kvalitně, rychle a za nízké náklady.

Swifterdisc XO 5000 je ideální pro první, rychlou, nízkonákladovou podmítku.

Předvádění stroj byl osazen robustním válcem z ocelových segmentů.


SWIFTER Concept – v provedení Swifterdisc XO 5000

Jako poslední stroj ze strojů na zpracování půdy se představil diskový člen rodiny SWIFTER Concept s názvem SWIFTERDISC XO 5000. To znamená že univerzální rám byl osazen diskovými pracovními sekcemi. Tento krátký diskový podmítač má individuální odpružení disků gumovými segmenty a je osazen talíři o průměru 520mm, je tedy vhodný pro podmítku od 5 – 10cm. Jak uvedel Ing. Ryčl:“ Tento stroj je primárně určen pro první, rychlou, nízkonákladovou podmítku, která slouží k vyvolání rovnoměrného růstu plevelů a výdrolů. Po aplikaci glyfosátu je možné s půdou dále pracovat do větších hloubek např. hloubkovým kypřičem Ecoland. Jednou z dlaších mnoha výhod jsou disky ve tvaru komolého kužele“.

Ukázaly se i návěsy

Naplněné bunkry kombajnů byly vysýpány do korby dvoustranného návěsu WAGON WG 21000. Tyto návěsy již pronikly do povědomí veřejnosti. Jejich velikou předností je jednoduchost konstrukce, vysoký užitný objem a dobrá ovladatelnost. Navíc a je možné je osadit nástavky 300mm, 600mm, nebo jejich kombinací.

Předvádění se povedlo

Celkově vzato se akce velice podařila a cestu do Křičně si našla pěkná řádka lidí i přesto, že žně byly v plném proudu. A každý kdo tam byl, tak nemusel litovat že přijel. Viděl na vlastní oči celou paletu našich strojů v praxi, stejně tak stroje John Deere a seznámil se s novými alternativami klasické orby.

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás