Zpět na novinky

29.
Listopad
2013

První rok s novým Wagonem v ZOD Lubná

Zemědělské obchodní družstvo Lubná (okres Svitavy) hospodaří na celkové výměře 1 100 ha z čehož je 214 ha trvalých travních porostů a zbytek připadá na ornou půdu, na které pěstují pšenici, ječměn, řepku, kukuřici a brambory, které zpracovávají ve své vlastní bramborárně. ZOD Lubná patří k …

Zemědělské obchodní družstvo Lubná (okres Svitavy) hospodaří na celkové výměře  1 100 ha z čehož je 214 ha trvalých travních porostů a zbytek připadá na ornou půdu, na které pěstují pšenici, ječměn, řepku, kukuřici a brambory, které zpracovávají ve své vlastní bramborárně. ZOD Lubná patří k několika z mála podniků v okolí, kteří se velmi intenzivně věnují i pěstování námele s osevem kolem 100 ha. Nedílnou součástí hospodaření v  je i živočišný výroba. Zabývají se zde chovem červenostrakatého skotu s uzavřeným obratem stáda 1 000 ks s celkovým počtem 350 ks dojnic s užitkovostí 6 500 l a velmi kvalitním chovem prasat v počtu kolem 100 ks prasnic s průměrným přírůstkem 27 selat na prasnici.

Potřeby doplnění dopravní linky v ZOD Lubná

Začátkem letošního roku se v Lubné rozhodli navýšit kapacitu odvozu zejména v době  sklizně obilovin, senáže a silážní kukuřice. Tažným prostředkem pro nový návěs byl vyčleněn traktor John Deere 6330Premium. Zadání pro našeho regionálního prodejce ing. Milana Dufka z prodejního střediska Stromu-Východ bylo jasné – jednoduchý kompaktní návěs s maximální hmotnosti návěsu do 16350 kg s tím, že budou preferovat českého výrobce dopravní techniky. Z výše uvedených požadavků nabídla naše firma návěs Wagon WG 16000 o celkové hmotnosti 16 tun.

  
 Osazení senážními nástavkami pro dosažení maximálního objemu 24m3.Wagon WG 16000 se stal v Lubné velkým pomocníkem.

 

Wagon zvítězil ve všech směrech

Přes široký výběr různých návěsů od různých českých výrobců dopravní techniky si v Lubné vybrali návěs od naší společnosti a to zmiňovaný typ Wagon WG 16000. Tento kompaktní návěs patří mezi nejmenší z rodiny Wagonů, které naše společnost vyrábí. V Lubné si zvoli tu optimální výbavu určenou do jejich provozu. Jedná se tedy o jednostranně dozadu sklápěnou korbu, podvozek v pozinkovém provedení s boggie nápravou a osazen širokoprofilovými radiálními pneumatikami o rozměru 560/60R 22,5. Pro maximální využití objemu korby jsou použity 300mm pozinkované obilné nástavky, na které mohou v čase sklizně senáží připevnit nástavky 600 mm, přičemž se zvýší užitečný objem na neuvěřitelných 24m3. „Wagon WG 16 000 jsme si vybrali proto, že jako jediný díky svým technickým parametrům ideálně odpovídal agregaci traktoru JD 6330 Premium,“ hodnotí výběr stroje předseda představenstva ing. Jaroslav Klusoň.

  
Předání návěsu (zleva p. Tejkal – obsluha, ing. Dufek -regionální obchodní zástupce, ing. Klusoň – předseda představenstva)Nový návěs je agregovaný s traktorem o výkonu 86 kW.

 

Provozní zkušenosti z návěsem Wagon WG 16000

Wagon jsme do Lubné dodali koncem letošního jara a tak měl možnost zasáhnout ihned do první sklizně senážní a nový majitelé tak mohli sbírat zkušenosti s tímto návěsem.  Během naší návštěvy právě probíhala sklizeň GPS na poli nedaleko střediska ZOD Lubná. Při této příležitosti jsme se svezli s obsluhou traktoru panem Karlem Tejkalem a chtěli jsme znát jeho názor na jeho zkušenosti s jízdní soupravou – traktoru o výkonu 86 kW a návěsu Wagon WG 16000. „Návěs se chová velice stabilně, nejdřív jsem měl obavu, jak se tato souprava bude chovat v kopcích v senážích, zda to bude stabilní, ale během provozu jsem se přesvědčil o opaku,“ hodnotí jízdní vlastnosti Wagonu obsluha traktoru. „Je paradoxem, že na tento Wagon naložím během dnešní ho odvozu GPSky více hmoty než konkurenční návěs o celkové nosnosti 18t,“ dodává pan Tejkal.

 

Michal Jurníček,DiS
Oblastní zástupce – Morava

 

 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás