Zpět na novinky

16.
Červen
2010

Příprava půdy na Jižním Slovensku

V obci Búč,ležící cca 30km od Komárna hospodaří SHR Ing.Jozef Bruszi s rodinou. Celková výměra hospodářství v současné době činí 90ha se zaměřením převážně na mák, pšenici a řepku. Většina pozemků p.Brusziho je v těsné blízkosti Dunaje, půdy jsou písčité až hlinitopísčité, poměrně snadno zpracovatelné.

 

V obci Búč, ležící cca 30km od Komárna hospodaří SHR Ing.Jozef Bruszi s rodinou. Celková výměra hospodářství v současné době činí 90ha se zaměřením převážně na mák, pšenici a řepku. Většina pozemků p.Brusziho je v těsné blízkosti Dunaje, půdy jsou písčité až hlinitopísčité, poměrně snadno zpracovatelné. Na pozemcích tohoto hospodářství najdete pracovat jeden z našich nejúspěšnějších strojů z rodiny Swifter concept. Konkrétně v provedení Swifter SO 4000- radličkový komapktor. Tato skupina strojů je charakteristická univerzálním rámem, který můžete osadit jednou ze dvou kompaktorových sekcí (radličky, gama-hroty), nebo sekcí diskovou. Takže získáte kompaktor na podzim, jaro, nebo podmítač.

SHR Josef Bruszi je se strojem spokojem

Swifter concept – provedení radličkový kompaktor SO 4000


Když se plní velké potřeby malých farem

SHR p.Bruszi se rozhodl v roce 2008 zakoupit předseťový kompaktor Swifter SO 4000. Stroj o relativně malém záběru , ale se zadní pojezdovou nápravou je agregován s traktorem Fendt 410 o jmenovitém výkonu 100koní:“ Chtěl jsem kvalitní stroj, který utáhne můj Fendt, a s kterým se bude můj syn bezpečně  a  pohodlně přemísťovat na jednotlivé parcely, které jsou od sebe často dosti vzdálené, proto jsem trval na stroji s nápravou“, říká Bruszi

Kvalitní práce i v proměnlivých podmínkách

Největší problém této oblasti je sucho.V  letních a mnohdy i jarních měsících se čeká na déšť i několik týdnů, půda je vysušená až přeschlá. .“V případě vytvoření hrud je problém hroudy zpracovat, tak aby šlo zasít, Swifter má tandemové croskill válce, které velmi dobře drtí. Croskilly jsou vsazeny do sebe, takže se neustále čistí, to je perfektní věc hlavně na jaře, kde u Dunaje mám pár míst, která jsou podmáčená. Pro letní přípravu pod řepku používám finish váleček, který dodrtí hroudy  za croskilly. Na jaře musím zadní finish váleček často demontovat, pracuji bez něj z důvodu zalepení válečku na pozemcích blízko Dunaje“. komentuje dvouroční zkušenosti se strojem majitel.

Hydraulický smyk zvyšuje kvalitu práce

Stroj p.Brusziho je vybaven předním hydraulicky ovládaným smykem, p.Bruszi byl jedním z prvních, kdo si přední hydraulický smyk rozhodl pořídit. Páskový smyk hydraulicky ovládaný mnohonásobně zvyšuje kvalitu práce a pohodlnost celé operace. Možnost regulovat smyk z traktoru je výhodné také z důvodu rychlosti reakce, v případě pracovní rychlosti 15km/hod je rychlá reakce např. na shluk většího množství posklizňových zbytků, kámen atd. velmi důležitá.

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás