Zpět na novinky

17.
Říjen
2011

Představujeme NOVÝ diskový podmítač ATLAS

Nový diskový podmítač krátké koncepce STROM ATLAS bude oficiálně představen v listopadu na výstavě Agritechnika v Hannoveru, již dnes Vám přiblížíme tuto novinku pro rok 2012. Vývoji a výrobě diskových podmítačů se věnujeme již více než 10 let. Naše dlouholeté zkušenosti vedli k…

   Nový diskový podmítač krátké koncepce STROM ATLAS bude oficiálně představen v  listopadu na výstavě Agritechnika v Hannoveru, již dnes Vám přiblížíme tuto novinku pro rok 2012. Vývoji a výrobě diskových podmítačů se věnujeme již více než 10 let. Naše dlouholeté zkušenosti vedly k výrobě úspěšné řady podmítačů krátké koncepce SwifterDisc (člen rodiny Swifter Concept) s disky o průměru 520mm. Do těžších podmínek a větších hloubek byl určen druhý typ- Discland s disky o průměru 620mm. Právě Discland tento rok opouští naše profólio a je nahrazen novou, lepší a kvalitnější modelovou řadou krátkých disků s názvem ATLAS. Polonesený ATLAS (označení AO) najdete v našem portfoliu již nyní. Zbylí členové modelové řady ATLAS se záběry 7 a 8m (sklápěné směrem dopředu na oj) s označením AE, nebo se záběry 10 a 12m (sklápěné klasicky dozadu) s označením AM, se objeví v našem portfoliu v druhé polovině roku 2012.

Stručná charakteristiky stroje ATLAS:

 • 2 řady vykrajovaných disků o průměru 620x6mm s konstantní geometrií (opotřebení nemá vliv na kvalitu práce)
 • každý disk je uchycen pomocí axiálních bezúdržbových ložisek ke slupici
 • agresivní postavení disků v kombinaci s jejich vykrajovaným tvarem kvalitně pracuje i v těžkých podmínkách
 • každá slupice je uchycena k rámu bezúdržbovým systém Flexi- Box a jištěna pružinou
 • Flexi-Box= mazání čepů slupic je minulostí (viz. níže)
 • 1 řada prutových zavlačovačů mezi řadami disků
 • 6 variant zadních utužovacích válců
 • příslušenství- poděprná kola, boční clony atd.

ATLAS využijete pro:

 • mělké zpracování půdy až do hloubky 18cm (ideálně do 15cm)
 • rychlou a levnou podmítku ihned po sklizni
 • druhou podmítku
 • rovnoměrné zapravení i většího množství rostlinných zbytků (vykrajovaný tvar disků intenzivně zpracovává rostlinné zbytky a agresivní postavení disků vytváří vysoký míchací efekt)
 • zpracování půdy v obtížných podmínkách- více rostlinných zbytků, nebo těžší půdy
 • konvenční i minimalizační způsoby zpracování půdy
Agresivní postavení disků zajišťuje vysoký mísící efektDvě řady vykrajovaných disků bezpečně nařezají a promíchají i větší množství rostlinných zbytků.

Flexi- Box, jediněčný systém uchycení slupic = snadná obsluha a komfortní provoz

   S tímto systémem se rozlučte s mazáním čepů každé slupice. Jeho jedinečná konstrukce, kterou jsme vyvíjeli přes 3 roky, Vám nabízí zcela bezúdržbové provedení uložení čepů slupice. Flexi-Box je tvořen tuhými silentbloky, které jsou bezpečně uloženy v pouzdře umístěném ve spodní části rámu. Tento jedinečný systém nejenže nabízí zcela bezůdržbové provedení uložení čepů, ale také tlumí mikrovibrace přenášené z pracovních orgánů na rám. Takže obsluha stroje již nemusí mazat každý čep slupice a navíc je jí dopřán i vyšší komfort při práci se strojem.
Bezúdržbový systém Flexi-BoxDisky o průměru 620 mm, tloušťce 6 mm a tvru komolého kužele jsou charakteristické pro všechny stroje STROM Atlas.
Provedení stroje
   Celá modelová řada diskových podmítačů ATLAS je tvořena třemi modely– AO, AE a AM. Tyto řady od sebe odlišuje pracovní záběr a způsob přepravy stroje.
Do řady AO s dvojitým vnitřním rámem spadají stroje s pracovními záběry 4;4,5;5 a 6 m. Zdvojení rámu je zde zvoleno z důvodu zvýšení odolnosti a spolehlivosti stroje.  Způsob přepravy je tak u těchto záběrů řešen klasickým způsobem – sklopením bočních rámů.
Označení AE nesou podmítače o záběru 7 a 8 m. Pro tyto záběry je volen systém skládání směrem dopředu, což zajišťuje snadnou manipulaci se strojem při transportu i ve členitých podmínkách (délka dosahuje pouhých 6-8m).
Tento model se objeví v naší nabídce v druhé polovině roku 2012.
Poslední řadou strojů ATLAS je řada AM. Jedná se o široko-záběrové podmítače určené pro vysoké denní výkony (za 12 hodinovou směnu až 130 ha při rychlosti 15 km/h), které docílíte díky pracovním záběrům 10 a 12 m. Skládání do transportní polohy je řešeno odzkoušeným způsobem – systémem BAR-LOCK , který je použit i na našich široko-záběrových kompaktorech SWIFTER. Tento model se objeví v naší nabídce v druhé polovině roku 2012.
STROM ATLAS AOSTROM ATLAS AE

Již druhým rokem v úspěšný
   Naše stroje jsou před sériovou výrobou nejdříve odzkoušeny v praxi, nejinak tomu bylo i v případě strojů ATLAS. Jeden příklad za všechny, prototyp podmítače STROM ATLAS AE se již loni zapojil v podniku Rostěnická a.s. do podmítek po zrnové kukuřici. Během prvních podzimních měsíců zpracoval úspěšně přes 1600 ha v oblasti Mouřinova a Otnicka. „Oceňuji zejména velmi vysokou průchodnost materiálu i v těžkých půdách s množstvím rostlinných zbytků, které je u nás po zrnové kukuřici enormní. Nelze také opomenout vlhké podmínky, za kterých se kukuřice sklízí a se kterými si ATLAS poradil.“ Hodnotí loňskou práci ATLASu mechanizátor Rostěnické a.s. p. Ryšánek. V kopcovitých terénech se průměrná spotřeba pohybovala okolo 5,8l/ha při rychlostech 14 km/h.
V současnosti připravují v Rostěnicích ATLASem pozemky pro setí pšenice, několik hektarů tedy bylo zpracováno před setím výhradně za použití tohoto stroje.

ATLAS AE při zpracování kukuřičného strniště v Rostěnicích.Mechanizátor Rostěnické a.s. p. Ryšánek

Další spokojení majitelé strojů ATLAS:


ATLAS AO 6000
Vlčnov


ATLAS AO 5000
TEAM  v.o.s. Černuc

ATLAS AO 6000
ZAS Bečváry a.s.

Ing. David Pokorný

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás