Zpět na novinky

20.
Září
2013

Předseťový kompaktor SO 5000 zůstal po předvádění ve Hvožďanech u Bechyně

Farma pana Tomáše Vaníčka hospodaří na přibližně 600 ha zemědělské půdy, z čehož je asi 500 ha orné půdy. Na farmě produkují jak rostlinnou výrobu – obilniny, řepku, kukuřici a pícniny na krmení, tak živočišnou výrobu a to konkrétně 100 dojnic na produkci mléka.

Farma pana Tomáše Vaníčka hospodaří na přibližně 600 ha zemědělské půdy, z čehož je asi 500 ha orné půdy. Na farmě produkují jak rostlinnou výrobu – obilniny, řepku, kukuřici a pícniny na krmení, tak živočišnou výrobu a to konkrétně 100 dojnic na produkci mléka.

 

 

Předseťový kompaktor SO 5000 přesvědčil při předváděcí jízdě

Předvedení předseťového kompaktoru Swifter SO 5000 jsme s panem Vaníčkem domlouvali již v květnu. Netušili jsme však tehdy, jak přesně se tím trefíme do aktuální potřeby, kvalitně připravit seťové lůžko v těžké půdě, která na povrchu ztvrdla jako beton, ale pod ztvrdlou vrstvou se držela vlhká půda. Pro náš předváděcí Swifter SO 5000 z našeho střediska Sedlec u Českých Budějovic to však nebyl žádný problém. Stroj pana Vaníčka natolik přesvědčil, že se rozhodl okamžitě objednat nový, aby ho mohl využít již pro další podzimní setí, tentokrát pšenice. Swifter SO 5000 se tak stane nepostradatelným pomocníkem při přípravě kvalitního seťového lůžka, jež je základem vyrovnaného a silného porostu, dávající předpoklad vysokého výnosu. Vysoký výnos totiž začíná už při přípravě půdy před setím.

  
 Předseťový kompaktor Swifter SO 5000 – pohled na přední hydraulicky ovládaný páskový smykPráce v hrubé brázdě po orbě

 

Dokonale připraveno na setí po jediném přejezdu

 

Svou silnou roli na kompaktoru v zoraném poli sehrály hlavně dva významné prvky našich předseťových kompaktorů a to přední hydraulicky ovládaný páskový smyk a zadní dvouřadý drtící válec – Crosskill. Práce těchto dvou prvků posouvá naše kompaktory mezi TOP stroje na přípravu toho nejlepšího seťového lůžka, jež je základem vysoké úrody a kvalitního a vyrovnaného porostu.

  
 Farma pana Vaníčka v Hvožďanech se nachází na dohled jaderné elektrárny Temelín, která vykukuje nad obzoremMajitel pan Tomáš Vaníček hodnotí práci kompaktoru Swifter SO 5000, který si poté objednal

 

Kvalita, rychlost a efektivnost v jednom

 

Z informací od pana Vaníčka vyplynulo, že zdejší půdy jsou hodně těžké, ale za to velmi úrodné. Je však v některých letech (v závislosti na průběhu počasí) problém půdy kvalitně, rychle a efektivně připravit. Doposud tak činili rotačními bránami, kde však byl malý výkon díky pomalé rychlosti, která musí u rotačních bran být, za vysoké spotřeby nafty. Nový kompaktor Swifter SO 5000, který si pan Vaníček na svou farmu koupil, bude rychlým a kvalitním pomocníkem při přípravě půdy před setím.

  
 Těžká jílovitá půda, která po orbě zmokla a bylo nutné ji kvalitně připravit pro setí řepkyVýsledek práce předseťového kompaktoru Swifter SO 5000 po jediném přejezdu

 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás